Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Maszyna do szycia Pfaff hobby - nie szyje

Michalek210 24 Lip 2011 18:30 4132 1
  • #1 24 Lip 2011 18:30
    Michalek210
    Poziom 9  

Od jakiegoś czasu moja mamuśka jest posiadaczką maszyny do szycia Pfaff hobby 351, na tabliczce z tyłu jest Dorina type:730. Maszyna podobno leżała nie używana od kilku lat, i po przejrzeniu i przesmarowaniu przez poprzedniego właściciela miała ładnie szyć. Ale po przywiezieniu do domu, gdy chcieliśmy zrobić próbę nie szyje jak powinna. Na bębenek była nawinięta nitka niebieska. na górze założona została szpulka nitki brązowej. igła pracuje góra dół, przebija materiał, ale gdzieś wciąga nitkę górną i nie przeplata dolnej, bo po wyjęciu materiału było naplątane od ch****y nitki brązowej, a niebieskiej nic.
    Jak ręką powoli pokręcałem zauważyłem, że chwytacz zabiera nitkę górną, ale dochodzi ruch do krańcowego położenia i nitka cofa się z chwytaczem, jeśli ręką pomogłem to nitka przeskoczyła dalej i jakoś tam chciała się zaplątać z dolną, ale to jak palcem pomogłem i ruchy były bardzo wolne.
    Nie mam do niej żadnej instrukcji, nawet nie wiem czy dobrze zakładaliśmy nitkę górną. Szukałem w sieci nic nie ma.
    Dorzucam kilka zdjęć maszyny.

0 1
  • #2 24 Lip 2011 20:32
    axxx
    Specjalista AGD

100% żle nawleczona nitka górna.Widać to na pierwszym zdjęciu.
    Po założeniu na haczyk dolny tak jak jest w tej chwili należy podnieść nitkę do góry i zaczepić za szarpak w którym jest rozcięcie i sprowadzić nici z powrotem na dól do igły.
    Wykonuje się to jedną ręką bez żadnych kombinacji.

3