Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

internet w TV, sieć i multimedia...

25 Lip 2011 09:35 15166 24
  • Poziom 9  
    Witam. Zakupiłem telewizor Samsung LE 40C630. Miał być to telewizor z multimediami, internetem w telewizorze. Rzeczywiście po podłączeniu pendriva filmy odtwarza, podłączyłem jednak kabel sieciowy do niego i nie mam połaczenia z komputerem. Wg instrukcji ściągnąłem darmowy program ze strony samsunga, tj. "SAMSUNG PC Share Manager", udostępniłem folder z filmami ale tv go nie widzi. Wszedłem w ustawienia sieci ale automat nie wykrywa i ciągle sygnalizuje błędy. Natomiast po ręcznym ustawieniu przy "teście sieci" w tv wyświetla mi komunikat:
    Adres MAC ok; Adres IP, podsieć, brama, serwer DNS OK; i zatrzymuje się na pakiet dla bramy wyświetlając komunikat:
    "Brak połaczenia z bramą. Sprawdź, czy kabel sieciowy jest podłączony poprawnie. Sprawdź ustawienia sieci i czy bieżąca brama znajduje się w sieci. Więcej informacji możesz uzyskać u dostawcy sieci". Tutaj nadmienię, że usługą internetu czyli niejako dostawcą sieci jest "Multimedia" a oni odpowiadają, że nie wolno dzielić sygnału z internetu na wiele urządzeń i udostępniają jedynie na jeden komputer. Ja już doszedłem do tego że podzieliłem jednak ten ich sygnał i mam już podłaczone PS3 któro w przeciwieństwie do TV samo wszystko wykryło i się ustawiło, również mam WIFi i bez problemu korzystam na laptopie, ale TV nie wykrywa i ciągle widzi błędy. Dodatkowo po właczeniu testu sieci w TV w komputerze wyświetla mi się komunikat, że Istnieje konflikt adresów IP z innym systemem w sieci".
    Może ktoś ma jakiś pomysł? Ja spróbuję jeszcze zresetować modem z multimediów, ale nie wiem czy to coś pomoże.
    Na koniec konfiguracja: internet Multimedia, router TP-Link TL-WR740N; komputer PC win XP; tv samsung LE 40 C 630.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 43  
    Musiałbyś podać konfiguracje wszystkich urządzeń:
    IP: ?
    M: ?
    Bramę: ?
    DHCP: ?
    DNS: ?
  • Poziom 9  
    Adres IP........................192.168.0.102
    Maska podsieci...............255.255.255.0
    Brama domyślna..............192.168.0.1
    Serwer DHCP..................192.168.0.1
    Serwer DNS....................192.168.0.1
  • Poziom 43  
    A rozumiem czyli to oznacza, że masz tylko 1 urządzenie w swojej sieci :!:
    Więc widocznie to jest PC wpięty bezpośrednio w modem (trochę dziwne bo z IP z podsieci prywatnych) - więc ja nie widzę problemu :!:
  • Poziom 9  
    Mam modem z kablówki wpięty do TP-linka, który rozdziela sygnał na WiFi i kablami do innych urządzeń. Mam poprzez kabel podłaczone PS3 i tv, a poprzez WiFi korzystam z internetu laptopem i telefonem. Te dane spisałem jak miałem wszytko powyłączane i wpisałem w start-uruchom-ipconfig/all.
    Jak włączę obsługę TP-link z przeglądarki i włączę PS3 i laptopa to mam tak:
    ID Client Name MAC Address Assigned IP
    1 pc 00-16-E6-81-54-9F 192.168.0.102
    2 Unknown 00-1F-A7-3A-9E-35 192.168.0.101
    3 Marcin_laptop 00-21-5D-AD-4A-26 192.168.0.103

ale tv nie widzi.
  • Poziom 16  
    A w TV skonfigurowałeś adresy ręcznie?
  • Poziom 9  
    Tak. Ręcznie powpisywałem bo jak włączyłem automat to nic nie wykrywał. Jak wpisałem ręcznie to przechodzi pierwsze dwie części testu a zatrzymuje się na bramie. Opis podałem powyżej.
  • Poziom 43  
    Jeśli router ma możliwość logowania ssh/telnet przypisz mu statycznie MAC TV w arp.
    Poza tym, albo przede wszystkim jeśli masz konflikt IP w sieci to trzeba ja tak skonfigurować aby ich nie było, a skoro nie chcesz podać konfiguracji urządzeń to już twoja sprawa.
  • Poziom 9  
    Podałem przecież wszystkie ustawienia powyżej. Co miałbym więcej podać?
  • Poziom 43  
    2 Unknown 00-1F-A7-3A-9E-35 192.168.0.101 - więc przypuszczam, że to jest ten twój TV w konfigu routera - więc router go widzi.
  • Poziom 9  
    Nie. Ten z końcówką 101 to prawdopodobnie PS3, bo na playstation internet chodzi normalnie, 102 to PC a 103 to laptop. TV nie ma tutaj...
  • Poziom 43  
    To powinieneś to wcześniej jakoś po ludzku opisać - ale już się rozjaśnia sytuacja.
    Podaj mi pule serwera DHCP jaka ustawiłeś na TP-L i screen z zakładki LAN i WAN routera.
  • Poziom 9  
    Napisałem o wszystkim już na samym początku, ale być może rzeczywiście nie dość prosto i jasno. Zacznę więc od początku. Mam modem z kablówki podłączony do routera TP-Link WR740N, który jest podłączony do peceta. Od tego routera odchodzą 2 kable. Jeden do TV i jeden do playstation. Dodatkowo rozdziela sygnał na WiFi z którego korzystam laptopem. PC, laptop i PS3 działają poprawnie i z automatu wykryły mi połaczenie, natomiast TV nie wykrywa połaczenia automatycznie a po wpisaniu ręcznie występują błędy.
    Po włączeniu i wpisaniu w start-uruchom-cmd.exe - ipconfig/all wyskakuje mi:
    Konfiguracja IP system Windows
    Nazwa hosta....................................PC
    Sufiks podstawowej domeny DNS
    Typ węzła........................................nieznany
    Routing IP włączony...........................nie
    Serwer Wins Proxy włączony................nie

Ethernet Controller
    DHCP włączone...................................tak
    Autokonfiguracja włączona....................tak
    Adres IP.............................................192.168.0.102
    Maska podsieci.....................................255.255.255.0
    Brama domyślna....................................192.168.0.1
    Serwer DHCP........................................192.168.0.1
    Serwer DNS..........................................192.168.0.1

W ustawieniach routera TP-Link właczając DHCP settings mam coś takiego:
    DHCP Server: Enable
    Start IP Address:192.168.0.100
    Default Gateway:192.168.0.1
    Primary DNS:0.0.0.0
    Secondary DNS:0.0.0.0

Co więcej potrzeba?
  • Poziom 43  
    Screeny z zakładek WAN i LAN routera.
  • Poziom 9  
    LAN:

IP Address:
    192.168.0.1
    Subnet Mask:
    255.255.255.0

WAN:

IP Address: 89.228.25.29 Dynamic IP
    Subnet Mask: 255.255.252.0
    Default Gateway: 89.228.24.1
    DNS Server: 217.172.224.160 , 80.244.140.241
  • Poziom 43  
    Wpisz z palca takie dane do TV.
    IP 192.168.1.254
    M 255.255.255.0
    B 192.168.0.1
    DNS 192.168.0.1 lub 8.8.8.8 i 8.8.4.4
  • Poziom 9  
    Widzę że coś poszło. Przynajmniej jak na razie test sieci przeszedł pomyślnie. Teraz podejmę próbę uruchomienia czegokolwiek. Na razie dziękuję za to co do tej pory :)

Dodano po 5 [godziny] 10 [minuty]:

jednak dalej to samo. Zadziałało przez moment, bo przeszło test. Ale jak wyłączyłem telewizor i kompa, po ich włączeniu od nowa ten sam problem.
  • Poziom 43  
    Poszukaj nowszego FW do TV.
    Link
    Dodaj statyczny wpis do arp jeśli router to umożliwia telnet/ssh.

Dodano po 34 [minuty]:

Nie wiem czy wiesz ale na twój router można wgrać alternatywny soft OpenWRT/Gargoyle w ostateczności: Link, a skoro można wgrać OpenWRT to i można zrobić styczne wpisy w arp.
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich i proszę o pomoc.
    Kupiłem TV Samsung UE40D5500 i chcę go podłączyć do internetu, mam laptopa z internetem w Play i za pomocą kabla Lan próbowałem podłączyć TV. Ale niestety podczas testu widać że połączenie z laptopem jest ale bład wyskakuje i internetu nie ma w TV. Ustawiłem ręcznie wszystkie IP, maska, Dns i wszystko i dalej nic. Moje pytanie czy wogóle idzie tak podłączyć ten tv z internetem w play przez laptop za pomoca kabla, a jeżeli idzie to w czym tkwi problem. Może ktoś z Was wie i jest w stanie pomóc z góry dziękuje
  • Poziom 10  
    Witam. Mam ten sam problem co tomas-21 i nie mam pojęcia jak sobie a nim poradzić. Może ktoś już zna rozwiązanie tej zagadki. A może Ty tomas-21 wiesz już jak to zrobić. Proszę o pomoc. Pozdrawiam wszystkich.
  • Poziom 43  
    Jeśli laptop posiada kartę ETH to można taki trik zrobić, a jak ?? Poczytajcie o udostępnianiu internetu lub ICS.
    Kabel z laptopa do TV powinien być krosowany.
  • Poziom 2  
    Witam.

Ja się już z tym uporałem i wszystko u mnie działa. Błąd polegał na tym że w laptopie nie miałem włączonej opcji zapory systemu.
    Trzeba wpisac w tv ręcznie ip, maske i Dns, a następnie w laptopie w opcjach zapory systemu windows trzeba ją ustawic na aktywną i następnie Panel sterowania- centrum sieci i udostępniania - zmień ustawienia karty sieciowej- najechać kursorem myszki na ikone internetu Play kliknąć prawym i wybrać właściwości następnie udostępnianie i zaznaczyć zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie się z internetem. I to wszystko u mnie dzaiła tylko Tv przy prędkości internetu 1 mb zacina, trzeba ponoć mieć min 2mb/s
  • Poziom 1  
    Zrobiłem tak jak wczesniej napisałas ale dalej mi występuje bład o tresci sprawdz konfiguracje serwera dns. wpisałem tak jak mam na kompie 89.108.195.20 lub 21. i nic nie wychodzi. :(
  • Poziom 10  
    Witam. Ja się już poddaję. Nie mam pomysłów. Nic mi nie wychodzi. Ale mimo wszystko dzięki za podpowiedzi. tomas-21 jak by Ci się chciało to napisz tutaj albo na maila (metody19@tlen.pl) dokładnie jak i co zrobiłeś, może podejmę się jeszcze jednej próby podłączenia tego netu do tv. TV taki sam jak Twój, net w Play na modemie pod USB, a system Vista.
    Pozdro.
  • Poziom 43  
    Kup sobie router 3G, który obsłuży ci modem i po problemie.