Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przecinarka plazmowa CP 60 firmy IS

26 Jul 2011 21:29 3902 10
  • Level 9  
    Witam
    Posiadam przecinarkę plazmową polskiej firmy Instytutu Spawalnictwa CP-60, niestety ta przecinarka ma stary konstrukcyjnie palnik i nie mogę dokupić do niego końcówek,palnik posiada dwa przedmuchy powietrza (w przewodzie idą dwa wężyki z powietrzem do końcówki palnika).Czy jest możliwość zamontowania nowego typu palnika z jednym przedmuchem np:na allegro są takie po 600zł, czy zda egzamin takie rozwiązanie.
  • Moderator of the Technical section
    BACA8306 wrote:
    Czy jest możliwość zamontowania nowego typu palnika z jednym przedmuchem np:na allegro są takie po 600zł, czy zda egzamin takie rozwiązanie.

Skopiuj jakieś dane i zamieść zgodnie z regulaminem (Zasady dodawania zdjęć są tutaj: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1491634.html ). Przecież nikt nie będzie szukał tego, o co Ci chodzi.
  • Level 9  
    Witam
    Niestety przecinarkę mogę tylko opisać bo jest w naprawie i nie dodam jej zdjęcia.
    Jest to przecinarka plazmowa inwentorowa o mocy 60A,, dosyć stara.
    Palnik jaki chcę zakupić i zamontować jest o mocy 100-120A, przyłącze ma na euro złącze, niestety dzisiejsze palniki są tylko na jeden przewód powietrza i nie wiem czy jest możliwość zamontowania takiego palnika. Przesyłam linka z palnikiem który chciałem zamontować.
    http://www.arweld.net/629,uchwyt-do-ciecia-plazma-typ-trafimet-tf-141.html
  • Level 22  
    Witam. Twój palnik z dwoma wejściami jest palnikiem bardziej profesjonalnym, czyli masz możliwość użycia innego gazu jako gaz plazmowy, a innego jako gaz ochronny. Rozwiązanie to umożliwia zwiększenie szybkości cięcia, wydłuża żywotność elektrody oraz umożliwia cięcie innych stali jak stale konstrukcyjne. Jeżeli przecinasz stale niskowęglowe i niskostopowe o grubości do 40 mm i jako gaz plazmowy i ochronny stosujesz powietrze to możesz używać palnika o konstrukcji uproszczonej. Pozdrawiam.
  • Level 9  
    Witam ponownie
    Dziękuję za konkretną i profesjonalną odpowiedz kolego kazimierzbrejta.
    Niestety nie wiem czy dostanę końcówki do palnika raczej nie będzie to możliwe, dlatego jestem zmuszony do zmiany palnika. Czyli rozumiem ze bez problemu mogę przerobić zasilanie na jedno przewodowe. Jak odbiorę przecinarkę napiszę jak mi idzie przeróbka.
    Pozdrawiam
  • Level 22  
    Należy tu zwrócić uwagę na konstrukcję wtyku przewodu i gniazda spawarki. Rozwiązań konstrukcyjnych palników plazmowych jest bardzo dużo. Różnią się one głównie sposobem wypływu gazu oraz konstrukcją katody i dyszy. Chodzi głównie o to, aby małą energią uzyskać jak największe efekty.
  • Level 9  
    Ten przewód który chcę zakupić ma euro złącze i w plazmie będę musiał zamontować wtykę do euro. Czy zmiana palnika na inny z jednym przewodem powietrznym będzie miała wpływ na działanie plazmy (szybsze wypalanie elektrody itp.) I jeszcze jedno pytanie czy można zaślepić jeden przewód ten cieńszy a drugi podłączyć do palnika gdy będę podłączał nowym palnik, czy tak można czy trzeba coś innego zrobić.
  • Level 22  
    Istnieją tu pewne obawy przed taką przeróbką, gdyż występuje duża różnorodność źródeł zasilania łuku plazmowego. Wydaje się, że uszkodzony palnik był projektowany tylko do tego typu zasilacza przez IS. Proponuję tą przeróbkę uzgodnić z IS. Proponuję z kilku względów, a to - jest to konstrukcja już starsza, mogła być to konstrukcja prototypowa lub krótkoseryjna i zastosowane w niej rozwiązania są znane tylko Instytutowi.
  • Level 9  
    Witam
    Niestety Instytut Spawalnictwa nabrał wody w usta.Skąd ja to znam Polska!!!
    I teraz sam nie wiem czy inwestować w nowy palnik czy to zadziała.
    Może któryś z czytelników miał do czynienia z takim problemem jaki ja napotkałem.
  • Level 9  
    Witam
    Instytut Spawalnictwa odezwał się do mnie i ku memu zaskoczeniu wszystko dokładnie wytłumaczył i wyjaśnił niejasności
    Zamykam temat
  • Level 16  
    Witaj,
    ale napisz nam choć z grubsza co Ci poradzili bo jak potrzebowałeś pomocy to tu szukałeś .