Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Optiview 14L

18 Lut 2003 08:18 1647 5
  • Poziom 13  
    Mam dwa zasadnicze problemy z monitorem. Po pierwsze na ekranie wyświetlane są tylko 2 kolory (bez zielonego) i problem z jasnościa i ostrością. Po włączeniu monitora do sieci na ekranie ledwo można cokolwiek zobaczyć, a po około 10 minutach ekran robi sie rózowy i całkowicie traci ostrość. Proszę o pomoc, czy ktoś spotkał się z takimi usterkami? Z góry dziękuję...
  • Poziom 40  
    Zacznę od pytania czy usterka pojawiła się nagle? czy też opisany objaw pogłębiał się od jakiegoś czasu? Na początek należy ustalić czy winne są wzmacniacze wizyjne czy kineskop. Zwiększ napięcie siatki drugiej obraz powinien pojaśnieć. Pomiary na PK powinny coś wyjaśnić przecież można porównać pomiary ze sprawnymi wzmacniaczami. Może przegląd płyty kineskopu pod wzglę dem "zimnych lutów" coś wniesie.
  • Poziom 13  
    Usterka z kolorami pojawiała się stopniowo. Co jakiś czas znikał zielony, ale po lekkim uderzeniu, w obudowę pojawiał się spowrotem. Wystarczało to najpierw na cały dzień, później coraz częściej trzeba go było "bić", aż w końcu całkiem wysiadł. Po oddaniu go do rzekomego "fachowca". Jeszcze pojawiły się problemy z ostrością i jasnością. Monitor sam sie "reguluje". Po tym uderzaniu w obudowę, wnioskuje, że to raczej uszkodzenia mechaniczne (brak połączenia na złączu itp), ale ta ostrość mnie juz dobiła do konca. Poprzeglądam cały monitor od podszewki, pozprawdziam złącz, zimne luty, itp i zobacze czy to ruszy...
  • Poziom 13  
    dzięki "zdzich42" posprawdzam, co mi poleciłeś i zobaczę, czy to w tym złomie pomoze.........
  • Poziom 13  
    nie chcę zapeszać, ale jak narazie działa bez zarzutu ! ! ! zobaczymy co bedzie później... pojawił się zielony, jeszcze lekka regulacja i będzie ok. miałeś rację, na płycie kineskopu były zimne luty i (co wyjaśniają uderzenia w obudowę) przerwy na punktach lutowniczych. Jestem Ci niezmiernie wdzięczny ! ! ! dzięki za pomoc...
  • Poziom 40  
    Miło mi, że sie udało. No to do............następnego uszkodzenia. Powodzenia