Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zegar Nixie ze świetnym designem

mi_ma 27 Lip 2011 16:39 5865 0
  • Zegar Nixie ze świetnym designem

Poniżej przedstawiam dość ciekawy projekt zegara zbudowanego z użyciem lamp Nixie. Autor pomimo, że nie przedstawia niestety schematów budowy urządzenia, to zwraca uwagę sposobem projektowania obwodu drukowanego, który odpowiednio wzbogacony, sam w sobie jest całkiem niezłym dziełem sztuki.

Urządzenie zbudowane jest z użyciem sześciu chińskich lamp Nixie QS18-12 produkowanych w latach 1975-1974, które podświetlane są wielokolorowymi diodami LED RGB. Należy zwrócić uwagę, że poza dobrym wyglądem, zegar posiada wiele funkcji. Czas wyświetlany jest zarówno w trybie dwunasto- i dwudziestoczterogodzinnym, a data wyświetlana może być w dwóch trybach: MM:DD:RR oraz RR:MM:DD.

Zegar posiada funkcję budzika i sterowany jest przy użyciu pilota komunikującego się przez podczerwień. Ponadto w urządzenie wbudowany jest termometr podający temperaturę zarówno w stopniach Celsjusza, jak i Fahrenheita. Obudowa, w którą urządzenie jest zamknięte została wycięta laserowo, a wspomniany wcześniej obwód drukowany stanowi jej wyeksponowany fragment.

Zegar Nixie ze świetnym designem Zegar Nixie ze świetnym designem
    Zegar Nixie ze świetnym designem Zegar Nixie ze świetnym designem

Źródło http://www.tubeclockdb.com/forum/Builders-For...inese-Nixie-tube-clockGPS-Adjust-PCB-Art.html

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    mi_ma
    Tłumacz Redaktor
    DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM, KTÓRZY DO TEJ PORY PRZEKAZYWALI DAROWIZNY I 1% NA LECZENIE MOJEGO SYNKA
    Jeżeli chcesz wspomóc jego dalszą terapię i leczenie - zajrzyj do postu ze szczegółowym info: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2921845.html
    Specjalizuje się w: elektronika wojskowa
    mi_ma napisał 831 postów o ocenie 743, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Wrocław. Jest z nami od 2006 roku.
  • Computer ControlsComputer Controls