Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire 5100 - problem z touchpad

abs0lw3nt 26 Lip 2011 20:54 1698 3
  • #1 26 Lip 2011 20:54
    abs0lw3nt
    Poziom 2  

Witam. Dostałe ostatnio laptopa Acer Aspire 5100. Nie posiadał on dysku, więc wykopałem jakiś stary z szafy i go podłączyłem. Został on wykryty, a z racji, że był tam zainstalowany windows xp zostałem zapytany czy chcę uruchomić komputer w trybie awaryjnym, czy normalnie. Po włączeniu obojętnie której opcji od razu pojawia się blue screen. Z racji tego, że dysk może być niesprawny zapakowałem na pendrive linuxa Konppix, a następnie uruchomiłem system. Wszystko ładnie śmiga, tylko problem jest z touchpadem. a mianowicie nie działa on i przyciski wokoło niego. Rozebrałem laptopa i brakuje tam taśmy łączącej touchpada z płytą główną. Jutro taką sobie załatwię podłącze i sprawdzę czy działa. Jednak martwi mnie inna rzecz. Przyciski obok touchpada znajdują się na płycie głównej, więc powinny działać bez tej taśmy, jednak nie reagują na nic. W czym może być problem? Po za tym wszystko działa.

0 3
  • #2 26 Lip 2011 21:16
    zibiii
    Poziom 23  

W tym modelu lubi odklejac sie mostek poludniowy dlatego tez nie rozpoznaje poprawnie dysku i mozliwe ze touchpada.

0
  • Pomocny post
    #3 26 Lip 2011 22:21
    Mariusz Raczek
    Poziom 28  

Przyciski nie będą działać bez podłączonej płytki touchpada, także dysk z zainstalowanym windowsem XP nie musi działać na innym komputerze. Dodatkowym problemem przy instalacji XP może okazać się aktywna funkcja AHCI. Odpowiedzi na te problemy znajdziesz przeglądając temat choćby na elektrodzie.
    Pozdrawiam.

0
  • #4 26 Lip 2011 22:36
    abs0lw3nt
    Poziom 2  

Dokładnie o taką odpowiedź mi chodziło. Wiem już co robić. Dziękuje i pozdrawiam

0