Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prośba o solucję - nagrywanie filmów z gier + upload na Youtube

27 Lip 2011 15:00 2440 7
 • Poziom 10  
  Witajcie
  Mimo usilnych prób nie mogę znaleźć kompletnej solucji dotyczącego mnie problemu. Chcę stworzyć kanał na Youtube w którym prezentować będę gry wraz z moim komentarzem. Na chwilę obecną korzystam z komercyjnej wersji Fraps'a, która pozwala mi na nagrywanie filmików bez limitu 30 sec. Problem polega jednak na tym, że pliki o formacie AVI nie mogą przekraczać 5GB. Po nakręceniu filmu o długości 40 minut mam więc całkiem sporo pociętych fragmentów.

  Moje pytanie jest następujące. Z jakiego programu skorzystać aby połączyć pocięte fragmenty filmu w jedną całość i skonwertować na potrzeby Youtube? Dodam tylko, że Windows Movie Maker się do tego nie nadaje (żenujące możliwości konwertowania).

  Pytanie dodatkowe, czy jest program do nagrywania filmów z gier który pozwala uniknięcie powyższych problemów (konwertowanie na odpowiedni format i długośc trwania pojedynczych klipów w czasie rzeczywistym).

  Pozdrawiam
  Sebastian
 • Poziom 22  
  Do nagrywania dobry program to : CamStudio.
 • Poziom 9  
  Ja polecam do nagrywania i montowania Camtasia Studio.
  A jak wciąż przekracza 5 GB to przkonwertować do formatu FLV.
 • Poziom 10  
  Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek szczegóły. Samo napisanie, że jest dobry nie rozwiązuje moich problemów. W czym jest lepszy od Frapsa i czy można uniknąć dzięki niemu opisanych przeze mnie problemów? Czytam o nim na internecie teraz ale równie dobrze mogę czytać o pozostałych kilkudziesięciu możliwościach. Jednakże teoria teorią a ja będę wdzięczny za podpowiedź odnośnie sprawdzonych, kompleksowych rozwiązań.
 • Poziom 22  
  Cam studio ma możliwość zapisywania w swf i avi. Nie wiem jak przedstawić wady i zalety. Plik instalacyjny nie jest duży. Radze samemu się zapoznać z programami tu przedstawionymi.
 • Poziom 10  
  Czytałem dużo na temat Cam Studio. Instrukcja jak go dobrze skonfigurować to dwie godziny filmików na youtube a i tak nie ma pewności, że zadziała tak dobrze jak fraps. Napisałem tutaj właśnie po to by uniknąć spędzenia kilku dni u wujka google i czytania na temat wszystkich dostępnych programów do nagrywania filmów i do ich konwertowania. Będę więc wdzięczny z pisanie postów tylko takich, które wnoszą coś do tematu gdyż te które pojawiły się do tej pory służą chyba tylko zdobyciu kilku punktów na forum.
 • Poziom 22  
  Napisz wprost że szukasz eksperta który przedstawi Ci program na tacy i poda Ci jeszcze sposób na konfiguracje. Jeśli wg ciebie poprzednie posty były bez wartościowe to umieść na początku że na ten temat mają odpowiadać jedynie eksperci. Cóż przykro mi że zająłem twój czas próbując szukać odpowiedzi na twoje pytanie. Oh i tak głównym powodem że odpowiedziałem była możliwość zarobienia tych 2 pkt. bo są mi niezmiernie potrzebne do szczęścia.
 • Poziom 10  
  Szkoda, że na elektrodzie nie znalazł się nikt kto pomógłby mi w rozwiązaniu problemu. W każdym razie po kilku dniach nierównej walki osiągnąłem sukces. Poniżej krótkie podsumowanie.

  1. Można odpuścić sobie inne programy do nagrywania gier niż FRAPS. Cała reszta zwyczajnie się do tego nie nadaje. Koszt około 40$
  2. Filmik po nagraniu zajmuje około 40GB (50 minutowy) i jest podzielony na około 10 plików. Najłatwiej wyedytować go, pociąć, poskładać i skonwertować w programia Camstasia 7 studio (koszt około 50$). W innych przypadkach jakość będzie żenująca albo trzeba będzie korzystać z jeszcze innych aplikacji. Po skonwertowaniu plik w rozdzielczości 720p (HD na youtube) zamiast początkowych 40GB zajmuje około 700MB.
  3. Przy dobrym łączu upload na youtube zajmuje około 10 minut.

  Nie udało mi się znaleźć jednego tylko programu, w którym od A do Z mógłbym zrobić wszystko. Camstasia 7 umożliwia co prawda nagrywanie filmików ale głównie z desktopu. Fraps pod względem jakości obrazu jak i małej ingerencji w zasoby komputera jest niestety wciąż niezastąpiony.

  Pozdrawiam