Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux Inspire EWF 10470 W :: Pauza podczas prania

26 Lip 2011 18:05 6122 8
  • Poziom 10  
    Witam, jak w temacie pralka electrolux inspire ewf 10470 w, gwarancja skończyła się w czerwcu b/r, podczas prania na programie Bawełna>Ekonomiczny>60C>800 obr odw.>czas prania 90 min.,
    uruchamia się Pausa gdy zostaje 42 min. prania, po wcześniejszym odpompowaniu wody. (Wydaje mi się że potem powinno się uruchomić płukanie)
    Gdy naciskam start na sekundkę odblokowuje dopływ wody i znowu blokuje i miga Pausa, muszę wyłączyć wcześniejszy program i ustawiać program samego płukania by dokończyć pranie.
    Programator ma tylko mechaniczne pokrętło (styki czyste) do wyboru programu, reszta elektryczna na płycie jest chyba jakieś wejście serwisowe.

Szukałem na różnych forach, problem jest tylko na programie bawełny, i nie ma na wyświetlaczu żadnego błędu który mógł by ułatwić sprawę.

Z góry dzięki za wskazówki.
  • Specjalista AGD
    A ile razy mruga ta pauza.
  • Poziom 10  
    Cały czas mruga, bez żadnych przerw.
  • Specjalista AGD
    Może używasz zbyt dużo proszku lub proszek jest zbyt pieniący w tedy pralka wejdzie w tryb awaryjny pozbycia się piany.
  • Poziom 10  
    Wtedy ten sam problem powinien być na innych programach nie tylko bawełny, i nie w tym samym punkcie prania, wyciągnięciem wody i PAUSA, nie zależnie jaką temp. czy czas ustawie.
    Inne pralki pokazują jakieś błędy czy kod poprzez ilość mrugnięć a tu nic.
  • Specjalista AGD
    Proponuję ogólne czyszczenie układu odpływowego.
  • Poziom 10  
    Odświerzam temat, pralka po całkowitym czyszczeniu, dalej zachowuje się tak samo. Zostaje Serwis :-(
  • Poziom 14  
    Witam i co było przyczyną??? Bo mam ten sam problem??
  • Poziom 10  
    Witam odświeżam, pralkę naprawiłem.
    Jak wcześniej pisałem, pralka zachowywała się jak wcześniej serwis chciał wymienić całą płytę z elektroniką.
    Ostatnio pralka zaczęła też włączać Pauze podczas innych programów, selektywnie sprawdzałem wszystko, aż zorientowałem się że dzieje się to podczas uruchamiania grzałki.
    Po wymianie grzałki problem znikną. Prawdopodobnie czujnik w grzałce padł ponieważ stara grzałka po podłączeniu do sieci działała poprawnie bez przebić.
    Mam nadzieję że komuś to ułatwi naprawę.