Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ile powinna palić benzyny i ile LPG Skoda Favorit w zimie ?

Barbuletis 21 Nov 2004 17:59 4804 16
    Barbuletis
    Level 11  
    Jak w temacie, skoda jest z roku 91 ( gaźnik ).
    Pozdrawiam
    ger56
    Level 18  
    w zimie tyle gazu ile na benzynie plus 20 procent, to sa wartosci szacunkowe orientacyjne, pozdrawiam
    RAFALN
    Level 13  
    To zależy jak jeżdzisz i gdzie u mnie 8,5 i 10,5
    Barbuletis
    Level 11  
    jeżdżę głównie - 95% dwupasmówka ze średnią prędkością 70 km/h na odcinkach 80 km z tym ze 5 km grzeje auto na benzynie bo parownik zamarza spala ok 11l /100 km przy temp w granicach 0. W lecie paliła 7l
    RAFALN
    Level 13  
    W zimie więcej pali nie tylko z powodu ssania , ale gaz zimowy jest gorszy (chyba wieksza domieszka propanu)
    Barbuletis
    Level 11  
    skoro gaz zimowy jest gorszy to dlaczego w zimie zawsze jest on droższy ?
    mamatata99
    Level 11  
    skoro latem paliła 7 litrów to w zimę powinna brać o około 20% więcej ale nic poza tym .Proponuje zrobić regulacje w warsztacie który montował instalacje. A może trzeba już wymienić membrany w porowniku cena 80 zł i spoko.
    nom
    Level 23  
    Barbuletis wrote:
    Pozdrawiam

U mnie w skodzie fabii spalanie w zimie jest takie samo jak w lecie. Ja to tłmaczę tym, że może dłużej się rozgrzea, ale średnie prędkości są mniejsze i dlatego wychodzi na to samo.

U mnie pali 9l/100km lpg i 0,3l noPb
    Barbuletis
    Level 11  
    mam przejechane 8200km na gazie wiec jeszcze nie powinno nic się zużyć. Maże to kwestia regulacji ?
    mamatata99
    Level 11  
    a ogółem przejechanych km to ile ona już ma? Bo 8200km na gazie to jeszcze o niczym nie świadczy.Ja co prawda na OPEL Astra 1.4 mam przejechane na gazie już ponad 200 tys. i bardzo sobie chwalę. Mam ciśnienie ponad 13 atm.Gaz nie niszczy silnika.
    Barbuletis
    Level 11  
    ma przejechane 56 tys.
    mamatata99
    Level 11  
    Skoro ma tylko 56tys km.to z silnikiem powinno być OK,No to niestety pozostaje tylko zrobić regulacje w warsztacie który montował instalacje gazową.
    uki1977
    Level 10  
    Ja tez mam favoritke z 1991r i pali mi okolo 10l LPG plus minu 1l. Ale zauwazylem ze licznik przebiegu troszke oszukuje i pokazuje okolo 900m za kazdy przejechany kilometr :).

pozdrawiam
    uki
    dedeks
    Level 15  
    Barbuletis wrote:
    Pozdrawiam

W miescie powinna palic 10-11l/100km, jesli pali wiecej lub mniej to znaczy ze cos jest nie tak, np. zbyt ustawiona zbyt bogata lub zbyt uboga mieszanka.
    Danielwroc
    Level 11  
    Skodawa rodziców paliła gdy jezdził nią ojciec 6,5-8 l.Gdy ja nia jezdziłem
    7,5-9 l.

Dodano po 39 [sekundy]:

Na paliwie.
    Adam700
    Level 22  
    benzyny nieco ponad 7L, a gazu to zalezy od ustawienia i ciezkosci nogi kierowcy, ale w granicach 10L(mowie O trybie jazdy mieszanym)
    EBI056
    Level 15  
    Witam
    Miałem kiedyś taką skodę na gazie ale z tego co tu czytam to moja była bardzo głodana.
    Na trasie w lecie paliła 9l. w zimie 10l. a po mieście w lecie 12l. a w zimie nawet do 15l.
    Teraz mam Oktavię na gazie i ona pali mi tyle samo chociaż jest większa.
    Pozdrawiam