logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Laguna 2 licznik - brak środkowego wyswietlacza

_MaY_ 27 Lip 2011 22:10 7893 11
REKLAMA
  • #1 9766264
    _MaY_
    Poziom 16  
    Witam.
    Mam taki problem w Lagunie 2 z licznikiem (Magneti Marelli) mianowicie podłączyłem go w aucie, gdy było zasilanie na kostkach i zgasły mi całkowicie środkowe wyświetlacze.

    Z pomiarów stabilizatora (L4938EPD) wyszło na wyjściu OUT1 = 5V na OUT2 = 8,14V. Czy ta wartość na drugim wyjściu jest prawidłowa?

    Dodatkowo zauważyłem grzanie się tego układu (nie wiem jaka temperatura jest normalna ale płytka po 10minutach robi się ciepła w obszarze stabilizatora).

    Do czego jest rezystor 300 ohm zaznaczony na zdjęciu, umieszczony powyżej stabilizatora? On też w znacznym stopniu (powiedziałbym, że dużo mocniej jak układ) podgrzewa płytkę.

    Wyświetlacz raz świeci a raz nie, tzn. tak jak na załączonym zdjęciu świeci całość górnej części ( tak jak w czasie testu) ale jak odegnę gaśnie całość (tzn. tylko zmienia się podświetlanie) -> pewnie to wina taśmy.

    Gdzie szukać problemu?
    Czy dysponuje ktoś z szanownych kolegów schematem elektrycznym tego licznik? Które elementy ewentualnie trzeba by przełożyć do nowego, gdyby ten nie działał?
    Który układ odpowiada za sterowanie tym wyświetlaczem?

    Reszta zegarów działa normalnie tzn. prędkość, obroty, kontrolki itd.
    Laguna 2 licznik - brak środkowego wyswietlaczaLaguna 2 licznik - brak środkowego wyswietlacza
  • REKLAMA
  • #2 9766386
    ziarus1
    Poziom 22  
    Myślę ze złamana tasma od wyswietlacza , nie rozbierał nikt tego zegara ?
  • REKLAMA
  • #3 9766416
    _MaY_
    Poziom 16  
    Rozbierałem raczej tylko ja, wymieniłem diody w podświetlaniu zegarów i to tyle.
  • Pomocny post
    #4 9766454
    ziarus1
    Poziom 22  
    zobacz w miejscu łączenia lcd z płytą , tam potrafi złamac sie tasma
  • #5 9766480
    _MaY_
    Poziom 16  
    Ok dokładnie przeswietle to miejsce, a jak z reszta objawów? grzanie rezystora, napięcia na stabilizatorze itd.?

    Kolego dokładnie tak jak pisałeś taśma ledwo ledwo się trzymała, i jest przełamana prawie na całej długości, w jaki bezpieczny sposób połączyć ją ponownie z płytką?

    Laguna 2 licznik - brak środkowego wyswietlacza
  • REKLAMA
  • #6 9766489
    ziarus1
    Poziom 22  
    napiec nigdy nie mierzyłem a ten rezystorek zawsze troszkę sie grzeje
  • #7 9766586
    _MaY_
    Poziom 16  
    może podgrzać hot-airem płytkę od spodu i dogniatać taśme?
  • #8 9766608
    ziarus1
    Poziom 22  
    mysle ze tak uszkodzisz ją do końca , ja zdrapuję platik z koncówek tasmy i lutuję do płyty ,ale trzeba to robic bardzo delikatnie aby nie zniszczyc do konca tasmy
  • #9 9766635
    _MaY_
    Poziom 16  
    Ok czyli rozumiem, że ogołacasz całą końcówke z plastyku zostawiająć tylko "nóżki" z miedzi i lutujesz od góry do płytki?
  • #11 9766655
    _MaY_
    Poziom 16  
    Zmieniłem kolor przy okazji wymiany tarcz, regulacja jasności działa.
  • REKLAMA
  • #12 9769689
    _MaY_
    Poziom 16  
    dzieki wielkie Panowie za cenne rady, tak jak kolega ziarus1 radzil polutowalem tasme na nowo do plytki i oto efekt:
    Laguna 2 licznik - brak środkowego wyswietlacza
REKLAMA