Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router zmienia IP na wewnetrzne z zewnetrznego

newnowynew 25 Lip 2011 21:06 3585 9
  • #1 25 Lip 2011 21:06
    newnowynew
    Poziom 12  

Jak to skonfigurować ? Powinienem mieć zewnetrzne IP 85.... Takie IP daje mi dostawca i takie mam gdy podłącze sie pod karte sieciową modemem. Publiczne IP nadane jest na moją karte sieciową. Ale ja potrzebuje internetu na dwóch komputerach i musze podłączyć sie do routera. Jak się podłączam to router zmienia mi na inne IP, i w dodatku na wewnętrzne. Mój router TP- LINK TL-WR340G. Podłączam się do routera w ten sposób:

Jeden kabel sieciowy połączony z modemem i routerem,
    drugi kabel połączony z routerem i kartą sieciową

Dzięki

0 9
  • #2 25 Lip 2011 21:28
    goldi74
    Poziom 43  

newnowynew napisał:
    Jak się podłączam to router zmienia mi na inne IP, i w dodatku na wewnętrzne.

To żadna usterka. Każdy router tak robi.

0
  • #3 25 Lip 2011 21:33
    romeok01
    Poziom 35  

Taka jest zasada działania routera, że następuje podział na wewnętrzną sieć lan i zewnetrzną wan.
    Podepnij poprostu modem do portu wan routera, a do portów lan komputery i wszystko powinno działać, do routera masz dołaczoną instrukcję obsługi, więc nie powinno być problemu z konfiguracją.

Jeżeli sprawdzisz sobie jakie masz ip np. na tej stronie Link to będziesz miał IP zewnętrzne.

Chyba, że chcesz, aby komputer w sieci lan był widziany na zewnątrz w internecie, to wtedy musisz przekierować porty lan na zewnątrz w routerze.

0
  • #4 25 Lip 2011 21:55
    newnowynew
    Poziom 12  

Chce ogólnie robić serwer widoczny dla wszystkich na porcie 36963 na routerze. Jest taka możliwość ?

0
  • #5 25 Lip 2011 22:17
    Nagimir
    Poziom 8  

tak.
    1. RTFM
    2. Logujesz się na router i po lewej w menu:
    Advanced Settings -> Forwarding -> Virtual Servers i teraz:
    Service port - port zew. z którego dane będą kierowane na wew. adres IP (36963)
    IP Address - adres komputera na który mają trafiać dane z portu podanego wyżej (IP wew. serwera)
    Protocol - najlepiej wybierz ALL
    Status - Enabled - załączasz tą regułkę aby przekierowanie działało.

Zalecam przy takiej zabawie ustawić serwer ze stałym adresem IP (z ręki wpisany na serwerze), a DHCP w routerze tak aby nie przydzielił tego adresu który ma serwer.

Jak będziesz miał pytania to wal śmiało.

0
  • #6 25 Lip 2011 22:33
    newnowynew
    Poziom 12  

Jaki mam wpisać adres IP ? Ten co pokazuje gdy wchodze w panel sterowania --> polacznia sieciowe, czy ten co pokazuje w googlach.

Drugie pytanie:
    Zrobiłem reset routera, bo coś namieszałem i ustawienia fabryczne się przywróciły, jak założyć hasło na router ? W sensie żeby nikt nie wchodził mi na sieć

@edit

Ustawiłem na routerze

Security Type: WPA-PSK/WPA2-PSK
    Secriutiy Option: WPA2-PSK
    Encryption: AES
    PSK Phasspharse: i tutaj wpisałem hasło

Dobrze zrobiłem ? To jest haslo? To co wpisalem w Phassphrase będzie jako hasło przy łączeniu się z siecią ?

0
  • #7 26 Lip 2011 12:57
    Nagimir
    Poziom 8  

newnowynew napisał:
    To co wpisalem w Phassphrase będzie jako hasło przy łączeniu się z siecią ?

Tak, ale
    newnowynew napisał:
    jak założyć hasło na router

To nie jest hasło na router, tylko dostępowe do sieci. Router zabezpieczysz hasłem admin-a (zmień na inne niż standard).
    newnowynew napisał:
    Jaki mam wpisać adres IP ? Ten co pokazuje gdy wchodze w panel sterowania --> polacznia sieciowe,

TAK, to jest adres wew.

0
  • #8 26 Lip 2011 18:24
    newnowynew
    Poziom 12  

To tak, rozwiązałem to w inny sposób.

Dostałem od dostawcy publiczne IP na adres fizyczny mojej karty sieciowej. Ale gdy podłączałem się przez router to IP sie zmieniało. Te Virtual Servers nic nie pomagało jak wpisywałem port i IP. Więc zrobiłem w inny sposób i dostałem takie IP jakie powininem mieć, IP publiczne i moge robić serwery gdzie chce bez kombinowania.

Wystarczy, że wejdziecie w Panel Sterowania --> Połączenia Sieciowe --> klikniecie Właściwości na swoją karte sieciową --> Obsługa --> Szczegóły --> I tutaj macie napisane Adres Fizyczny.

Ten adres trzeba przepisac w:
    Wchodzicie na strone swojego routera w moim przypadku 192.168.1.1
    Network --> MAC clone --> i widzimy WAN MAC Address i pod tym Your PC's MAC Address, ten adres w oknie Your PC's... powinien być identyczny co sprawdzaliśmy na karcie sieciowej. Teraz wystarczy przepisac ten adres do WAN MAC Address. Ja tak zrobiłem i router nie zmienia mi IP i more robić serwery

-1
  • #9 27 Lip 2011 00:01
    Nagimir
    Poziom 8  

Czy jeszcze jest coś dla Ciebie niejasne?
    Aha. Wyłącz sobię zabezpieczenia w zakładce security , chodzi o zabezpieczenia przed ICP Flood, DoS itd. Mi to blokowało serwer, bo traktowało go jako intruza który za dużo danych sypie, a to był tylko klient torrent... serwer rzecz na systemie linux.

0
  • #10 27 Lip 2011 20:02
    newnowynew
    Poziom 12  

Na ten temat mi starczy iformacji, wazne ze serwer dziala i jest widoczny.

Dzieki

0