Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon 450D + karta Kingston SDHC 8GB, ktora przestala dzialac.

pyjter2010 25 Lip 2011 17:23 2273 2
  • #1 25 Lip 2011 17:23
    pyjter2010
    Poziom 2  

Witam.
    Bardzo prosze o pilna pomoc. Jestem na wakacjach i mam ze soba aparat Canon 450D oraz karte Kingston SDHC 8GB. Karta zostala zakupiona tydzien temu z pewnego zrodla. Zrobilem kilkaset zdjec i dzisiaj przy zmianie czestotliwosci ISO na 1600 i probie wykonania nocnego zdjecia, karta przestala dzialac. Dioda od czytnika kart w aparacie zaswiecila sie na czerwono i wyskoczyl komunikat "Nie mozna utw. folderu", a ilosc zdjec ktora pozostala na karcie to 0. Przy probie wlozenia karty do czytnika w laptopie oraz czytnika kart USB zewnetrznego, czytnik mruga przez kilka sekund, staje i znowu mruga i tak w kolko. Na karte nie da sie wejsc. Przy probie zrobienia chkdsk wyskakuje komunikat "CHKDSK cannot continue inread-only mode" Prosze pomozcie, bo mam kilkaset zdjec zrobionych w ciagu kilku ostatnich dni i musze je odzyskac, nawet kosztem wywalenia tej karty. Kupie nowa. Dla tego kto mi pomoze przesle 20zl na dobre piwo. To tak na zachete. Bede bardzo wdzieczny za pomoc.
    Pozdrawiam.

Proszę poprawić post - regulamin pkt.3.1.13 [dzimi]

0 2
  • #2 25 Lip 2011 17:44
    gajmix
    Poziom 32  

Karty nawet najlepszych firm niestety też się psują, lepiej mieć całą kieszeń kart po 1 GB niż cały urlop na jednej 8 GB. W sieci jest dużo programów służących do odzysku zdjęć z uszkodzonych kart, nie będę tu nazw wymieniał bo byłaby to reklama, ale spokojnie je znajdziesz je za pomocą Google, są też firmy które profesjonalnie się tym zajmują.
    PS. Z tą "częstotliwością ISO" to chyba o czułość chodziło?

0
  • #3 29 Lip 2011 19:13
    artur00
    Poziom 25  

W aparacie możesz przeglądać zdjęcia ?
    Aparat działa z inną kartą ?
    Ile było wolnego miejsca na karcie lub jaka była ilość możliwych do zrobienia jeszcze zdjęć w chwili awarii ?
    Karta była pierwszy raz w aparacie ?
    Przed pierwszym zdjęciem robiłeś pełne formatowanie w aparacie ?
    Czy wcześniej zapełniałeś kartę do pełna ?

Jeżeli nie wiesz za bardzo co robić, to lepiej nie rób nic, takie próby z check diskiem mogą zakończyć się tym że stracisz bezpowrotnie zdjęcia.

Jeżeli chcesz zaryzykować, spróbuj photorec'a Link

0