Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nie mogę ustawić kolorów większych niż 4 bity i ekranu wyżej niż 640x480

pitagoras1234 27 Jul 2011 22:13 6761 7
    pitagoras1234
    Level 2  
    Uważam, że to wina karty graficznej bądź monitora. Opiszę jak to się zaczęło.
    Otóż nie dawno ściągnąłem grę far cry, i komputer mi się wieszał na wczytywaniu save. W pewnym momencie wyłączył się i włączył sam, a wtedy kolory na ekranie uległy gwałtownemu pogorszeniu, tak samo jest ze czcionką i ikonami. Nie mogę zmienić rozdzielczości ekranu w ustawieniach mam tylko 2 propozycje 640X480 i 800x600 (nie mogę nawet tej drugiej opcji włączyć. Nie inaczej jest z kolorami. Dodam że komputer nie wykrywa mi sterowników od karty graficznej (pisze że niedostępne) od monitora również. Zrobiłem formata 2 razy ale i to nie pomaga więc sam nie wiem w czym tkwi problem. Bardzo proszę o pomoc, to nie na moje siły bym sam się zmierzył z tym problemem. Dodam że mam Geforce 9800Gt 512Mb, i Samsunga Sync 22cale.
    daavid117
    Level 42  
    Karta się uszkodziła zapewne (działa tylko w trybie ze standardowymi sterownikami). Instalujesz na pewno dobre sterowniki? Podaj resztę konfiguracji sprzętowej.
    Kasek21
    Level 43  
    Jaki system?
    Jakie sterowniki do k.graficznej zainstalowane?
    Sterowniki do chipset'u zainstalowane?
    Jaki zasilacz (marka i model)?

Możesz kartę sprawdzić na innym komputerze?

pitagoras1234 wrote:
    Dodam że komputer nie wykrywa mi sterowników od karty graficznej (pisze że niedostępne) od monitora również.

Instalowałeś w ogóle jakieś sterowniki do karty? Jakiś komunikat po instalacji?
    pitagoras1234
    Level 2  
    Ok.

Karta graficzna- PCX 9800Gt 512Mb 256bit Asus Ultra

Monitor TFT 20'' Samsung 2032BW Black

Pamięć DDRam2 Geil 2GB 1066 Mhz Dual Blac Dragon 2x1Gb

Płyta główna s775 MSI P45 Platinum IP45

Procesor Intel Core 2 Duo E8500 3,16Ghz

Zasilacz chieftek 560W

Proszę pana czy można może wyczyścić slot dla karty na płycie głównej może to od kurzu? i da radę jakoś to naprawić w "domowy sposób"

Dodano po 6 [minuty]:

Napiszę to co wiem o sterownikach, dodam że do monitora nigdy nie były one potrzebne.
    Ster do karty:
    Asus VGA Driver
    nVIDIA Display Driver Win2K/XP/XP64 175.31
    nVIDIA Display Driver Vista32/64 175.31
    Microsoft DirectX 9.0c
    ASUS GamerOSD Win2K/XP/XP64 2.06.0528
    ASUS GamerOSD Vista32/Vista64 3.05.0528
    ASUS SmartDoctor 5.21
    ASUS Video Security Online 3.5.1.3

Na ikonce pisze V720, dostałem je oryginalne z kartą graficzną. Niby instalowałem wszystko ale i tak ich komputer nie "widzi" Są chyba z 2008 roku (tak na płytce pisze) Prosze wybaczyć jeśli informacje są niekompletne, jestem trochę nie za bystry w tych sprawach

Windows XP oczywiście Home Edition
    pitrala1
    Level 33  
    Są 2 opcje. Najprawdopodobniej sterowniki, spróbuj wgrać po instalacji nowsze. Po 2otwórz obudowę, spróbuj docisnać kartę, przedmuchaj, jak dużo kurzu ;) . Możliwe też że coś się stało z biosem karty.
    pitagoras1234
    Level 2  
    Zaraz coś popróbuje, bardzo ciężka sprawa, nawet jak formata robiłem to czcionka systemowa była zniekształcona, Animacja w której ładuje się windows jest normalna. (piszę o wszystkim co wywnioskuje). Wiem że zbyt wielkie obciążenie karty wywołało ten problem (włączając far cry na max detalach). Wezmę suszarkę i to wydmuchne może jakoś. Napiszę za 30 min po "zabiegu"
  • Helpful post
    daavid117
    Level 42  
    Jeśli przy instalacji też były zniekształcenia to wręcz jednoznacznie można określić, że winowajcą jest uszkodzona karta graficzna. Jej naprawa byłaby droższa niż sama karta.
    pitagoras1234
    Level 2  
    racja, mam uszkodzoną kartę graficzną i nic nie poradzę na dzień dzisiejszy