Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Nikko] Samochodzik RC nie chce jechać ale skręcanie działa

25 Lip 2011 19:51 3571 5
  • Poziom 8  
    Witam

Na strychu wynalazłem dwa samochodziki RC Nikko. Jeden 27 MHz i drugi 40Mhz.

W obu jest ten sam problem a mianowicie auto nie jeździ ani do przodu ani do tyłu.
    Zabawny jest fakt, że jeśli każemy mu jechać do przodu albo do tyłu i spróbujemy skręcić to autko porusza kołami (jeśli nie włączę jechania to skręcanie nie działa).

Jakieś pomysły co może być nie tak lub co zacząć sprawdzać?

Dodam, że sprawdzałem silnik podłączając do niego napięcie i działa.
  • Poziom 16  
    Trzeba zobaczyć na płytce gdzie prowadzą podłączenia silnika - powinien być jakiś mostek na tranzystorach lub scalony mostek.
  • Poziom 18  
    Wrzuć DOBRĄ fotkę płytki tego autka i je same z nadajnikami również , zobaczymy co to ;)
  • Poziom 8  
    Chwilo posiadam jedynie zdjęcia płytki samochodu.

[Nikko] Samochodzik RC nie chce jechać ale skręcanie działa [Nikko] Samochodzik RC nie chce jechać ale skręcanie działa

Niebieski i brązowy kabel prowadzi do silnika.
  • Poziom 16  
    A ten scalak na płytce jaki jest?
  • Poziom 18  
    b_chmura napisał:

Zabawny jest fakt, że jeśli każemy mu jechać do przodu albo do tyłu i spróbujemy skręcić to autko porusza kołami (jeśli nie włączę jechania to skręcanie nie działa)

To co tu napisałeś jest OK. Tak jak powinno być w przypadku scalaka , którego masz na płytce czyli NIKKO 2061D. (mam kilka takich aut ;)
    Wiadomo ....oprócz tego że nie jeździ , bo jeździć musi !
    Nie wiem jaki masz do niego nadajnik , ale musi być BEZ SCALAKA i 27MHz , jest bardzo prosty wew. i nie musi to być nadaj... NIKKO :)
    Tu dość o tym napisałem
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1586708&highlight=

Jeśli wszystko Ci pasuje ,no to pozostaje sprawdzić te tranzystory ,które oznaczyłem w kółkach ....
    [Nikko] Samochodzik RC nie chce jechać ale skręcanie działa