Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kopiowanie płyt poprzez UDF

milion 27 Lip 2011 11:19 4179 12
  • #1 27 Lip 2011 11:19
    milion
    Poziom 8  

Witam, proszę o pomoc, chcę nagrać obraz widows7 na płytę, jednak jest to niemożliwe ze względu na typ UDF i płyty po prostu nie działają, a etykieta jest za długa by móc zrobić wszystko na piechotę. Jest jakiś program dzięki któremu nagram obraz prawidłowo?

0 12
  • #2 27 Lip 2011 11:56
    helmud7543
    Poziom 42  

Bez problemu powinien się skopiować dowolnym programem obsługującym obrazy płyt. Czym nagrywasz? Jaka jest nazwa tego obrazu, że nie chce wchodzić? Rozumiem, że to nie jest jakiś nie wiadomo jak nazwany pirat niewiadomego pochodzenia z niewiadomą zawartością?

0
  • #3 08 Sie 2011 14:00
    milion
    Poziom 8  

Jest to obraz systemu Windows 7 ze strony Microsoftu, wypalałem już Alcohol'em, Nero, powerISO i najpierw pojawiał się komunikat, że jest to obraz UDF a nie ISO, gdy w Nero zmieniłem tryb nagrywania na DVD Video po prostu w ogóle nie czyta, jest na to lek?

Dodano po 29 [minuty]:

Ach, no i nazwa obrazu to GRMCPRXFRER_PL_DVD

0
  • #4 08 Sie 2011 14:52
    helmud7543
    Poziom 42  

Może spróbuj podmontować go Daemon toolsem i np: za pomocą Nero czy co tam masz wypalić tak jak z napędu na napęd?

0
  • #5 08 Sie 2011 15:58
    milion
    Poziom 8  

tak też próbowałem i nic

0
  • #6 08 Sie 2011 18:24
    WojtasJD
    VIP Zasłużony dla elektroda

Obraz *.iso może zawierać system plików UDF.
    Co do długiej etykiety to nie problem - będzie zapisana na płycie ale niekoniecznie w całości pokazana (można np. ją sobie skontrolować IsoBusterem).

ImgBurn - bez problemu odczytuje/zapisuje płyty z UDF z/do *.iso

Nie napisałeś pod jakim O/S się z tym męczysz - może z nim masz problem tzn. z odczytem płyt z UDF... (to właśnie można skontrolować montując to *.iso np. w DT lub po prostu wsadzić do napędu i zobaczyć czy można z niej zabootować)

0
  • #7 08 Sie 2011 18:53
    Brodi
    Poziom 28  

Masz OBRAZ płyty w postaci JEDNEGO pliku iso. Nagrywasz to w dowolnym programie jako OBRAZ a nie jako plik na płycie. W nero burning rom - menu - Nagrywarka - nagraj plik obrazu , w imgburn to poprostu przeciągasz myszką , ustawiasz prędkość nagrywania na 8x i dajesz BURN. To cała tajemnica nagrywania płyt :]
    "etykieta jest za długa" - nie mam pojęcia gdzie zbłądziłeś. Może to winrarem chciałeś rozpakować ? Częsty błąd nowicjuszy.

0
  • #8 08 Sie 2011 22:31
    milion
    Poziom 8  

po emulacji wszystko działa poprawnie, więc obraz też nie powinien mieć problemów, spróbuję jeszcze nagrać przez ImgBurn, jednak skoro w każdym programie jest to bezproblemowe, dlaczego nie mogę tego zrobić w trzech najbardziej znanych? może problem tkwi głębiej, moja nagrywarka ,ma już swoje lata, jednak nie powinien być to problem, system to windows xp 64 bit trochę przerabiany, jednak także to chyba bez znaczenia, macie może jakieś inne sugestie? i z góry proszę Brodiego o sensowne wypowiedzi

0
  • #9 09 Sie 2011 00:12
    Brodi
    Poziom 28  

po emulacji wszystko działa poprawnie - napisz to po polsku, jaka emulacja? symulacja nagrywania ?
    więc obraz też nie powinien mieć problemów - problemów z czym ?

Napisz łopatologicznie jak 3 letniemu dziecku co dokładnie robisz krok po kroku , najlepiej z obrazkami to ci pomogę :]
    Co do xp 64 to zasadniczo z imgburn problemów nie ma. Jeśli nagrywarka nagrywa filmy na dvd to obraz tez musi, dla niej to tylko zera i jedynki, ją nie interesuje czy to film, muzyka czy program. Tym bardziej udf nie ma tu nic do rzeczy.

0
  • #10 09 Sie 2011 07:49
    milion
    Poziom 8  

zatem po symulacji nagrywania wszystko działa poprawnie....czy widzisz w tym zdaniu sens? Emulacja czyli obraz w wirtualnym napędzie, który działa poprawnie, dlatego też wykluczam błędy obrazu, o ile mogę to zrobić.
    Jeśli natomiast chcesz żebym wytłumaczył ci co robię to:
    1. otwieram Nero, 2. klikam Burn Image, 3. wybieram plik obrazu, 4. klikam Burn
    więc Brodi zobowiązałeś się pomóc ;p

0
  • #11 09 Sie 2011 10:58
    helmud7543
    Poziom 42  

To uruchom w wirtualnym napędzie, a potem kopia z płyty (wirtualnego napędu) na płytę (prawdziwą) - a nie przez wczytywanie obrazu przez obraz do nagrywania.

0
  • #12 09 Sie 2011 13:53
    milion
    Poziom 8  

pisałem wcześniej, że już tak robiłem i nic

0
  • #13 10 Sie 2011 10:49
    milion
    Poziom 8  

Niestety, to wina przedpotopowego napędu, który nie odczytuje nagranego obrazu, już jest wszystko ok. Temat do zamknięcia

0