Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

UNITRA DIORA AS 632

hucio0 21 Nov 2004 19:55 4052 8
    hucio0
    Level 11  
    Witam!!!

Posiadam odbiornik radiowy Unitra Diora As 632 ale niestety nie jest on przestrojony. Z forum dowiedzialem sie, ze przestraja sie go tak ja AS 642 a glowica to GFE 105. Sciagnalem schemat i okazuje sie, ze moje radyjko nie ma tej glowicy! :(
    Na plycie przy niej jest napisane GFE 12 ale nigdzie tego nie moge znalezc :(
    Jesli ktos bedzie wiedzial gdzie w sieci mozna spotkac przestrajanie glowicy GFE 12 wraz ze schematem to bylbym wdzieczny za kazda pomoc.

Pozdro for all :D
    hucio0 :D
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    dlugi666
    Level 21  
    A może jest to głowica GFE 112 (ta była stosowana w AS-946, AS-952 i chyba w AS-641)
    SQ9MEM
    Level 29  
    A to ciekawe - przeglądnąłem schematy ściągnięte kiedyś z Elektrody, a mianowicie AS-a 632 i 642 - obydwa mają głowice GFE -105. Nigdy nie słyszałme o głowicy GFE 12. Sprawdź po prostu schemat głowicy w twoim tunerze ze schematem głowicy GFE 105.
    radiogaga
    Service technician RTV
    Byly GFE 112 w niektorych egz. Wytnij 16-20 piko rownolegle do trymerow.
    hucio0
    Level 11  
    Quote:
    webmax Wysłany: 21 Lis 2004 21:00 Temat postu: UNITRA DIORA AS 632

--------------------------------------------------------------------------------

A to ciekawe - przeglądnąłem schematy ściągnięte kiedyś z Elektrody, a mianowicie AS-a 632 i 642 - obydwa mają głowice GFE -105. Nigdy nie słyszałme o głowicy GFE 12. Sprawdź po prostu schemat głowicy w twoim tunerze ze schematem głowicy GFE 105.

Sprawdzilem zgodnosc schematu GFE 105 z plytka jeszcze przed tym jak rozpoczalem ten temat.
    Byc moze jest to GFE 112 tylko dlaczego na plytce jest napisane GFE 12 ??!! Moze tylko taki maly zonk :D
    Sprobuje sprawdzic i zobaczymy wtedy.

dlugi666
    Level 21  
    Proponuje poszukać na giełdzie lub w ogłoszeniach w czasopismach elektronicznych oginalnej głowicy DIORY i wymienić. W końcu warto mieć jak najbardziej orginalny tuner.
    MAREK24
    Level 15  
    Hucio0 a nie masz możliwości zrobienia zdjęcia tej głowicy. wyoglądałem się już wiele głowic w tych sprzętach ale szczerze mówiąc na symbole nie zwracałem zbytniej uwagi. nigdy jednak nie było z nimi problemu jeśli chodzi o przestrojenie. Jeśli byś miał możliwość zrobienia zdjęcia to prześlij na e-mail może coś doradze.
    Pozdrawiam
    andy_o
    Level 21  
    Diora produkowała też głowice OIRT/CCIR - były stosowane w Tosce 306. Niestety w serwisówce tej ostatniej nie znalazłem oznaczenia głowicy. Płytka głowicy ma oznaczenie (laminat) 2217-658-1. Ma ona podwójne obwody strojone (6 cewek+ 6 trymerów). Może ta Twoja głowica to właśnie to. Tak jak pisali koledzy wcześniej najprościej będzie chyba zamontować GFE-105 i przestroić ją w/g ogólnie dostępnych na forum wskazówek.
    andy_o
    hucio0
    Level 11  
    Razej to nie jest ta glowica o ktorej piszesz andy_o bo ma ona 3 trymery. Jak bede mial do dyspozycji aparat to sprobuje zrobic zdjecie tej glowicy i je zamiesze.