Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna 1.9DCI drgająca rolka napinacza

26 Lip 2011 18:58 6027 4
  • Poziom 8  
    Witam posiadam lagune 1.9dci i mam problem drga rolka napinacza i dziwny dzwiek sie wydobywa wymienilem kolo posowe wału rolkę napinajacą rolke prowadząca a dalej to samo przy włączonej klimatyzacji troche cichnie dowiedzialem sie ze to może być kolo pasowe alternatora ono jest ze sprzegłem jakimś jak sprawdzić czy jest do wymiany czy ona blokuje sie tylko w jedną strone bo u mnie nie ma luzu żadnego a kolo jest zblokowane i w jedna i w drugą strone proszę bardzo o pomoc
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    jak jest zblokowane, to jest do wymiany. Zablokuj wirnik i spróbuj obrócić koło, będziesz miał pewność.
  • Poziom 10  
    Wymieniles wszystko oprocz...samego napinacza. W srodku jest sprezyna a pod nia platikowa tulej ktora peka i nie zapewnia odpowiedniego tlumienia drgan. Drgania napinacza powoduja drganie kola pasoweo walu ktore po jakims czasie odkreca sie od walu, luzuje, uszkadza stozek i spada pasek, a wtedy jeszcze pojedziemy ale nie daleko.

Rolka na alternatorze jest ze sprzeglem ale w modelach bez klimy, w modelach z klima jest na stale.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    na 100 procent musisz wymienic rolke alternatora a najlepiej jak byś wymienił jeszcze pasek i napinacz