Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon MG5150 cienkie paski na wydruku

seba694637 26 Lip 2011 14:50 2940 2
  • #1 26 Lip 2011 14:50
    seba694637
    Poziom 16  

Witam. Na początek proszę moderatorów o nieusuwanie tematu - bo gdyby pomogło czyszczenie, czy wyrównywanie głowicy nie zakładałbym nowego tematu.

Może zacznę od tego , że nie używam jakiegoś tam taniego tuszu typu activejet.
    Test dysz jest ok- idealny bez żadnych smug czy zatkanych dysz.
    Skan który dodałem wydrukowałem w niskiej jakości (w wysokiej problem jest mniej widoczny). Głowice wyrównywałem poprzez automatyczne wyrównywanie głowicy.

Aha i jeszcze coś. Gdy wydrukuje coś w szybkiej jakości w kolorze jest wszystko ok.
    Prawdopodobnie chodzi o źle wyrównanie głowicy- tylko w przypadku czarnego pigmentowego. Ręcznie nie da się go wyrównać, ponieważ wydrukowałem wartości wyrównywania głowicy, ale nie mam ich gdzie wprowadzić.
    Jak wyrównać głowice na 0 ?? Ekonder był czyszczony. Wygląda to tak, jakby drukarka nakładała tusz w zbyt bliskich odstępach

1 2
  • #2 29 Lip 2011 22:04
    756466
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 31 Lip 2011 00:01
    seba694637
    Poziom 16  

forkas napisał:
    Ręczne wyrównanie głowicy jest jak najbardziej możliwe, proponuję poprzez sterownik. W zakładce obsługa urządzenia należy w ustawieniach niestandardowych wybrać opcję "ręcznie wyrównanie głowic", następnie wybrać opcję wyrównanie głowic i postępować zgodnie z instrukcją. Spróbuj może to coś pomoże.

Tak, I w 100% sie z tobą zgodze. Tylko, że miałem kilka starych canonów z serii IP i nigdy nie miałem problemów z ręcznym wyrównywaniem głowicy. W przypadku tej drukarki: wydrukuje wartość wyrównywania głowicy (poprawnie), ale komputer nie wyświetla okna w którym trzeba wprowadzić dane do wyrównania głowicy. - a Automatyczne niestety nie skorygowało koloru PGI-526 (czarny pigment.) a tusz ten nie jest mieszany z tuszami barwnikowymi dlatego wydruki kolorowe są ok, a biało-czarne już nie. Przypominam że niema żadnych zatkanych dysz.

Dodano po 26 [minuty]:

forkas napisał:
    Ręczne wyrównanie głowicy jest jak najbardziej możliwe, proponuję poprzez sterownik. W zakładce obsługa urządzenia należy w ustawieniach niestandardowych wybrać opcję "ręcznie wyrównanie głowic", następnie wybrać opcję wyrównanie głowic i postępować zgodnie z instrukcją. Spróbuj może to coś pomoże.

Tak, I w 100% sie z tobą zgodze. Tylko, że miałem kilka starych canonów z serii IP i nigdy nie miałem problemów z ręcznym wyrównywaniem głowicy. W przypadku tej drukarki: wydrukuje wartość wyrównywania głowicy (poprawnie), ale komputer nie wyświetla okna w którym trzeba wprowadzić dane do wyrównania głowicy. - a Automatyczne niestety nie skorygowało koloru PGI-526 (czarny pigment.) a tusz ten nie jest mieszany z tuszami barwnikowymi dlatego wydruki kolorowe są ok, a biało-czarne już nie. Przypominam że niema żadnych zatkanych dysz.

[AKTUALIZACJA] Przeczytałem dokładnie twoją wypowiedź i w karcie konserwacja--> ustawienia niestandardowe zaznaczyłem ręczne wyrównywanie.
    Jutro wyrównam głowice

0