Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie działa immo mazda mx-5 jaki sprzet kupic ?

widmo123123 26 Lip 2011 10:11 1501 4
  • #1 26 Lip 2011 10:11
    widmo123123
    Poziom 9  

Czasem mam tak, że kręcę 3 razy i wtedy na stałe się świeci kontrolka od immo. Wygrzebałem z kluczyka (mam tylko jeden) transponder. Kilka razy pokręciłem kluczykiem i czasem udało sie po kilku minutach, że system zaskoczył. Dowiedziałem się, że jest kilka opcji:

1. Wymiana pierścienia indukcyjnego (scanera) , mało prawdopodobne by ten element był akurat uszkodzony ale to najtańsza opcja jakieś 50-60 PLN

2. Być może wzmacniacz, cały bądź jakaś część , nie znam kosztów ale możliwe że to to

3. Zakup emulatora , koszt około 100 pln jednak jak zaprogramować ten kod i jak go odczytać z transpondera ? i Czy to sie montuje za wzmacniaczem ? Jeśli tak to odpadałby koszt punktu 2

4. Zresetowanie kompa ponowna zaprogramowanie koszt około 1000 pln.

5. Wymiana kompa itd ale to koszt kolo 2-3 tysięcy

Mam pytanie jak zatem spróbować dodać nowy kluczyk i jaki sprzęt jest najlepszy by zaprogramować komputer ? Lub co tu zrobić ?

W serwisie to połowa nie robi immo. Jedni robią ale to że trudne , że się nie da ,że jakiś znawca będzie pod koniec wakacji. Help

• #2 26 Lip 2011 11:14
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

Po Twoim poście sądząc, z całym szacunkiem, sam nic nie zrobisz. WYDASZ TYLKO KASĘ! Udaj się do elektronika.

• #3 26 Lip 2011 11:14
    sneyk
    Poziom 11  

Witam

Pierwsza zasada przy usterce immo, którą opisujesz to sprawdzenie poprawności połączeń modułu immo. Często zdarza się, że styki złącz są zaśniedziałe i nie ma dobrego połączenia między nimi. Wtedy właśnie raz immo działa raz nie.

Znajdź moduł immo, wyjmij wszystkie wtyki i pryśnij w nie specyfiku udrażniającego styki np: KONTAKT S. Jeżeli to nie pomoże to trzeba szukać dalej.

Najlepiej byłoby podłączyć komputer diagnostyczny, i przeskanować immo. Jeżeli wyskoczy jakiś błąd to wtedy łatwiej znaleźć usterkę.

• #4 26 Lip 2011 11:15
    robokop
    Moderator Samochody

Sam nie zrobisz nic, tak samo jak nikt krok po kroku nie powie jak pozbawić auto zabezpieczenia antykradzieżowego. Skoro uważasz że to nie wina anteny przy stacyjce, to niestety, żadnej innej pomocy tutaj nie dostaniesz. A odczytanie zawartości transpondera ? -> google i hasło "RFID".

• #5 26 Lip 2011 11:28
    widmo123123
    Poziom 9  

Sprawdze zaraz tą pierwszą metodę a co do pozbawienia samochodu zabezpieczenia to zupełnie nietrafione bo nie chce się go pozbyć a jedynie naprawić mysle że to zgodne z prawem.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME