Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Trzy modele Onkyo , pytanie o zasadnośc wyboru

Sandinist 27 Lip 2011 14:29 1118 3
  • #1 27 Lip 2011 14:29
    Sandinist
    Poziom 12  

Mam pytanie do użytkowników i fachowców. Po przejrzeniu setek chyba postów dalej nie wiem co kupić... :)
    Ale to chyba nikogo tu nie dziwi. Po kilku poradach w innych wątkach wybór padł na Onkyo. I tu znalazłem 3 modele które jestem w stanie trafić.
    ONKYO TX-SR606 - sprzedaż poekspozycyjna - 24 mies gwarancji cena 900,- (ponoć kultowy choć jak poczytałem dość awaryjny)
    ONKYO TX-SR706 - sprzedaż poekspozycyjna , tez 24 mies. cena 1400,-
    ONKYO TX-SR309 - najuboższy za to całkowita pachnąca nówka ze sklepu za 1000,-
    Z opinii wywnioskowałem , że 606 ma najwięcej zwolenników , ale ona skaluje tylko do 720p (podobno) i ma HDMI 1.3 więc sam już nie wiem . Pomóżcie proszę .
    Warunki - pomieszczenie 20m2 , odsłuch na 5.1 z aktywnym subem , 50/50 koncerty w BR i DVD oraz muzyka.
    Dzięki z góry

0 3
  • #2 31 Lip 2011 21:11
    Pablo1964
    Moderator

Jedno warto wiedzieć: im wyższy model tym lepszy będzie dźwięk, zwłaszcza będzie to słyszalne przy słuchaniu muzyki w stereo. Z kolei starszy model nie będzie miał szeregu nowinek technicznych. Z lepszego dźwięku na pewno z chęcią skorzystasz a z nowinek? To Ty sam musisz odpowiedzieć sobie na to pytanie.

0
  • #3 01 Sie 2011 15:52
    Sandinist
    Poziom 12  

Pablo1964 napisał:
    Jedno warto wiedzieć: im wyższy model tym lepszy będzie dźwięk, zwłaszcza będzie to słyszalne przy słuchaniu muzyki w stereo. Z kolei starszy model nie będzie miał szeregu nowinek technicznych. Z lepszego dźwięku na pewno z chęcią skorzystasz a z nowinek? To Ty sam musisz odpowiedzieć sobie na to pytanie.

Czy ta różnica w słyszalności dotyczy tylko stereo ? Najczęściej słucham muzyki w postaci koncertów DVD więc w zasadzie bardziej mnie ciekawi czy między tymi modelami będzie różnica w jakości dźwięku przestrzennego. Już wiem , że 309 będzie na końcu ale czy jest różnica odsłuchowa jakaś większa między 606 a 706 ?

0
  • #4 07 Kwi 2012 18:32
    Sandinist
    Poziom 12  

Temat nieaktualny - zamykam

0