Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak wypolerować pleksę - okno obudowy komputera.

26 Jul 2011 15:16 3583 6
  • Level 9  
    Witam. Mam taki problem. Chciałem wypolerować okno od mojej obudowy. Użyłem pasty displex do lcd. Rysy wprawdzie znikły ale teraz plexa jest tak jakby zmatowiona. Co zrobić żeby przywrócić jej dawną przejrzystość ??
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 16  
    Witam kolegę.
    Spróbuj pastą do zębów, to nie żart kiedyś dawno jak nie było dostępu do różnych środków polerskich dało się idealnie wypolerować taką najzwyklejszą pastą i trochę wody bo zasychała przy polerowaniu.
  • Level 9  
    Próbowałem już. Dalej jest matowa.
  • Level 15  
    Nie można używać DOBREJ pasty, to nie zadziała. Idź do Biedronki czy innego Lidla i kup najtańszą pastę - byle by była biała. Można polerować nawet aluminium.
    Można użyć też papki z talku (to wymaga wprawy i eksperymentów).
    W obu przypadkach potrzeba DUŻO cierpliwości
  • Level 10  
    Jaki lol a koledzy po wyżej nie spytali się ciebie jaką szmatką polerowałeś ????
  • Level 27  
    Obejrzyj sobie film, jak robili soczewkę to teleskopu hubble'a. Na końcu widać jak polerowali soczewkę. To wymaga dużo pracy i cierpliwości. Nie uzyskasz ładnego efektu na skróty. Najpierw proponuję wypolerować ją najdrobniejszym papierem wodnym, żeby pozbyć się tych nieco głębszych rys. Po takim zabiegu można się męczyć dopiero z pastą. I polerujesz polerką lub szlifierką na niskich obrotach i z odpowiednią końcówką polerska.
  • Level 11  
    Dodatkowo zwróć uwagę na grubość ziarna. Stopniuj. Jako ostatnia pasta oparta o tlenek ceru. W zasadzie tylko taka pozwoli uzyskać najlepszą przeźroczystość.