Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowa modelu latarni morskiej z zapałek

bastian108 24 Lip 2011 20:40 2561 6
  • #1 24 Lip 2011 20:40
    bastian108
    Poziom 7  

Jak myślicie lepiej zrobić z zapałek podpalanych czy zapałek owych tylko bez główki.

0 6
  • #2 24 Lip 2011 21:24
    Madrik
    Moderator Robotyka

Czyste z obciętymi łebkami. Będziesz miał jednolity materiał i bez nieestetycznych opaleń.

Ale to koniecznie musi być z zapałek? Pójdzie bardzo dużo surowca.
    Sugerowałbym kupić raczej kilka deseczek z balsy ok 1mm. Rozmiar typowy to 100x10cm.

Po namoczeniu w wodzie, gnie się praktycznie jak papier. A po przymocowaniu i wyschnięciu zachowuje kształt. Kosz deseczki to ok. 8zł. Odchodzi ci kilka tygodni pracy przy układaniu tysięcy zapałek. Balsa jest poza tym dostępna w różnych formach listew (wiele wymiarów) i prętów oraz trójkątów. Tnie się łatwo jak papier. Jest estetyczniejsza i pozwala na lepsze oddanie detali niż identyczne "cegiełki", które mocno cię ograniczą.

Model wyjdzie bardziej estetyczny i ładniejszy, przy mniejszej ilości pracy.

1
  • #3 24 Lip 2011 21:34
    bastian108
    Poziom 7  

Jednak chciałbym go zrobić z zapałek.

0
  • #4 07 Sie 2011 20:38
    MasterM16
    Poziom 9  

Zobaczyłem twój 2 temat o tej latarni ale zablokowany więc odpisuję w tym.
    Obliczenia według tych większych wymiarów z 2 tematu:D

Jeżeli się nie pomyliłem to będziesz musiał zużyć na to około 170 pudełeczek zapałek, ale jeszcze musisz poobcinać główki no to ok.180 pudełeczek=7200 zapałek a więc życzę miłej pracy. I zrób zdjęcia jak zrobisz całe:) Czyli poczekamy te 20 lat :D:D
    Pozdrawiam

Dodano po 1 [minuty]:

A i później weź to pomaluj jakimś lakierem do drewna żeby to zabezpieczyć. A jakie będzie oświetlenie? Elektryczne??

0
  • #5 07 Sie 2011 22:39
    bastian108
    Poziom 7  

Dzięki. Oświetlenie będzie mechaniczne ( obrotowa przesłona z dwoma otworami).
    Zapałki już przygotowałem i mam już ponad połowę zrobione szacuje jeszcze z miesiąc pracy przy modelu.

0
  • #6 09 Sie 2011 22:37
    Madrik
    Moderator Robotyka

Wklej jakieś zdjęcia z prac. :)

0
  • #7 10 Sie 2011 07:40
    bastian108
    Poziom 7  

Jak znajdę chwile to wkleję parę zdjęć.

0