Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
HELUPOWER
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwny problem z pralko-wirówką Ravanson

26 Lip 2011 16:21 3431 4
  • Poziom 8  
    Jestem posiadaczem pralko-wirówki Ravanson. Nie posiada ona żadnej elektroniki, ma jedną cewkę rozruchową dla silnika pralki i wirówki ( z czterema przewodami ) , jest też chyba kondensator (z trzema przewodami ).
    Od jakiegoś czasu wirówka włącza się bez załączenia programatora czasowego (zwykły mechaniczny ), jeżeli natomiast wtyczkę kabla zasilającego włożę odwrotnie do gniazda (jest podwójne ) to wirówka nie włącza się w ogóle. Z pralką nie ma żadnych problemów. Oglądałem kable i nie zauważyłem żadnych zwarć, tak samo z programatorem.
    Co może być przyczyna takiego zachowania wirówki.
    Pozdrawiam.
  • HELUPOWER
  • Poziom 39  
    Masakra, może kogoś prąd porazić. Powinno być wtyczka z bolcem i odpowiednie gniazdko zasilające.
  • HELUPOWER
  • Poziom 8  
    Rzeczywiście masakra.
    Jest gniazdo z bolcem i trzy żyłowy kabel zasilający.
  • Poziom 15  
    Masakra to jest jak ktoś tak pi.....i bez sensu. Masz przebicie na masę w instalacji silnika. Jak włożysz w jedną stronę, to faza idzie przez silnik do tego przebicia i silnik rusza samoczynnie (to nie jest prawidłowa pozycja wtyczki bo faza powinna iść przez przełącznik który jest defakto rozłączony a u ciebie wtedy rozłączone jest zero a silnik zamyka sobie obwód przez to przebicie na masie) Prawdopodobnie masz uszkodzony uszczelniacz wirówki i zalany silnik.
  • Poziom 8  
    Dziekuje, sprawdzę.