Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cisco EPC3010(Vectra) + AirLive WL-5460AP v2 - jak skonfigurować?

27 Lip 2011 11:48 5768 1
  • Poziom 1  
    Witam, mam problem z poprawną konfiguracją AirLive WL-5460AP wraz z Cisco EPC3010.

Poprzedni modem od Vectry który miałem to jeśli się nie mylę był Webstar EPC 2100, i wtedy poradziłem sobie poprzez włączenie w AP trybu Gateway (AP+Router), oraz klonowałem adres MAC karty sieciowej komputera do którego modem był podłączony po raz pierwszy, i działało.

Jednak w przypadku modemu Cisco nie działa to najlepiej, bo czasem internet po WiFi potrafi się rozłączyć. Konfigurowałem AP jeszcze raz od zera(tzn. zrobiłem reset ustawień) i może zapomniałem gdzieś coś włączyć w ustawieniach AP.

W Gateway Mode Settings zmieniłem tylko standard czyli SSID, Channel Number, Security, oraz Wan Port.

Wirless Client Isolation powinienem dać Disabled czy Enabled? Rozumiem co to oznacza po przetłumaczeniu na PL, ale chodzi mi o jakieś różnice techniczne, co lepiej dać dla lepszego działania WiFi?

W Wan Port Configuration mam: ustawione tak:

Reszta w Gateway Mode Settings jest ustawiona, tak jak po resecie do ustawień fabrycznych.

Natomiast w TCP/IP mam parametry ustawione tak:

Będę bardzo wdzięczny jak ktoś rzuci na te ustawienia okiem, i może wychwyci jakieś złe ustawienia.

Jeszcze jedno pytanko odnośnie modemu Cisco EPC3010, dlaczego jak podłączam go bezpośrednio pod kompa RJotem, to dioda LINK jest zielona, a jak mam go połączonego z AP to jest pomarańczowa i miga?

Pozdrawiam i dzięki.
    sli.