Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Launch Diagun X431 Kody Programowań, oraz istotne nformacje

dziarkiewicz 31 Paź 2011 14:22 25473 55
    S.E.B-sqad
    Poziom 10  
    Rozumiem ,że to wartości mierzone przez OBD protokół CAN?
    S.E.B-sqad
    Poziom 10  
    To parametry odczytane przez OBD protokół Can zgadza sie ???

Dodano po 3 [minuty]:

a przez ikone Opla elektronika silnika i kanały?
    bodzio012
    Poziom 32  
    Op-com Ci pięknie sprawdzi i w razie czego wypali
    Tomek79
    Poziom 12  
    S.E.B-sqad napisał:
    To parametry odczytane przez OBD protokół Can zgadza sie ???

Dodano po 3 [minuty]:

a przez ikone Opla elektronika silnika i kanały?

Sorry, że to napiszę .... ale czy w ogóle widziałeś kiedyś diaguna na oczy !, przecież on się nie połączy z innym modelem silnika ...., chyba logiczne że jak mam OPLA z silnikiem Z19DT to to wybieram właśnie ....
    S.E.B-sqad
    Poziom 10  
    Co masz na mysli mówiąc że nie połączy z innym modelem silnika???

Dodano po 6 [minuty]:

poza tym to nie DPF ,ale do tego juz sam doszedłeś .
    panam
    Poziom 29  
    Tomek79 prawie każdy diagnoskop połączy sie z innym typem silnika, ale poda ci nie właściwe dane( przykład peugeota) Diagun jak kolega Ci napisał połączył się przez obd, wtedy szuka każdej możliwej komunikacji i pokazuje jakieś tam parametry, ale trzeba je umieć czytać i i wiedzieć o co chodzi. pozdrawiam.
    Tomek79
    Poziom 12  
    To już sam nie wiem .....
    Odpalam diaguna wybieram OPEL wybieram silnik, i co muszę jeszcze gdzie s komunikację CAN ustawiać ?

Co do wyboru innego silnika to jakoś u mnie się nie dało wybrać innego bo jak wybrałem Z19DTH to mi napisał ze mam sobie wybrać Z19DT bo taki mam ....

Więc już sam nie wiem ...
    panam
    Poziom 29  
    dokładnie tak jak piszesz , jak wybierasz opla, jeżeji masz problemy z komunikacją i auto jest dziwne i wybierasz EOBD albo OBD albo OBDII to jest inaczej, trzeba się pobawić
    Tomek79
    Poziom 12  
    panam napisał:
    dokładnie tak jak piszesz , jak wybierasz opla, jeżeji masz problemy z komunikacją i auto jest dziwne i wybierasz EOBD albo OBD albo OBDII to jest inaczej, trzeba się pobawić

OK, sprawdzę jeszcze raz ... ale ja nie miałem nic do wyboru łączyłem się ... nei było żadnych problemów ... wybrałem silnik wszystko wyglądało normalnie .. :)
    A gdzie się CAN ustawia albo sprawdza czy się połączył via CAN ?
    Chociaż raczej inaczej się nie powinno dać podłączyć .. wg mnie
    jarekmax
    Poziom 12  
    No dobra! Ja trochę na temat innego auta zadam pytanie. DAEWOO Leganza, DIAGUN X431 za cholerę nie chce się komunikować z żadnym systemem. Za każdym razem wywala błąd połączenia. W Przypadku AIRBAG niby się łączy ale gdy próbuje odczytać jakieś błędy wywala błąd połączenia. To samo z ABS. Gdy wybiorę jakiś test wywala błąd i ze test nie wykonano. Co jest? Podłączałem tez inna leganzę i to samo wiec problem z uwalonym konkretnym autem wyeliminowany.
    Czy to wina softu w DIAGUNIE. Morze komuś się udało?
    panam
    Poziom 29  
    jarekmax sprawdź z kabelkiem a nie zdalnie. Tomek can wybierasz w głównym meni, a nie po wyborze samochodu
    jarekmax
    Poziom 12  
    Już sprawdzałem. Z kabelkiem to samo. Albo mam coś nie tak z Diagunem albo słaby soft. Ale ostatnio próbowałem Punto 96 r i w ogóle smart box się nie świecił jakby piny we wtyczce były inne.
    jarekmax
    Poziom 12  
    Ile dałeś za tego OP com-a bo ja tez rozważam zakup dodatkowych interfejsów. Myślałem o TECH2 ale nie wiem co lepsze?
    jarekmax
    Poziom 12  
    Co byście polecił jako zestaw startowy uzupełniający Diaguna. Myślałem o TECH2 na opla i VAG-a, lub VAGCOM-a do grupy VW, LEXIA i CLIP do francuzów. No może coś do fiatów by się jeszcze przydało. Dodam ze wole tańsze wersje.
    loy_b
    Poziom 12  
    jarekmax napisał:
    Już sprawdzałem. Z kabelkiem to samo. Albo mam coś nie tak z Diagunem albo słaby soft. Ale ostatnio próbowałem Punto 96 r i w ogóle smart box się nie świecił jakby piny we wtyczce były inne.

Kolego to co piszesz to dokładnie błąd softu miałem to samo u siebie musisz sobie załatwić inny i wgrać na inną kartę, w razie czego zamieniasz karty restart i śmiga ja tak zrobiłem.
    Robertos80
    Poziom 11  
    Sorki, że tak wtrące ale troszeczkę samochodzik ma przejechane jak na ten rocznik....:)
    siwyzg
    Poziom 10  
    Witam . piszę w tym wątku żeby nie zaśmiecać forum. moje pytanie dotyczy DIAGUN'a a dokładnie jego obsługi. Posiadam DIAGUNA od około kilku tygodni i mam pytanie czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak umiejętnie czytać parametry bo o to własnie chodzi najbardziej a nie na samym kasowaniu błędów. czy mam zwracać na zakresy minimalne maksymalne które są podawane przy parametrach w formie graficznej czy może mam się kierować innymi zakresami których powinienem się nauczyć z innych źródeł. jak tak to proszę o podanie kilku autorów lub linków. Chciałbym poznać wszystkie umiejętności tego urządzenia. Wiem, że nie jest to kombajn do diagnostyki ale jako multimarka dla mnie w zupełności wystarczy
    darek_naprawa
    Poziom 17  
    Sory że odgrzewam temat diaguna ale mam problem z połączeniem się z volvo s60 i v70,reszta volvo działa ok.Inne auta zresztą tez działają prawidłowo.Wie ktoś może czy do tych modeli trzeba jakiś adapter czy sprzęt jest uwalony.Oczywiście jest oryginalny.
    wloc
    Spec od samochodów
    Potrzebna inna wtyczka tak jak w X431 masz super 16 i can2
    darek_naprawa
    Poziom 17  
    Na pewno potrzebna inna wtyczka.Reszta aut działa.Czy są na canie czy na k-l.Inne volvo też działają .
    cba
    Poziom 19  
    Jest taka wtyczka; "obd 16E" niezbędna też w nowych citroen-peugeot. U chińczyka kosztuje 16dol. U nas też widziałem na allegro.
    darek_naprawa
    Poziom 17  
    Tylko czy przez nią będzie działało Volvo,bo wszyscy twierdzą, że jest do starszego x431 a nie do x431 diagun.
    limps2
    Poziom 2  
    cba napisał:
    Jest taka wtyczka; "obd 16E" niezbędna też w nowych citroen-peugeot. U chińczyka kosztuje 16dol. U nas też widziałem na allegro.

Też mam Diaguna kupiłem go niedawno i mam też parę pytań.
    CO to jest za wtyk OBD 16E ? jest w standardowym zestawie? Do czego służy?

Próbowałem się połączyć z Mitsubishi Space Star z 2002 roku i wyskoczyło mi że znalazło sterownik potem wyskoczył monit o wybór rocznika auta tzn "Up to 2006" lub "From 2005" i jak dałem druga opcje to był wykaz modeli ale Space Stara nie było wogóle. Więć wybrałem drugą opcje i wtedy wyskoczył monit o wybór złącza 12 lub 16 wybrałem 16 i niby połączyło. Nawet sprawdziłem poduszki i parę innych ale z paroma mnie wogóle nie połączyło. O co chodzi?