Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP LJ P3005 zacina kartki przy wejściu do dupleksu

endriuf 25 Jul 2011 14:08 4434 12
 • #1
  endriuf
  Printers specialist
  Witam.
  Drukarka jak w tytule. Przy wydruku bez dupleksu brak problemu. Próba drukowania dwustronnego często kończy się zacięciem. Przebieg drukarki ponad 300tys. Fuser wymieniony, dwie zębatki, rolka, separator. Tylna ścianka już trochę wytarta przez papier, był zadzior (usunąłem). Roleczka dupleksu mocno zużyta, wyczyszczona. Tylna ścianka raczej nie ma wpływu, ale może się mylę. Ma ktoś taką roleczkę? Można kupić nową? Na co można jeszcze zwrócić uwagę? Niestety drugiej na podmianę nie mam.
 • #2
  laserjack

  Level 31  
  Witam
  Właśnie mam taką na stole, z takim samym objawem, podmieniałem grzałki, rozebrałem cały lewy bok, ale nic nie znalazłem. nie wiem, czy to problem któregoś czujnika, czy może sprzęgiełka między kołami napędzającymi fuzer.. Czy udało się coś ustalić w temacie? Dziękuję i Pozdrawiam.
 • #3
  endriuf
  Printers specialist
  Wymiana tylnej ścianki rozwiązało problem. Klient dużo drukuje dwustronnie i prowadnice na niej były wyślizgane.
 • #4
  SKORPION3138
  Level 10  
  Witam mam podobny problem z drukarka mianowicie kiedy drukuje normlanie drukarka zachowuje sie prawidłowo a jelsi drukuje po przez duplex kartka po ponownym wciągnięciu zacina się . I wzwiązku z tym moje pytanie o jaka sicanke tylną chodzi może jakiś opis oco konkretnie chodzi z góry dzięki za odp
 • #5
  laserjack

  Level 31  
  Ostatnio miałem taki sam przypadek, wymieniłem folie, wałek dociskowi i panewki wałka w fuzerze, zacięcia ustały.
 • #6
  endriuf
  Printers specialist
  Ja wymieniłem cały fuser i dalej zacinało. Wymieniłem rolkę dupleksu, dalej zacinało. Dopiero wymiana całej tylnej ścianki rozwiązało problem.

  Dodano po 7 [minuty]:

  Rear cover assembly RM1-3724-000

  HP LJ P3005 zacina kartki przy wejściu do dupleksu
 • #7
  SKORPION3138
  Level 10  
  Witam ponownie wymieniłem folie wałek dociskowy i panewki i nadal kartka sie zacina przy drukowaniu w duplexsie Kartka zatrzymuje sie przed czujnikiem po przejsciu przez utrwalacz a na drugim koncu sie zwija POMOCY
 • #8
  SKORPION3138
  Level 10  
  Wymieniłem również toner w tej drukarce i mino wszystkich moich prob czyszczenie nadal sie zacina kartka ma ktos jakis pomysl?
 • #9
  endriuf
  Printers specialist
  A wymieniłeś to co napisałem?
 • #10
  SKORPION3138
  Level 10  
  No nie jeszcze nie ponieważ zastanawiam się czy to jest przyczyna czy to nie będą pieniądze niepotrzebnie wydane Bo ta kartka która przechodzi to nawet nie dotyka tej scianki tylnej przechadząc drugi raz tzn karkta drukuje jedna strone nastepnie wraca poprzez duplex i w momencie kiedy wchodzi ponownie do utrwalacza może jakieś 3 cm i się zacina i nie dotyka ścianki tylnej Może czegoś nie rozumiem to tak w kilku słowach opisu może ?
 • #11
  endriuf
  Printers specialist
  Miałem tak samo. Jak nie wymienisz to nie będziesz wiedział. Jak chcesz to mogę ci wysłać tą klapę która mi została po wymianie.
 • #12
  SKORPION3138
  Level 10  
  Ale ona jest uszkodzona tak ?? To w takim razie kupie i dam znac jak cos
 • #13
  Sir Charles
  Level 27  
  Sprawdź jeszcze stan panewek w których obraca się rolka w zespole delivery.Przy dużych przebiegach wyciera się w jajo .W ruchu wstecz rolka ma duży luz w panewce i nie zazębia kół ją napędzających.