Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co dokupić do mojej końcówki i kolumn żeby wydobyć więcej basu.

sportyboy 27 Lip 2011 18:39 4946 57
  • #1 27 Lip 2011 18:39
    sportyboy
    Poziom 8  

Witam.
    Jestem DJ-em i mam nagłośnienie składające się z końcówki mocy reloopa 2x150W i dwóch kolumn reloopa 2x 150W (RMS)

Wiadomo, że końcówka mocy nie ma regulowanej barwy, toteż muszę mocno podkręcać basy w mikserze żeby dobrze to brzmiało a nie lubię tego robić, bo jestem przyzwyczajony do wzmacniaczy w których miałem regulacje tonów. Zazwyczaj na mikserze mam wszystkie tony na połowie a gdy mam tą końcówkę mocy- muszę podkręcać basy prawie na maksimum.

Co niedrogiego mógłbym sobie dokupić, przez co przepuszczę dźwięk żeby nie podkręcać tak mocno basów na mikserze??

Dodam że kabel łączący mikser z końcówką mocy to 2 grube jacki z obu stron a nie chinche i wolałbym go nie zmieniać.

0 29
  • #2 27 Lip 2011 19:24
    sebap
    Poziom 40  

Bez urazy, ale Reloop nie jest jakimś riderowym sprzętem. Stare Elestry na Beymie + Elmuz a na dół suby choćby na STX + jakiś T.AMP i wtedy będziesz miał bas bo z tych relopów go nie wyciągniesz.
    Jakby co to podałem tak bardzo po taniości jak się dało. To absolutne minimum. I zapomnij o jakichś Hollywodach, McCryptach, Skytecach i innych takich wynalazkach.

0
  • #3 28 Lip 2011 21:20
    sportyboy
    Poziom 8  

bez urazy ale reloop to stara dobra dj-ska firma, która od jakiegoś czasu robi też nagłośnienie. te kolumny i końcówka dają zadowalający bas ale muszę dawać go więcej z miksera. jeżeli jesteś dj-em to wiesz o co chodzi. zawsze jest tak, że jak przejdziesz ze wzmacniacza z regulacją tonów na końcówkę to tracisz bas. wracam do mojego pytania:

przez co (niedrogiego) mogę przepuścić dźwięk z miksera, żeby dodatkowo podbić sobie tony??

0
  • #4 28 Lip 2011 21:30
    haker999
    Poziom 14  

Nie rozumiem "że jak przejdziesz ze wzmacniacza z regulacją tonów na końcówkę to tracisz bas", może wytłumaczysz ?Wzmacniacze z regulacją tonów stosuje się do domu, na estrade, imprezy tylko końcówka mocy, nowe końcówki nie mają regulacji, ewentalnie wbudowany crosover. Jak nie posiadasz dołów to kup korektor i będzie po sprawie, ale z nadstawek basu nie osiągniesz no chyba że chcesz je szybko uszkodzić.

0
  • #5 28 Lip 2011 21:54
    sebap
    Poziom 40  

sportyboy napisał:
    bez urazy ale reloop to stara dobra dj-ska firma, która od jakiegoś czasu robi też nagłośnienie. te kolumny i końcówka dają zadowalający bas...

Nie będę tego komentował. Chyba nie pracowałeś na innym sprzęcie skoro dla ciebie reloop jest starą, dobrą firmą i robi dobre nagłośnienie.

0
  • #6 28 Lip 2011 23:45
    sajkamil
    Poziom 14  

Reloop to nie jest sprzęt do nagłaśniania a ewentualnie do grania dla dj (odtwarzacze, mixery) kolumny końcówki to nie od nich. Produkują tanie nagłośnienie poniżej poziomu średniej klasy firm. Poza tym 150W no z tego to wibracji nie zrobisz... Nie wiem z kąt Twoje zdziwienie że na wzmacniaczu nie ma regulacji basu? To końcówka mocy, czyli sam wzmacniacz a nie tak jak pewnie to robiłeś wcześniej ze wzmacniaczem domowym który ma korektor... Jeśli zastosujesz jakikolwiek korektor przed końcówką podkręcisz dolne częstotliwości będziesz mógł na mixerze ustawić mniej, tak tłumacząc to o co Ci chodzi, ale czy to ma jakikolwiek sens? tylko po to aby gałka na mixerze była w innym położeniu?

0
  • #7 29 Lip 2011 00:25
    DjMapet
    Poziom 43  

Co dokupić? Po prostu subwofer aktywny, lub pasywny i zasilanie do niego.
    Poza tym, po to jest korekcja w mikserze, aby odpowiednio ją ustawić.

Pozdrawiam.

0
  • #8 29 Lip 2011 00:47
    sportyboy
    Poziom 8  

w pubie, który tym nagłaśniamy- ten zestaw sprawdza się na prawdę świetnie. jestem przyzwyczajony do grania na połowie gałki do basu na mikserze a na tym zestawie muszę dawać ten bas prawie na maksa. stąd pomysł użycia jakiegoś korektora (equalizera). ale faktycznie może zastanowię się nad jakimś dołem (aktywnym), bo i tak gramy prawie na maksimum głośności tej końcówki, a chcę żeby ten sprzęt jeszcze mi służył . więc chyba lepiej dokupić dół..

0
  • #9 29 Lip 2011 09:45
    alexhypno
    Poziom 18  

Dla mnie jest to po prostu porażające... Kupywać aktywny subwoofer tylko po to aby galka na mikserze byla w innym polożeniu... Ten temat jest jak dla mnie jakimś żartem... A tak wlaściwie to co wy na tym reloopie puszczacie? I jak glośno? Bo ty chyba nie wiesz jak się robi imprezę. Nie to że się specjalnie znam, ale zamiast się klucić, zrobilbym to co mówią inni, zamiast udawać speca i po sprawie. Pozdrawiam

0
  • #10 29 Lip 2011 21:30
    wisnia_lwa
    Poziom 28  

Podaj MAKSYMALNY budżet, jaki masz na tą inwestycję. Tak jak mówią koledzy- reloop to nie jest sprzęt do grania na estradzie (no poza tam mikserami itp). Ale nagłośnienie, to prawie, że najniższa półka. Jeśli tak chwalisz ten sprzęt, tzn. że nie słyszałeś lepszego.

Poza tym z Twoich postów niestety, ale jasno wynika- że nie masz pojęcia o nagłośnieniu... To co robisz (podkręcanie basu prawie na max), to jakaś profanacja. Poza tym to "zdziwienie", że w końcówce mocy nie ma regulacji tonów (a powiem, że w niektórych estradowych- nie ma nawet regulacji głośności- i normalne, bo od tego jest mikser).

Tak jak już w poprzednich postach mówili- porządny subbas (a właściwie, to "średni", bo do nadstawek pokroju reloopa i końcówki 2x150W, o ile tyle ma... Nie trzeba wiele), do tego, crosover (odciąć nadstawki od basu), to i nadstawkom wyjdzie na dobre, a i basu przybędzie "nadspodziewanie dużo"...

Cytat:
    jestem przyzwyczajony do grania na połowie gałki do basu na mikserze

Nie wiem, mi jednak zawsze łatwiej grało się, jak gałka była cała. Łatwiej się nią manewruje, lepiej się trzyma, i estetyczniej wygląda cała, jak urwana w połowie... ;)

0
  • #11 29 Lip 2011 22:30
    DDN
    Poziom 31  

Tak tutaj autorowi przyda sie "osla laczka" w podstawach jakiegos najmniejszego naglosnienia pro tak pro przez male"p" bo z tego co widac to wiekszej niema co nawet nagadywac. Zeby nie bylo ale ta imprezownia to pewnie jakas mikro remiza gdzie dawno nikt powazny nic nie zmienial,ba nawet nie nadmienil ze to jest kiepskie-sprzet. Reloop niech robi gramofony,mixery ot w tym jest naprawde niezly ale naglosnienia to zostawmy powaznym firma.

0
  • #12 30 Lip 2011 11:07
    sportyboy
    Poziom 8  

przyznam się- nie mam pojęcia o nagłośnieniu, dotychczas mieliśmy domowy wzmacniacz i kolumny. postanowiłem kupić swoje nagłośnienie na te nasze imprezki. osobiście chciałem kupić boxy ale cena mnie przeraziła. miałem 1500 i tyle wydałem za końcówkę, kolumny i okablowanie. z firm które miały coś do zaproponowania w tym przedziale reloop był dla mnie najbardziej wiarygodny. na drugim miejscu był gemini, też dj-ska firma, a reszta to był dla mnie chłam. wiem że wybrałem coś najlepszego z najgorszych. zdaję sobie z tego sprawę :)
    jednak zadowala mnie ten sprzęt.

wisnia_lwa napisał:

Tak jak już w poprzednich postach mówili- porządny subbas (a właściwie, to "średni", bo do nadstawek pokroju reloopa i końcówki 2x150W, o ile tyle ma... Nie trzeba wiele), do tego, crosover (odciąć nadstawki od basu), to i nadstawkom wyjdzie na dobre, a i basu przybędzie "nadspodziewanie dużo"...

a po polsku, bo nie bardzo rozumiem :)

0
  • #13 30 Lip 2011 11:16
    sebap
    Poziom 40  

sportyboy napisał:
    miałem 1500 i tyle wydałem za końcówkę, kolumny i okablowanie. z firm które miały coś do zaproponowania w tym przedziale reloop był dla mnie najbardziej wiarygodny. na drugim miejscu był gemini, też dj-ska firma, a reszta to był dla mnie chłam. wiem że wybrałem coś najlepszego z najgorszych. zdaję sobie z tego sprawę :)
    jednak zadowala mnie ten sprzęt.

a po polsku, bo nie bardzo rozumiem :)

Reloop i w Gemini w nagłośnieniu jest bardzo niewiarygodny i wcale nie wybrałeś najlepszego z najgorszych ;)

Po polsku ;) : Żeby uzyskać bas musisz zaopatrzyć się w kolumnę basową (subbas) aktywną lub pasywną + końcówkę mocy. Do tego crossover (zwrotnicę aktywną) żeby oddzielić górne pasmo od dolnego. Np. twoje górki od 120Hz w górę a subbas, który zakupisz od 120Hz w dół.
    I napisz w końcu ile możesz wydać na "poprawę" basu.

0
  • #14 30 Lip 2011 11:49
    DDN
    Poziom 31  

Tak ale autor tego tematu chce poprawic bas w tych kolumnach wiec tu nie wchodzi w gre dokupowanie czegos,jedno co to...zmiana glosnikow i zwrotnic w tych kolumnach,niewiem ale wymiana koncowki,lub dokupienie mocniejszej z dobrym basem w dzwieku.

0
  • #15 30 Lip 2011 12:19
    sportyboy
    Poziom 8  

nie mam za dużo kasy. za 500zł pewnie nic nie wskóram..

0
  • #16 30 Lip 2011 12:22
    sajkamil
    Poziom 14  

Ja myślę że autor posta po prostu nie wie czego chce... Obecnie powinieneś zagłębić się w teorie nagłośnienia, poczytać co nieco i ewentualnie podpatrzeć jak robią inni, na czym pracują jak to wszystko działa aby przyswoić podstawy nie trzeba wiele, zacznij od różnic między sprzętem domowym a estradowym, potem zagłęb się w temat estrady jeśli takowy Ci jest potrzebny a wnioskuję że tak, gwarantuję że jeśli poświęcisz trochę czasu na czytanie forów itp i poobserwujesz jednocześnie osoby bawiące się w małe nagłośnienia nikt nie będzie się śmiał na forum z zadawanych pytań:)

0
  • #17 30 Lip 2011 12:54
    sebap
    Poziom 40  

Za 500 zł kupił byś lub złożył jakiś sub na STX i do tego jakiś używany crossover no ale potrzebna jest jeszcze końcówka mocy. W tym budżecie niewykonalne.

0
  • #18 30 Lip 2011 13:45
    DDN
    Poziom 31  

To chyba pozostaje autorowi sprzedanie tych kolumn albo glosnikow i zakup innych. By daleko nie szukac mam cos dobrego,zostanie ci jeszcze na poprawe zwrotnic. Zyskasz pare db napewno i basu bedzie duzo wiecej.

0
  • #19 30 Lip 2011 22:08
    Ark Seven
    Poziom 16  

A zapytał się ktoś kolegi co to za paczka?Doradzają tu korektory a to może kolumna do obsługi środka i górki na 12" lub 10" głośniku.Czyli wcześniejszy zgon tej kolumny po zaaplikowaniu jej jeszcze większej dawki mocy w pasmie którego nie zagra ta paczka.Te duże "jacki" odrazu do wyrzutu w śmietnik.Tylko speakon i to oryginał.

0
  • #20 31 Lip 2011 08:33
    DDN
    Poziom 31  

Tylko ze te jack"i sa do laczenia mixera z koncowka,a do kolumn to niewiem co tam u autora. Jaki masz model tych reloopow? Rsp12?

0
  • #21 31 Lip 2011 10:25
    sebap
    Poziom 40  

Ark Seven napisał:
    A zapytał się ktoś kolegi co to za paczka?Doradzają tu korektory a to może kolumna do obsługi środka i górki na 12" lub 10" głośniku.Czyli wcześniejszy zgon tej kolumny po zaaplikowaniu jej jeszcze większej dawki mocy w pasmie którego nie zagra ta paczka.Te duże "jacki" odrazu do wyrzutu w śmietnik.Tylko speakon i to oryginał.

Pewnie ma na 12" bo one mają 150w RMS więc polecałem mu że musi mieć jakiś subbas z końcówką mocy i crossover żeby odciążyć te Reloopy a kolega Ark Seven chyba nawet dobrze całego tematu nie przeczytał.

0
  • #22 31 Lip 2011 10:55
    DDN
    Poziom 31  

No to by cos z tego autorowi wyszlo ma 3 opcje. Zmienic bas w tych kolumnach,sprzedac to wszystko kupic cos innego,dokupic subbas i koncowke. Kazda z tych opcji niestety kosztuje ale jak ma grac to niema tanio.

0
  • #23 31 Lip 2011 11:34
    sajkamil
    Poziom 14  

Panowie, nie doradzajcie koledze sprzedaży, wymiany głośników, dokupienia suba czy zrobienia suba... Najpierw niech on się po prostu nauczy obsługi sprzętu i poczyta o tym jak ma wyglądać nagłośnienie estracdy:)

0
  • #24 31 Lip 2011 11:59
    DDN
    Poziom 31  

Male sprostowanie. To nie estrada a jakis maly klub,remiza czy cos wiec ma to niewiele wspolnego ze scena a 2x150watt to raczej malo nawet jak na pokoj 4x5m wiec jedynie podstawy naglasniania,co i jak z czym sie je,jak podlaczac co jest czym itp.

0
  • #25 31 Lip 2011 13:42
    sajkamil
    Poziom 14  

No właśnie o to mi chodzi, niech pozna podstawy, mówiąc estrada na myśli mam to co robimy dla innych, czy to mały klub, remiza czy duży koncert jest to działanie mające na celu zapewnienie dźwięku osobom trzecim z należytym efektem tak więc niech autor najpierw zorientuje się w temacie jak to powinno wyglądać i wyciągnie wnioski:)

0
  • #26 01 Sie 2011 18:24
    sportyboy
    Poziom 8  

mam takie kolumny:
    Dwudrożne głosniki Reloop RSP zaliczane są do do tzw. segmentu upper medium. Wysokiej klasy komponenty, takie jak zintegrowane crossovery, czy też suspension bass driver mówią same za siebie. Charakterystyczną cechą serii RSP jest tzw. „chrupiacy” woofer, zaprojektowany specjalnie pod masywne dźwięki niskotonowe (hip hop, techno, house oraz breaks).

Dane

*Pasmo przenoszenia: 45 Hz - 20 kHz

*Impedancja: 8 Ohm

*Ciśnienie akustyczne: 98 dB

*Moc głośnika: 150 watt RMS

*Moc maksymalna: 300 watt

*System dwudrożny

*Głośniki: 30-cm bass, mid-range i tweeter

*Wysokiej klasy crossovery

*Termiczna protekcja

*Twardo zamocowany driver basowy

*Dywanowe, trwałe obicie

*Metalowa kratka ochronna

*Metalowe uchwyty do noszenia

*Metalowe zabezpieczenia na rogach

*Możliwość ustawienia na trojakach

* Wejścia: PA-PROFI lub gniazdo zatzraskowe

*Wymiary: 600 x 400 x 440 mm

*Waga: 18 kg
    do tego tą końcówkę:

Odświeżony Dominance: Seria 02 wzmacniaczy Reloopa łączy w sobie inteligentne rozwiązania techniczne wraz z wysokiej jakości produkcją podzespołów. Idealne rozwiązanie dla klubów, restauracji czy biur. Wysokiej jakości aeratory utrzymują temperaturę we wnętrzu urządzenia na optymalnym poziomie. Z trzema różnymi poziomami mocy (360, 720 i 960 Watt) każdy akustyk będzie w stanie dobrać odpowiednie nagłośnienie.

Cechy :

Wysokiej jakości aerator utrzymujący optymalną temperaturę wewnątrz urządzenia
    Nowoczesne tranzystory
    Duże wentylatory chłodzące
    Wysoka niezawodność
    Niezależne układy dla kanału A i B
    Układ chroniący przed przegrzaniem
    Odcięcie masy dla wyeliminowania zakłóceń w dźwięku
    Aluminiowy radiator
    Wyjścia: PA speaker cable pro, zaciskowe, 6,3 mm Jack
    Wejścia: jack, RCA

Specyfikacja techniczna:

Wzmacniacz 360 Watt
    RMS:
    2 x 180 W, 4 ohm
    2 x 120 W, 8 ohm
    Pasmo przenoszenia: 10 Hz – 50 kHz
    Wymiary: 482 x 88 x 314 mm
    Waga: 9.5 kg

na końcówce z tyłu jest napisane 2x150 W 8Ohm a nie 2x120 jak w opisie.

w sobotę graliśmy imprezę na innym mikserze i powiem, że była spora różnica w basach. nie trzeba było go tyle dodawać jak na moim mikserze. nie zmienia to faktu, że przydałby się do tego zestawu też jakiś dół.

0
  • #27 01 Sie 2011 18:44
    sebap
    Poziom 40  

Czyli tak jak pisałem. Najlepiej to coś z STX (tanio) do tego jakaś końcówka mocy i crossover żeby pasmo podzielić. Sądzę, że przy takich górkach sub na GDN-38-550-4/8AE wystarczy. Nowych przetworników nie mają już w ofercie ale można wyrwać coś używanego.

0
  • #28 01 Sie 2011 21:09
    DDN
    Poziom 31  

No to jest problem. Wzmacniacz niezbyt mocny a kolumny zbudowane ot tak jakos nijako. Bez wymiany glosnikow i zakupie innej koncowki sie nie obejdzie,bo co to z tego jak doda subbas jak ten srodek pasma i gora jest no wlasnie jest ale po 2ch godz pewnie krew z uszu. Skoro ma byc tanio i nic wiecej to jednak poszukac kolumne basowa(subwoofer) najlepiej klasy PA a nie do auta i do tego wzmacniacz z mozliwoscia mostka (bridge) ot ok 600watt wystarczy. Jak sie dobrze postarasz za 600zl to znajdziesz np koncowka 350zl glosnik z buda ok 250zl uzywany,diy.

0
  • Pomocny post
    #29 01 Sie 2011 21:40
    sajkamil
    Poziom 14  

Jak masz nadstawki to dokup sobie doły Reloopa do tego końcówkę i cross, będziesz miał komplet, może nie najwyższej jakości ale będzie to wyglądać w miarę ok i nie będzie obawy że basy będą za dobre do gór:) wymieniać głośniki to moim zdaniem gra nie warta świeczki, nie wiem jaka tam obudowa jest ale jak mam pchać jakieś konkretne głośniki, zwrotnice i jeszcze się z tym bawić żeby to spasować to wolał bym zrobić paki DIY od podstaw, mocne i obliczone pod dane głośniki. Cudowny ten sprzęt nie jest ale gra i jakoś na tym imprezki oblatują jak autor pisze a więc na razie polecił bym nie ingerować w paki które posiadasz a dołożyć basiki a jak już trochę się w temacie obeznasz i imprezki Ci się rozwiną kupisz sobie porządne nagłośnienie a obecnie baw się tym co masz

0
  • #30 01 Sie 2011 23:17
    sportyboy
    Poziom 8  

http://www.stx.pl/pa-400-4-lr.html

co o tym sądzicie? jaką bym potrzebował do tego końcówkę? czy wystarczyłaby mi taka jedna kolumna czy muszą być dwie? widziałem pseudo estradowy zestaw reloopa 2:1 (aktywny)

0