Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stan cyfryzacji telewizji naziemnej w Polsce

zdzisiek09 26 Lip 2011 23:59 1910 8
  • #1 26 Lip 2011 23:59
    zdzisiek09
    Poziom 12  

Witam
    Nie wiem czy w dobrym dziale, ale zaryzykuje.
    Chciałbym Szanownych kolegów zaprosić do dyskusji na temat obecnego stanu cyfryzacji w Polsce. Jak długo potrwa jeszcze ten proces? Kiedy w końcu zostaną wyłączone nadajniki analogowe w Polsce? Z tego co gdzieś wyczytałem już powinno zacząć się ich wyłączanie. Na przykład taki Żagań powinien zaprzestać emisji analogowego sygnału telewizyjnego do dnia 30 czerwca 2011r., a mimo to według opisu Radio Polska dalej nadaje TVP1 wspólnie z MUX-2. Podobno Raszyn ma zaprzestać emisji do 30.09 br. O co tutaj chodzi?
    Jak wygląda to na tle innych państw?
    Na koniec dodam, że w trakcie ostatniej podróży miałem okazję posprawdzać, jak to wygląda w scyfrynizowanych już krajach i tam w cale nie jest lepiej pomimo, iż zaprzestali oni już emisji tv analogowej i nadają po 26 kanałów DVB-T. Tylko co z tego, kiedy 1/3 to kanały radiowe, a z pozostałych 2/3 tylko 4 są FTA. W tedy bardziej opłaca się brać kablówkę, jak korzystać z tv naziemnej. Czy u nas też tak będzie za parę lat? Jak sądzicie?
    Poniżej zamieszczam print-screny wyników wyszukiwania.

Na początek Belgia mała miejscowość Tubeke oddalona o 20km od Brukseli
    Powiem szczerze nieźle 26 ale 8 radiowych a z telewizyjnych dostępne tylko 4
    https://obrazki.elektroda.pl/9609512300_1311716783.png

Dalej Berlin centrum. No nasi sąsiedzi się nie popisali niby już tak dawno wyłączyli nadawanie analogowe, ale tylko 16 kanałów? Ale plus, bo wszystkie FTA
    https://obrazki.elektroda.pl/8086041300_1311716782.png

Na koniec kochana Polska Warszawa PKIN/Raszyn
    https://obrazki.elektroda.pl/1175514700_1311717538.png
    Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do dyskusji

0 8
  • #2 27 Lip 2011 09:00
    SP8JZ
    Poziom 33  

Wrony są bezpieczne. Będą krakać z tych samych anten, co teraz.
    A jeśli chcesz wiedzieć co o tym myślę, to jestem sceptykiem.
    Zalew śmieci marki "no name", profanacja sztuki i myśli technicznej po stronie użytkownika (odbiorcy)
    FTA - przecież to jest oczywiste. Gdyby nie było płatnej TV nie było by FTA i na odwrót

Pierwszy z brzegu tuner. Komentarz dystrybutora świadczy o "trosce o dobro klienta"

Cytat:
    Tuner charakteryzuje się niewielkimi wymiarami i nowoczym designem

0
  • #3 27 Lip 2011 22:06
    bogi
    Poziom 28  

Witam

Niestety jak napisał poprzednik opisy na aukcjach naciągają potencjalnych klientów, podobnie jak było ze sklepami, które oferowały telewizory do odbioru TNC, lecz nie było info w jakim systemie. Dzięki temu sporo społeczeństwa dzięki promocjom posiada sprzęt z mpeg2.

Przed zakupem należy zapoznać się z wymaganiami MI dla sprzętu dvb-t.

Z komentarzem http://blogi.satkurier.pl/67471-mr-orbita-tunery-dvb-t-a-wytyczne-mi.html

W Satkurierze 7-8/11 dość duży zestaw porównywanych tunerów DVB-T (prawie cały poświęcony TNC).

Pozdrawiam

0
  • #4 27 Lip 2011 22:19
    zdzisiek09
    Poziom 12  

Panowie, a co sądzicie o stopniu świadomości społeczeństwa na temat telewizji cyfrowej? Wielu z nich nigdy o tym nie słyszało. Kiedy mówię znajomym, że już za parę lat nie będą mogli oglądać telewizji na swoich odbiornikach, są zdziwieni. W telewizji pełno jest dennych reklam serwisy informacyjne informują tak naprawdę o bzdetach, zamiast o tak ważnej rewolucji technologicznej w Polsce. Ja osobiście dopiero w dniu dzisiejszym po raz pierwszy usłyszałem w wiadomościach TVP, że do 2013 roku mają oni zaprzestać emisji cyfrowej. A może tutaj chodzi o to, że jak ludzie nagle utracą możliwość oglądania tv to panicznie rzucą się do sklepów po nowe telewizory, tunery? Jak to wygląda według was?

0
  • #5 28 Lip 2011 07:58
    hojlo1
    Poziom 35  

zdzisiek09 napisał:
    Kiedy mówię znajomym, że już za parę lat nie będą mogli oglądać telewizji na swoich odbiornikach, są zdziwieni.

Kompletna bzdura!:!:

Dokupi się dodatkowe "pudełko" (zapewne już mniej ni za 200zł , gdyż dzisiaj już można za te cenę kupić) i po problemie.

PROSZĘ NIE WPROWADZAĆ W BŁĄD!!!

0
  • #6 28 Lip 2011 08:05
    kurnajakto
    Poziom 2  

Telewizja zdechnie na rzecz internetu! Tylko upload;y z TV zostaną na YoutUbe i wrzuta.pl

Najgłupsi zostaną przy telewizorach lub monitorach komputerowych, gdzie tuner TV daje obraz i to kablóweczka czy satelita albo sygnał podłączony na lewo zniesmaczy.

0
  • #7 28 Lip 2011 08:25
    hojlo1
    Poziom 35  

Panowie - co się z Wami dzieje?

Choćby sygnał w przyszłości puszczali rurami kanalizacyjnymi (kolejna odmiana transmisji= choćby "internet" ) co to klienta końcowego obchodzi.

Ma mieć obraz i tyle.
    (co i jak = jego indywidualna sprawa i tu jest problem , bo cyfryzacja sporo ograniczeń narzuci...)

Jaka to rewolucja (poczytać o ewolucji)? :D

0
  • #8 29 Lip 2011 13:17
    zdzisiek09
    Poziom 12  

hojlo1 Małe sprostowanie jak im to mówię chodzi mi dokładnie o to, że nie będą mogli oglądać tv BEZPOŚREDNIO na swoim odbiorniku i informuję ich, że będą musieli kupić sobie tuner, a oni są zdziwieni, że będą musieli takie coś zrobić. A ceny tych tunerów wcale nie są wcale aż takie drogie, bo już można taki dostać poniżej 100zł. Masz mnie za idiotę? :-)
    A orientujecie się może jaki czynnik tak na prawdę opóźnia to scyfronizowanie naszego kraju? Nasi sąsiedzi z południa i zachodu poradzili sobie z tym doskonale.
    Tacy Czesi wprowadzają już nawet DVB-T2.
    A i jeszcze jedno orientujecie się może, jak to wygląda na wschodzie, gdyż tam z tego co wiem nawet używa się nadal pasma VHF1. Więc o DVB-T ciężko chyba rozmawiać. Jak to wygląda bardzo mnie to ciekawi.

0
  • #9 29 Lip 2011 13:32
    forestx
    VIP Zasłużony dla elektroda

A ja się zastanawiam po co kolega założył ten temat.
    Normalny użytkownik naszego forum "jakąś" wiedzę o DVB-T posiada.
    Oczywiście (i tu się zgadzam w 100%) istnieje grupa ludzi, którzy się mocno zdziwią kiedy zostanie wyłączony sygnał analogowy.
    A wtedy trzeba będzie im "sprzedać" dekodery/telewizory z DVB-T.
    Ale nie sądzę, aby istniała teraz potrzeba organizowania "krucjaty".

0