Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagłośnienie generatora wysokich częstotliwości.

Malarz1996 27 Lip 2011 19:14 1016 2
  • #1 27 Lip 2011 19:14
    Malarz1996
    Poziom 10  

Witam! Zbudowałem dzisiaj generator ultradźwięków. Wszystko działa, lecz problem w tym, że jest zbut ciche. Mysiałbym czymś to nagłośnić. Czy muszę zbudować jakiś specjalny układ wzmacniający czy wystarczy normalny prosty wzmacniacz na tranzystorze. I czy mogę podłączyć wzmacniacz pod mały przetwornik piezoelektryczny? Z góry dziękuję i pozdrawiam. Jeżeli temat jest w złym dziale przepraszam i proszę o przeniesienie.

• #2 27 Lip 2011 19:31
    Dacomos
    Poziom 33  

Malarz1996 napisał:
    Witam! Zbudowałem dzisiaj generator ultradźwięków. Wszystko działa, lecz problem w tym, że jest zbut ciche. Mysiałbym czymś to nagłośnić. Czy muszę zbudować jakiś specjalny układ wzmacniający czy wystarczy normalny prosty wzmacniacz na tranzystorze. I czy mogę podłączyć wzmacniacz pod mały przetwornik piezoelektryczny? Z góry dziękuję i pozdrawiam. Jeżeli temat jest w złym dziale przepraszam i proszę o przeniesienie.

Nie to żebym się czepiał ale jak ty słyszysz ultradzwieki :D

• #3 27 Lip 2011 19:34
    Malarz1996
    Poziom 10  

Dacomos napisał:
    Malarz1996 napisał:

Nie to żebym się czepiał ale jak ty słyszysz ultradzwieki :D

Hah. Nie nie nie o to chodzi. Potencjometrem zmniejszyłem częstotliwość do słyszalnej i okazało się, że jest to strasznie ciche. Chodzi o to, że generator ma działać jako odstraszacz na koty. Wygląda na to, że będzie trochę za ciche i chcę podgłośnić.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME