Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat 1.8 35i + lpg Czarne kropki przy wydechu

21 Lis 2004 17:24 1875 6
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich.
    Mam problem z wydychanymi spalinami, niedawno kupiłem passata i nie wiem co sie dzieje, po odpaleniu silnika z rana przy wydechu na śniegu pojawiły się czarne kropki. Nie wiem czego to obiaw pomocy.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 39  
    Nie przejmuj się jednym z produktów spalania gazu jest woda, skrapla się w układadzie wydechowym i wydmuchuje się rano.
    Pozdr.J.
  • Poziom 20  
    Nie ma problemu.

Wsadź palca do rury wydechowej. Ja wyjmiesz to będzie czarny (sadza).
    Ta właśnie sadza jest wydmuchiwana.
  • Poziom 20  
    Jakby brał olej to bardziej by dymił na niebiesko.

Mój passat nie bierze oleju (między wymianami dolewam około 250ml) a kiedyś upaprałem sobie rano spodnie bo ładowałem rzeczy do bagażnika przy włączonym silniku (jeszcze był zimny).

W końcu ta cała sadza musi gdzieś uciec, bo by się wydech zapchał.
  • Poziom 17  
    To możew jeździsz na krótkich trasach. Wtedy ssanie wzbogaca mieszankę i stąd czarność.
  • Poziom 20  
    Raz na krótkich trasach raz na długich.
    Do pracy mam 22km.

Tak czy inaczej ssanie się włącza zawsze na zimnym silniku i trochę tej sadzy wyprodukuje. No i w końcu jak się zbierze jej więcej to wydmuchuje.
    A, że silnik całkiem mały nie jest to i wydmuch spalin dosyć mocny - ostatnio sprawdzałem ręką, to miałem kłopoty z utrzymaniem (tak przez moment) - więc porywa cząsteczki sadzy z rury. Jeśli dodatkowo tam będzie para wodna to tymbardziej ułatwi to "wypłukiwanie" sadzy.

Myślę, że nie ma samochodu, który by nie wyrzucał od czasu do czasu jakiś brudów z rury wydechowej.