Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rejestrator wilgoci i temperatury

emer2 25 Lip 2011 23:20 5420 1
 • Rejestrator wilgoci i temperatury

  Chciałbym przedstawić projekt ciekawego rejestratora wilgoci i temperatury dla biura. Autor projektu oparł układ na znanej platformie Arduino. Urządzenie potrzebne było do rejestrowania zmian temperatury również w zimę. Twórca napisał, iż biuro znajduje się na przerobionym strychu i zarówno ogrzewanie, jak i chłodzenie pomieszczenia jest potrzebne. Do budowy urządzenia potrzebny był sensor temperatury. Autor projektu postanowił zastosować analogowy sensor temperatury o oznaczeniu TMP36. Jednak pojawiły się problemy z komunikacją z sensorem, czego efektem było zawieszenie prac nad projektem i zastosowanie Arduino do innego urządzenia. Po pewnym czasie jednak autor doszukał się czujnika temperatury i jednocześnie wilgotności o oznaczeniu DHT22 firmy Adafruit Industries.

  Link do strony internetowej opisującej sensor znajduje się na końcu artykułu, a także na stronie projektu. Postanowił zastosować ten czujnik w swoim projekcie i dokończyć urządzenie. Autor napisał, iż urządzenie nie jest ostatecznie ukończone, ale działa. Chciał jak najszybciej skończyć i przetestować na nadchodzącej fali upałów, czego wyniki zamieścił w tabeli i na wykresie.

  Poniżej wykres zarejestrowanych wartości temperatury i wilgotności dla danej godziny:
  Rejestrator wilgoci i temperatury

  Na stronie źródłowej znajdują się również linki do biblioteki sensora temperatury i wilgotności, a także opis podłączenia sensora do platformy Arduino i kluczowa część kodu. Autor zamierza dopracować projekt rejestratora.

  Poniżej link do strony opisującej sensor:
  Link

  Poniżej link do strony źródłowej:
  Link


  Fajne! Ranking DIY
 • #2 27 Lip 2011 14:09
  wynalazca2
  Poziom 13  

  Wilgotność powietrza podawana jest w stosunku zawartości pary wodnej w powietrzu do jej zawartości w stanie nasycenia (wilgotność względna), czy w g/m³ (wilgotność bezwzględna)?