Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak wyjścia audio lg 42ld465

masterucho 25 Lip 2011 10:23 2094 1
  • #1 25 Lip 2011 10:23
    masterucho
    Poziom 2  

Zakupiłem tv lcd lg 42LD465. W teewizorze brak wyjść audio !! Jedyne jakie znalazłem to wyjście słuchawkowe. Podłączyłem wieże przez kabel jack 3,5mm-2x chincha i głos z tv idzie na wieże ALE !! Po podlączeniu przez wyjście słuchawkowe tv traci możliwość edycji tego dzwięku, niema dostępu do ustawień basu itp. Dodatkowo głos, który idzie z głośników wieży nie przechodzi przez jej wzmacniacz. Przy starym tv przy polączeniu przez chincha wszystko było ok. I co teraz ? Tv posiada także euro złącza, hdmi , usb , ale co z tego jeśli posiadają one charakter wejść a nie wyjść ( tak mi sie zdaje ). Jak to podłączyć ?
    Niedługo planuje zakup dvd i wydaje mi sie , że przy puszczaniu filmu z dvd niebedzie juz tego problemu gdyż wieze podłącze bezposrednio pod dvd. Problem jednak zostaje jak puścić ten dzwięk z tv aby przechodził on przez wzmacniacz w wieży ?

0 1
  • #2 25 Lip 2011 10:54
    mono12345
    Poziom 12  

Witam.
    Jeżeli nie ma oddzielnego wyprowadzenia kanału lewego i prawego, to na pewno jest na eurozłączu. Końcówki 1,3,2,6 i bodajże 4 masa audio. Jedna para jest do wejścia audio do TV druga to wyjście audio. Sprawdż dokładnie w specyfikacji euro. jeżeli nie chcesz kombinować z samodzielnym lutowaniem do wtyczek, to w sprzedaży są złącza euro-cinch. Wybieraj takie z przełącznikiem wejście-wyjście. Albo kabel euro-cinch pełny. Tak wyprowadzony sygnał ma stały poziom - nie jest regulowany pilotem TV. Aha, nie wszystkie gniazda mają wyprowzadzone audio - zdarza się to z reguły przy większej ilości złącz euro. Ale jedno na pewno ma.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo