Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprzedaż smartfonów Samsunga wzrasta, Nokia traci udziały w rynku

exti 25 Lip 2011 18:09 2816 13
  • Sprzedaż smartfonów Samsunga wzrasta, Nokia traci udziały w rynkuWedług analityka Neila Mawstona ze "Strategy Analytics", Samsung prześcignął Nokię pod względem światowej sprzedaży smartfonów, a być może również i Apple.

Mawston oszacował liczbę sprzedanych w drugim kwartale br. urządzeń Samsunga na 18-21 mln. Biorąc nawet pod uwagę dolny kraniec tego zakresu i tak jest to wyraźnie więcej od wyniku Nokii, który w tym samym okresie wyniósł 16,7 mln. Jeśli założymy najbardziej optymistyczną dla Samsunga opcję, to okaże się, że koreański koncern prześcignął także Apple, które sprzedało 20,3 mln smartfonów.

Tak czy inaczej, liczby pokazują, że Android zyskuje względem Apple, w miarę jak Nokia usiłuje utrzymać się w czołówce producentów. Choć Nokia jest w tym roku wiodącym producentem smartfonów, to jej udziały w rynku ciągle się kurczą. Według majowego raportu Gartnera, w pierwszym kwartale br. wyniosły one 25%, podczas gdy w zeszłym roku były na poziomie 30%.

20,3 mln iPhone'ów sprzedanych w ciągu ubiegłego kwartału to 142-procentowy wzrost w porównaniu do zeszłego roku i spore zaskoczenie dla analityków, którzy przewidywali sprzedaż przeciętnie na poziomie 16,9 mln.

Źródło:
    http://news.cnet.com/8301-1035_3-20082922-94/samsung-smartphone-sales-may-outshine-apple/

• #2 25 Lip 2011 20:24
    djanczycki
    Poziom 13  

Wcale się dziwie. Samsung bardzo się przyłożył i widać teraz bardzo dobre tego efekty. Coraz bardziej zaskakuje nabywców swoimi osiągnięciami. Jak choćby Galaxy S który był najmocniejszym telefonem na rynku, innym konkurencyjnym markom jeszcze daleko do takiego modelu a samsung już wypuścił najnowsze co jest tylko możliwe do włożenia w telefon, a mianowicie dwurdzeniowy proc 1.2GHz, wyświetlacze jedne z najlepszych. Jedynie Apple siedzi mu na ogonie, ale pewnie się nie obawiają bo apple ma wielu zwolenników jak i przeciwników. A nie mówię już o nokii która ze swoją N8 jest już baaardzo w tyle. Nowy model E7 to już całkiem porażka, niby 4 cale, a rozdzielczość kiepska, widać że nokia jak wprowadzi jakąś rozdzielczość to trzyma się jej rękami i nogami tak jak to było z 128x128, 320x240 tak teraz 640x360. Idąc dalej, mało zaskakujący symbian3 i ta poprawka OS ANNA która wprowadziła tyle zmian co jeden dobry motyw graficzny (już wolę 100x os Bada od tego dziadostwa), brak karty pamięci i aparat bez AF... Cały czas mówię tu o E7. Sam zamierzam się przerzucić na samsunga Wave S8500 który ma wszystko co najnowsze telefony, może jedynie o nieco gorszych parametrach, z resztą czego chcieć więcej? 800px w pionie na 3,3" ekranie, wideo 720p, szeroki wachlarz odtwarzanych formatów, 1GHz proc, aparat jeden z najlepszych 5megapikselowców na rynku, bardzo dobra bateria i wygodny, szybki system. A to wszystko zamyka się w kwocie 500-600zł z aukcji w przyzwoitym stanie. Nieco się rozpisałem, ale Samsung zasługuje na oklaski :)

• #3 25 Lip 2011 21:44
    LA72
    Poziom 39  

Samsung silnie wspiera Androida, który jak pokazują analizy rynkowe, coraz prężniej zaczyna zdobywać rynki światowe.
    Dodatkowo dorzuca dużo nowości, w przeciwieństwie do innych producentów.
    (chociaż nie zawsze to jego produktom wychodzi na dobre).

• #4 26 Lip 2011 10:16
    skaktus
    Poziom 37  

Dwurdzeniowe procki są nie tylko w samsungu ale też w innych produktach. Sprzętowo telefonu wiele się nie różnią, a to nieco inny aparat. 90% komórek ma te same procki, jedynie różnią się nakładkami producentów.I w tych nakładkach tkwi to co telefon pokazuje. Bo gdyby miały czyste systemy, zdjęte znaczki firmowe i dane zostały wam do rąk wiele różnic byście nie znaleźli. Do tego Samsung wiele produktów wizualnie kopiuje od innych producentów - a to telefon wygląda jak iP a to trochę jak nokie z serii biznes, taka puszczalska firma.

• #5 26 Lip 2011 10:20
    mobor
    Poziom 22  

Jak kupiłem Androida myślałem że się obalę. Telefon nie miał 1/10 tego co Nokia N8 wyjęta z pudełka. Mam na mysli podstawowe aplikacje telefoniczne. Nawet po doinstalowaniu masy softu, Nokia N8 nadal jest dla mnie lepszym telefonem. Mam gdzieś opinie o SYmbianie. U mnie działa dobrze i tylko to się liczy

• #6 26 Lip 2011 11:00
    jamtex
    Poziom 23  

mobor napisał:
    Jak kupiłem Androida myślałem że się obalę. Telefon nie miał 1/10 tego co Nokia N8 wyjęta z pudełka. Mam na mysli podstawowe aplikacje telefoniczne. Nawet po doinstalowaniu masy softu, Nokia N8 nadal jest dla mnie lepszym telefonem. Mam gdzieś opinie o SYmbianie. U mnie działa dobrze i tylko to się liczy

Porównuje kolega Androida do N8?
    To mniej więcej, jak porównywać Linuxa do Notebooka lub C++ do HDD :)
    Jakieś bliższe szczegóły (model urządzenia z Androidem na pokładzie?)

• #7 26 Lip 2011 11:31
    mobor
    Poziom 22  

Xperia X8 z Andkiem 2.1

Fakt- aplikacji do ANdroida jest masa ale rozwiązania w tym systemie są tak idiotyczne że na samą myśl mnie odrzuca. Z telefonu korzystam kiedy istnieje ryzyko jego utraty badz zniszczenia - taki zakup spisany na straty. Przy okazji skutecznie wylecyzłem się z Androida

- Jakiś "mądry inaczej" wymyślił że telefonz Androidem moze działac z otwartymi dziesiatkami aplikacji bez zmulenia systemu :) W efekcie po właczeniu telefonu muszę zabic z 20 procesów po to by telefon się nie mulił. Do zabijania procesów a nawet do eksploracji systemu trzeba doinstalować extra soft :D
    - aplikacje instalują sie tylko w pamieci systemowej (debilizm roku) W efekcie mam wolne na karie pamieci 300 mb ale nic juz nie moge zainstalowac poniewaz w pamieci głównej mam raptem 8 mb wolnego
    - bardzo ograniczona konfiguracja telefonu w zakresie telekomunikacyjnym (punkty dostępu, ulubione sieci GSM itd)

Symbian nie ma podobnych ograniczeń. No, ale to on jest przestarzały. Śmiech na sali

Reasumując. Android to raczej palmtop z podstawową funkcja telefonu

• #8 26 Lip 2011 12:40
    polik80
    Poziom 13  

mobor zrób sobie roota i będziesz mógł instalować apk na karcie :D

• #9 26 Lip 2011 12:43
    mobor
    Poziom 22  

Nie o to chodzi zeby robic roota - prawda? :)
    Chodzi o telefon który dostaje do łapy Kowalski i co może z nim zrobić po wyjęciu z pudełka

• #10 26 Lip 2011 14:41
    skaktus
    Poziom 37  

A ja miałem wiele Nokii jak i telefonów nie Nokii z symbianem i powiedz mi, jaka jest tutaj logika :

-włączasz np sms, napiszesz, ale coś chcesz sprawdzić - czerwona słuchawka - sms w tle
    -potem to samo z odtwarzaczem mp3, ale sms już żre system w tle
    -potem zapomnisz to samo zrobić z galerią i znó kolejny smieć w tle
    -5 rzecz już nie rusza, system dostaje zwieszki i koniec...

Chcę wejść do menadżera plików, wchodzę w fotografie, ale kurde, niestety nie widzę miniatur plików tylko pliki, gdybym miał tak dobrą pamięć i pamiętał nazwy kolejne wykonanych foto itp z przed miesiąca

Chcę ustawić tapetę na pełen ekran - niestety nie da się, tylko część ekranu to tapeta, reszta to czarne paski

Chcę ustawiać dowolne dodatki na ekran główny - niestety, nic z tego

Chcę zainstalować dowolną aplikację - niestety nic z tego

Gdzie tu logika symbiana ?

• #11 26 Lip 2011 14:58
    Hucul
    Poziom 39  

Panowie teraz zrobicie Flame z Androidem i Symbianem?
    Tak jak PeCety z Windowsem, Macki z OsXem, czy PeCety z Linuksem, tak i telefony ze swoimi systemami mają swoich wielbicieli i antagonistów. Dla mnie telefon jest telefonem, dodatkowe bajery najczęściej utrudniają korzystanie z podstawowej jego funkcji :)

• #12 26 Lip 2011 19:33
    upanie
    Poziom 21  

Cytat:
    dodatkowe bajery najczęściej utrudniają korzystanie z podstawowej jego funkcji

Też byłem tego zdania do grudnia zeszłego roku kiedy to kupiłem sobie Samsung Wave S8500 i moje zdanie przestało mieć rację bytu.
    Telefon jest na Bada OS i nic go nie zamula. System jest taki sprytny, że dla niego telefon jest najważniejszy. Jak mu zabraknie zasobów albo istnieje ryzyko, że funkcja telefonu może się mulić to odzyskuje zasoby zamykając pracujące aplikacje.
    Naprawdę fajny telefon i ładnie wygląda w przeciwieństwie do Galaxy S.
    Nigdy się nie zawiesił (jednak słyszałem, że innym tak) i nigdy nie zamulił. Wszystko jest pod ręką i obsługuje się z sensem.

• #13 26 Lip 2011 20:04
    rafbid
    Poziom 32  

Ja jestem zwolenikiem nokii ale coraz trudniej jest wybrać z oferty solidne modele w połączeniu z funkcjalnością. Androit nie robi na mnie wrażenia. To chyba kwestia dobrej reklamy na rynku że ludzie tak sie nim zachwycają.

• #14 26 Lip 2011 21:47
    mobor
    Poziom 22  

W E52 zdarzały sie zwiechy ale teraz mam N8 i jestem w 7 niebie

Procesy zabija sie latwo i pzyjemnie przez przytrzymanie "menu"