Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

C7 zalana nie działa prawidłowo przycisk blokowania klawiatury.

dasilva123 24 Lip 2011 23:08 2182 7
  • #1 24 Lip 2011 23:08
    dasilva123
    Poziom 2  

Witam.Mam problem..Nakapało się trochę na nową nokie..Suszy sie już 5 dzień. Wszystko niby ok ale nie działa przycisk boczny do blokowania klawiatury..A jak już zadziała zapala się flesz w aparacie (pseudo funkcja latarki).Dodatkowo "czerwona słuchawka" nabrała funkcji blokowania i odblokowywania tela..Czy obudowa w tej nokii jest mocno hermetyczna? Jak długo powinna schnąć?
    Proszę poprawić post na zgodny z regulaminem.Zdania zaczynamy wielką literą i kończymy kropką. Przed wysłaniem wiadomości użyj przycisku "Pisownia".
    jever 23

0 7
  • #2 25 Lip 2011 21:42
    Zaworek
    Poziom 21  

Obudowa tego telefonu nie posiada IP54 więc nie jest mocno hermetyczna.
    Co do usterki wygląda na uszkodzenie linii COL2. Ciecz mogła zrobić przywarcie.
    Obejrzyj dokładnie moduł UI flex, jego złącze i gniazdo na płycie (50 pinów).

0
  • #3 25 Lip 2011 21:44
    saperx
    Poziom 25  

Suszenie z premedytacja to tylk przyspieszenie procesu elektrokorozji. Telefon nalezy rozkrecic i usunac ciecz z telefonu badz powstale z jej przyczyny usterki. Przy rozbieraniu nalezy uwazac na wyswietlacz ktory latwo uszkodzic a z uwagi na wykonanie w technice AMO LED jest drogi.

0
  • #4 25 Lip 2011 23:11
    dasilva123
    Poziom 2  

No to czeka mnie wizyta w serwisie.Myślałam że mu przejdzie.Dziś włączyłam go na cały dzień.Przy próbie kolejnej zablokowania przyciskiem klawiatury zaczyna się "dyskoteka"..Flash od aparatu załącza sie..Wyłączyć można czerwoną słuchawka. Tel ma 3 miesiące a tu taka usterka...czy zalanie całkowicie znosi gwarancję tel?Najgorsze jest to że muszę jechać do sewisu Nokii w Zielonej Górze, bo nie znam nikogo kto ewentualnie mógłby się tym zająć. Jestem laikiem w tej sprawie. Czy to poważna "naprawa"?

0
  • #5 25 Lip 2011 23:13
    artko334
    Poziom 19  

Zalanie telefonu unieważnia gwarancję, gdyż uszkodzeniu uległ z Twojej winy, w najlepszym wypadku naprawa będzie tania, a w najgorszym-nieopłacalna.

0
  • #6 25 Lip 2011 23:20
    dasilva123
    Poziom 2  

Moja wina:)Jestem szalenie ciekawa ile może mnie to kosztować...

0
  • #7 25 Lip 2011 23:21
    artko334
    Poziom 19  

Ja kiedyś lekko zalałem jakąś nokię, bodajże 3110c, naprawa była nie opłacalna, serwis chciał 300zł.

0
  • #8 25 Lip 2011 23:27
    dasilva123
    Poziom 2  

Jak dałam do naprawy nokie e51 okazało sie że jest zalana (??). Dostałam foto z płytą główną zalaną niby moją.Pal licho.Mieli tylko zmienić przycisk z góry do włączania i wył tel. No i wrzucili płytę do wanienki, zmienili obudowe na nową, nowy przycisk on/off.koszt 150zł...niewiele:)urok osobisty:)

0
  Szukaj w 5mln produktów