Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie klucze są najlepsze?

slawekbb94 24 Lip 2011 22:00 97968 58
  • #1 24 Lip 2011 22:00
    slawekbb94
    Poziom 2  

Chciałbym zakupić sobie komplet kluczy płasko oczkowe nasadowe itp. Chciałbym się dowiedzieć jaka firma, która produkuje klucze jest najlepsza, pieniądze nie grają roli. Szukałem po innych forach ale nie znalazłem ciekawego tematu ludzie podawali po kilkanaście firm, chodzi mi o najlepszą markę. Żeby klucze służyły do końca życia. Z góry dzięki za pomoc.

2 29
  • #2 24 Lip 2011 22:08
    daniello1988
    Poziom 11  

Ja używam kluczy firmy TOPTUL i jeszcze mnie nie zawiodły. Polecam.

2
  • #3 24 Lip 2011 22:24
    panam
    Poziom 29  

Najleprze i z dożywotnią gwarancją są SNAPON, każdy połamany wymieniają Ci na nowy.

-1
  • #4 24 Lip 2011 22:30
    AUDlO Freak
    Poziom 10  

slawekbb94 napisał:
    pieniądze nie grają roli.

Takie podejście lubię, bierz Kraftwerk-a. Pochwal się zdjęciami po zakupie...

1
  • #7 25 Lip 2011 07:03
    tomek70
    Poziom 20  

Płasko-oczkowe Coval , nasadowe Stahlson. Stosunkowo tanie , cienkościenne i jeszcze mnie nie zawiodły.

3
  • #9 25 Lip 2011 07:13
    janek1815
    Poziom 38  

Stahlson, Vorel używam płasko-oczkowych i póki co nic się nie urwało. I są w przyzwoitej cenie

3
  • #11 25 Lip 2011 10:55
    robokop
    Moderator Samochody

chojinka napisał:
    YATO - straszny syf!

Przyznaj że nie trzymałeś tego nigdy w ręku, albo koledzy Tobie tylko opowiadali. Mam kilkanaście nasadek 1/2 Yato i jakoś nie widzę różnicy pomiędzy nimi a np. Stanley czy Coval.

4
  • #12 25 Lip 2011 12:56
    Pawel wawa
    VIP Zasłużony dla elektroda

Pewnie pomylił z Toya ;)

2
  • #13 25 Lip 2011 13:23
    janek1815
    Poziom 38  

Ja mam nasadki na śruby z łbem torx firmy YATO i nie narzekam. Co odkręcam ? - piasty kół.

1
  • #14 25 Lip 2011 14:38
    wopor
    Poziom 32  

Witam, z kluczami jak z kobietami czy od czasu do czasu czy na całe życie :D ?, robie proxonami yato i stanley i mam 1" tojki nasadki do odkrecania wielgaśnych śrub i za ile byś je nie kupił i tak trzeba szukać :D.

2
  • #15 25 Lip 2011 15:13
    Paolo1976
    Poziom 24  

Niezłe są również klucze DEDRA. Dość przystępna cena - używam i jeszcze się nie zawiodłem.

-1
  • #16 25 Lip 2011 15:57
    chojinka
    Poziom 27  

Z zestwów które posiadam YATO pozostały tylko nasadki, reszta rozsypała się na wstępie(nawet przejściówki itp)

Dodano po 9 [minuty]:

Pawel wawa napisał:
    Pewnie pomylił z Toya ;)

YATO to syf w ładnym opakowaniu za niezłą kasę dla ludzi/łosi którzy lubią sobie na narzędzia popatrzeć!

0
  • #17 25 Lip 2011 16:39
    Paolo1976
    Poziom 24  

chojinka napisał:
    YATO to syf w ładnym opakowaniu za niezłą kasę dla ludzi/łosi którzy lubią sobie na narzędzia popatrzeć!

A może trafiłeś na jakiś felerny komplet, albo podróbę? Wprawdzie ja nie używam YATO tylko DEDRA i COVAL, ale większość sobie chwali YATO.

0
  • #18 25 Lip 2011 18:09
    1078231
    Użytkownik usunął konto  
  • #19 25 Lip 2011 18:41
    Jarosx9
    Poziom 35  

Nie polecajcie mu Covala czy Dedry bo to chiński szrot - może nie marketowe ale raczej nie za wysokie loty. Jeszcze kupi.

Co do dobrych firm to polecam Proxxon, Wurth(Zebra), Beta, Tona, Facom. Wszystkie przeze mnie sprawdzone i mogę z czystym sumieniem powiedzieć że to są bardzo dobre firmy jeśli chodzi o narzędzia.

PS. W zasadzie to jeszcze Stanley (zależy co) i Honiton (też zależy co).

1
  • #20 25 Lip 2011 18:44
    1078231
    Użytkownik usunął konto  
  • #21 25 Lip 2011 18:46
    Jarosx9
    Poziom 35  

Motronic napisał:
    Jarosx9 napisał:

Co do dobrych firm to polecam Proxxon, Wurth(Zebra), Beta, Tona.
    .

A gdzie Kingtony albo Draper, już nie mówię o Facom bądź Hazet?

Z tamtych mam całe zestawy (Facom również bdb) już dość długo i się sprawdzają, kingtony może parę nasadek to się nie wypowiadam, ale słyszałem że bywają niezłe.

1
  • #22 25 Lip 2011 18:56
    chojinka
    Poziom 27  

Motronic napisał:
    chojinka napisał:

YATO to syf w ładnym opakowaniu za niezłą kasę dla ludzi/łosi!

Co ty piszesz, sam pracuję Yato. Jak chcesz wiedzieć więcej, to są robione tymi samymi maszynami i z tych samych materiałów co Jonnesway.

Jak dla mnie nie są wystarczające - same nasadki (bo to mi zostało) to nie zestaw! Reszta się rozsypała.

Pytanie autora postu brzmi:
    slawekbb94 napisał:
    Chciałbym zakupić sobie komplet kluczy płasko oczkowe nasadowe itp. Chciałbym się dowiedzieć jaka firma, która produkuje klucze jest najlepsza, pieniądze nie grają roli. Szukałem po innych forach ale nie znalazłem ciekawego tematu ludzie podawali po kilkanaście firm, chodzi mi o najlepszą markę. Żeby klucze służyły do końca życia. Z góry dzięki za pomoc.

Dodano po 1 [minuty]:

robokop napisał:
    chojinka napisał:
    YATO - straszny syf!

Przyznaj że nie trzymałeś tego nigdy w ręku, albo koledzy Tobie tylko opowiadali. Mam kilkanaście nasadek 1/2 Yato i jakoś nie widzę różnicy pomiędzy nimi a np. Stanley czy Coval.

Robokop - piszesz o nasadkach - godne moderatora! Wypowiedz jakich mało!!!!
    Same nasadki to nie zestaw - dla nie kumatych!

0
  • #23 25 Lip 2011 19:11
    enauto
    Poziom 29  

Motronic napisał:
    chojinka napisał:

YATO to syf w ładnym opakowaniu za niezłą kasę dla ludzi/łosi !

Co ty piszesz, sam pracuję Yato. Jak chcesz wiedzieć więcej, to są robione tymi samymi maszynami i z tych samych materiałów co Jonnesway.
    AUDlO Freak napisał:
    bierz Kraftwerk-a.

A może miałeś na myśli Craftsmana?
    A najlepsze klucze? Ty chyba Ko-Ken
    http://www.koken-tool.co.jp/en/

Przeczytajcie tą stronę i coś się wam wyjaśni:
    http://www.yato.pl/index.phtml

0
  • #25 25 Lip 2011 19:27
    enauto
    Poziom 29  

chojinka napisał:
    enauto napisał:

Przeczytajcie tą stronę i coś się wam wyjaśni:
    http://www.yato.pl/index.phtml

Doświadczenia się nie liczą?

Właśnie podałem tą stronę, żeby wyjaśnić, że Yato to to samo co Toya i jeszcze kilka innych świetnych marek. Obecnie duża większość narzędzi jest produkowana nad Zółtą Rzeką pod rożnymi markami i zależy na co się trafi. Jako ciekawostkę mogę podać, że klucze hinduskie DERBY odziedziczone po dużo starszym koledze wykonane w latach 30-tych XX-tego wieku są w świetnym stanie do dziś.

1
  • #26 25 Lip 2011 19:37
    Jarosx9
    Poziom 35  

Jeszcze bym zapomniał, narzędzia LUX tylko z pięcioma gwiazdkami. Sprzedawane w OBI. Te do trzech gwiazdek to marketowe śmieci.

0
  • #28 25 Lip 2011 20:07
    1565429
    Użytkownik usunął konto  
  • #29 25 Lip 2011 20:19
    williams
    Poziom 30  

Proxxon, nasadki mocne, grzechotka czasem przedłużona rurą. Płaskie oczkowe dobry kąt, w miarę smukłe (slim).

2
  • #30 25 Lip 2011 20:27
    toku74
    Poziom 31  

Skoro mówi że kasa nie gra roli to po co mu wciskacie Yato, czy Covala. Padły konkretne marki /dla lotnictwa/.
    Kasa nie gra roli: Hazet, Baho, Stahwielle, Snap-On, Napa, Craftsamn ale w wersji PRO i wiele innych. Zapłać i kłopotów nie ma, łokcie całe jak korzystasz zgodnie z przeznaczeniem, a nie jak jakiś burak co na grzechotkę rurę zakłada i mówi: dobra bo nie puściła. Teraz nie puściła, ale za moment ręką będziesz kręcił i puści.
    Ostatnio łyknąłem Bernera, ale za krótko ora żeby coś o nim powiedzieć konkretnego.

2