Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Corsa B 1.2 '96 Wlączony zapłon po wyjęciu kluczyka ze stacyjki.

27 Lip 2011 19:02 2492 6
  • Poziom 20  
    Witam,

Mam problem ze stacyjką w Corsie, po przekręceniu na 0 i wyjęciu kluczyka czasami włącza się zapłon,
    Mam pytanie, który kabel (jaki kolor) przy stacyjce za to odpowiada, abym mógł go rozłączyć.

Poza tym stacyjka działa bez problemu.

Proszę o podpowiedź.
  • Poziom 28  
    Oglądnij kostkę za stacyjką, pewno jest wyrobiona i nadaje się do wymiany. Ostatnio wymieniałem taka w Vectrze B bo nie dało się zapalić, bo stacyjka nie przekręcała już kostki do końca bo otwór był wyrobiony.

Dodano po 1 [minuty]:

Wyjmij tą kostkę i cofnąć możesz do końca śrubokrętem a jak nie to po prostu wypnij z niej kostkę połączeniowa.
  • Poziom 20  
    Tak myślę, że stacyjka jest do wymiany ale chciałbym jeszcze wiedzieć który to kabel.
  • Poziom 20  
    Pewnie czerwony. Ale nie kombinuj z wyciąganiem kabla, tylko całą kostkę odłącz i zakup nową.
  • Poziom 28  
    Kolego jak nie rozbierzesz to nie zobaczysz co jest do wymiany. Ja stawiam na kostkę stacyjki a nie samą stacyjkę. Koszt nowej nie przekroczy 50zł.
  • Poziom 15  
    tak samo proponuje wymianę kostki. Kable przy kostce gruby czerwony +12 z akumulatora, dwa grube czarne rozdzielenie na bezpieczniki, czerwono czarny rozrusznik, cienki czerwony to kabel uruchamiający się po włożeniu kluczyka.
  • Poziom 20  
    Dziękuję za podpowiedzi ale problem sam ustał i od pół roku jest już ok. Bez wymiany.