Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UPS Fideltronik Ares 500 brak napięcia na wyjściu?

25 Lip 2011 21:53 2573 4
  • Poziom 10  
    UPS Fideltronik Ares 500 brak napięcia na wyjściu?
    Witam

Mam problem z UPS-em Fideltronik Ares 500 a mianowicie, działał poprawnie aż któregoś dnia nie chciał się włączyć. Po wymianie akumulatora UPS daje się włączyć poprawnie sygnalizuje pracę na baterii i zasilaniu z sieci, problem polega na tym, że nie podaje napięcia na wyjściu UPS-a.

Podłączałęm żarówkę 100W i nic ani ana zasilaniu sieciowym ani przy pracy na baterii, napięcie nie pojawia się. Wizualnie dżwiękowo wydaje się, że wszystko jest ok zachowuje się poprawnie przy zaniku napięcia i przy pracy zasilany z sieci, ale na wyjściu cisza.

Proszę o podpowiedzi i sugestie zależy mi na naprawieniu tego konkretnego UPS-a.
    Pozdrawiam
    Mareck
  • Poziom 19  
    Nie napisałeś więc zapytam się o tak banalną sprawę jak bezpieczniki, może jakiś jest w dziwnym miejscu i go nie zauważyłeś. Niestety nie znam tego UPS-a.
  • Poziom 10  
    Witam

Bezpieczniki sprawdzałem i są ok zarówno wkręcany w obudowę jak i te umieszczone na płycie
  • Poziom 9  
    Witam
    Mam Aresa 500 i coś jest nie tak z nim, a zachowuje się następująco:

Po podłączeniu do sieci załącza się zielona dioda i ładuje AKU - to ok
    Przy podłączonej sieci naciskając przycisk startu raz załapie prawidłowo i załączy się żółta dioda i przełączy AC z sieci na wyjście, a raz zapali się czerwona i żółta dioda i próbuje generować AC z przetwornicy po czym zamiera na chwile i przełącza się na ładowanie tj. zieloną diodę.

Z innych opisów wynikałoby że pomiar napięcia z sieci jest nie właściwy. Następny problem jest taki, że po 30 min. ładowaniu AKU po wyjęciu wtyczki z gniazdka coś burczy (chyba toroid) i UPS zamiera (bez obciążenia).

Czy ktoś miał podobne usterki i jak sobie z nimi poradzić?
    Poprawiłem TONI_2003.
  • Poziom 10  
    Sprawdź akumulator...
    U mnie po sprawdzeniu wszystkiego i szukaniu problemu okazało się że sprawcą całego zamieszania był akumulator po jego wymianie UPS działa jak najbardziej normalnie. AKU miało napięcie około 10V sądziłem, że jest po prostu nie doładowany, ale po całej dobie podłączenia do sieci nic mu nie wzrosło. Zmiana AKU naprawiła UPS-a.
    Dziękuję wszystkim za podpowiedzi i pozdrawiam.

Mareck