Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Średnie spalanie paliwa-komputer pokładowy dziwnie pokazuje

27 Lip 2011 09:07 4980 5
  • Poziom 2  
    Cześć.

Jestem kobietą, więc przyznam szczerze, że nie za bardzo znam się na samochodach. Mam nadzieję,że ktoś potraktuje mnie powaznie i odpowie na posta:)
    Otóż mam Punto, rocznik 2000, benzyna, silnik 1.2.
    Moje zapytanie dotyczy komputera pokładowego. Wszystkie rzeczy, mianowicie przebieg całkowity km, przebieg okresowy km, zasięg samochodu, średnia prędkość oraz czas podróży pokazuje ok.
    Natomiast chodzi o wskaźnik średniego zużycia paliwa. Pokazuje mi on wartość np. 16.9. O co chodzi z tym wynikiem? Dlaczego tak fiziuje?
    Może ktoś miał taki problem?
  • Poziom 39  
    A po jakim okresie jazdy jest to wskazanie? Po dłuższej jeździe, czy od razu po skasowaniu licznika?
  • Poziom 2  
    Już jak odpalam to jest jakaś liczba, w trakcie drogi się zmienia... ale skąd ten wskaźnik? Czy za każdym razem z palca trzeba resetować licznik,żeby pokazywał spalanie? W instrukcji było napisane, że powinno się to robić automatycznie.

Dodano po 6 [minuty]:

Dodam, że resetować mogę tylko przebieg okresowy kilometrów, bo licznika spalanie nie można zresetować przyciskając TRIP.
  • Poziom 15  
    A jaką masz jednostkę ? Ja w Doblo mam km/l i 20 to całkiem niezły wynik :D
  • Poziom 2  
    Taką samą mam, a co to oznacza? Bo ja myślałam, że oznacza ile km na 100 mi pali auto... Jestem w błędzie?
  • Poziom 39  
    Znaczy to ile km przejedziesz na litrze - 16.9km
    100/16.9= 5.9 litra na 100km