Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka bosch srv53m03eu nie wypompowuje wody.

25 Lip 2011 22:13 6871 3
  • Poziom 9  
    Witam.

Moja pewnego razu nie wypompowała wody. Odkręciłem filtr przeczyściłem. Między łopatkami zaklinowały się ziarenka pieprzu. Po tym zabiegu woda została wypompowana. Ale następne pełne mycie znowu zostawiło wodę. Próbowałem znowu przeczyścić (chyba pompę spustową) to co jest dostępne z wnętrza zmywarki. Niestety woda dalej nie jest odpompowywana. Przy resecie programu, słychać tylko pyknięcie jakiegoś przekaźnika, ale pompa się nie włącza. Proszę o pomoc.

Dzordz
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 37  
    No to w zasadzie zostaje tylko rozebranie zmywarki i sprawdzenie pompy na zewnątrz.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 9  
    Chcę się upewnić. Pompa spustowa to jest to co widać na dnie zmywarki w środku pod filtrami ?

Tylko jeszcze nie jestem pewien jak się do niej dostać? Trzeba odkręcić osłonę z przodu zmywarki na dole ?
  • Poziom 9  
    mialem chyba ten sam problem. moja zmywarka ma ten sam model tylko lamane na 44 (/44). mi gwarancja skonczyla sie 2 miesiace temu.
    dzwonilem do infolinii boscha (801191534) - tylko przyjeli zgloszenie i umowili spotkanie z technikiem.
    dzwonilem do technikow w Warszawie: 225727711 przed ich wizyta i pytalem ich czy jest cos co moge sam sprobowac. powiedzieli, ze nie. po czym przyszedl technik, zrestartowal programator 2 przyciskami przytrzymujac je przez kilka sekund na raz(bodajze temp35 i 60) i zainkasowal 120pln.
    zanim "naprawiono" mi zmywarke myslalem, ze to wina zagrzybionego plywaka w wymienniku ciepla z boku zmywarki i go wyczyscilem po kilku godzinach czajenia sie (balem sie, ze domestos go uszkodzi). na infolinii nastraszono mnie, ze cena wymiennika ciepla to 470pln brutto.
    wlalem do wymiennika domestos i zostawilem na kilka minut, pozniej przeplukalem goraca woda i machajac wymiennikiem pozbylem sie grzyba (pol godziny do 1h machania i plukania). teraz wymiennik wyglada jak nowy.
    to taki bonus jesli, ktos bedzie szukal tego tematu w necie.