Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie laptopa do TV kablem VGA - VGA - ciągły brak obrazu

25 Lip 2011 11:18 37697 10
  • Poziom 2  
    Witam.

Zakupiłem dziś kabel VGA - VGA którym podłączyłem laptopa i TV.
    Niestety, ale najpierw wybierając w TV opcję "PC" obraz pojawiał się na kilka sekund i znikał, a potem już wcale go nie było. Jedynie podczas włączania komputera na kilka sekund pojawia się obraz.

Szperałem w ustawieniach ekranu ale to nic nie daje, próbowałem wielu rzeczy. Kabel raczej sprawny bo przecież reaguje.

Pozdrawiam i bardzo proszę o pomoc :cry:
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 24  
    A może by tak uruchomić wyjście VGA w laptopie (Ctrl+przycisk z rysunkiem ekranu) - kilkukrotne naciśnięcie tej kombinacji przełącza pomiędzy ekranem laptopa a monitorem zewnętrznym lub suma dwóch obrazów jednocześnie...
  • Poziom 2  
    Nie CTRL a FN w laptopie.
    Niestety ale obraz na chwilę się pokazuje i po ok. 10 sekundach znika, a na telewizorze pojawia się napis "PC - Sprawdź kabel sygnałowy". Sprawdzałem go przecież wiele razy...
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 24  
    Masz rację - FN (moja pomyłka). Może rozdzielczość karty graficznej nie jest obsługiwana przez TV skoro piszesz, że obraz pojawia się na moment - tylko napisz czy pojawiający się obraz jest wyświetlany w trakcie uruchamiania Bios-u, czy jesteś w stanie wyświetlić obraz z systemu operacyjnego (masz Win czy OS)?
    Przeglądałeś ustawienia PC w Menu grafiki?
    Reinstalacja lub aktualizacja sterowników graficznych?
  • Poziom 29  
    A napisz jeszcze jaką masz grafikę i jaki soft do niej zainstalowany.
  • Poziom 9  
    Cześć wam. Sorki że odświeżam ale nie chciałem otwierać nowego tematu. Mam podobny problem co kolega tylko z PC :/:/ u mnie też obraz przy włączaniu komputera pojawia się na parę sekund i znika :/ dodam że wcześniej na tym kablu normalnie mi wszystko działało a teraz nie wiem co się stało :/:/ pomocy
  • Poziom 24  
    Przeinstaluj sterowniki od grafiki...
  • Poziom 9  
    jakoś się naprawiło. Podłączyłem jeszcze jeden TV tylko kablem hdmi i w tym pierwszym na vga obraz się pojawił :) nie wiem jak to sie stało ale się naprawiło :D ale i tak dzięki za podpowiedź
  • Poziom 24  
    Czasem tak jest, jeśli przewód VGA jest niedokręcony / niewpięty do końca lub ma uszkodzone piny / żyły - grafika PC może nie rozpoznać monitora, wtedy nic poza Biosem nie wyświetli. Tak samo jest z kartami procesorowymi do reklam LED'owych, które nie są rozpoznawane przez grafikę PC jako monitor VGA...
  • Poziom 1  
    dobra, moja klawiatura w laptopie nie działa.... mam dokupioną zwykłą ale nie mam tego skrótu fn i klawiszem na którym jest ekran... jak dojść do tego bez żadnego skrótu? ;)
  • Poziom 24  
    xInMyWorldx napisał:
    dobra, moja klawiatura w laptopie nie działa.... mam dokupioną zwykłą ale nie mam tego skrótu fn i klawiszem na którym jest ekran... jak dojść do tego bez żadnego skrótu? ;)

Ciężko wejść w Panel Sterowania / Ekran / Ustawienia lub bezpośrednio w ustawienia karty graficznej?
    ...nawet klawiatury nie musisz używać...