Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

POLAR PDN 1285- nie grzeje wody

gadulec007 27 Lip 2011 22:16 2523 5
  • #1 27 Lip 2011 22:16
    gadulec007
    Poziom 8  

Witam.
    Mam problem z pralką POLAR PDN 1285 gdyż nie grzeje wody.
    Wcześniej wymieniałem łożyska i bęben w tej pralce i przed wymianą grzałka podgrzewała wodę. Po wymianie juz przestała! Wszystkie przewody są podłączone prawidłowo. Po wyjęciu samej grzałki i jej sprawdzeniu okazało się że jest ok.
    Co więcej,jeden z majsterkowiczów stwierdził że prąd nie dochodzi do jednego z hydrostatów. OK. Tym tropem pasowałoby wymienić programator z modułem,tylko że jest spory problem z dostaniem go. A miejscowi macherzy twierdzą że tam się nie da za bardzo co zrobić. Po rozebraniu programatora,wyjęciu pokrętła niczego niepokojącego nie zobaczyłem,z tym że ja znawcą nie jestem.
    Programator ELBI 0788- widziałem schematy jednak nie wiele mi pomagają. Czytałem coś o stykach w programatorze,jednak nie wiem o co chodzi. Czy ten programator jest do naprawienia? Czy to może termostat coś szwankuje(ale wcześniej działał,teraz nie)-poniżej zamieszczam jego foto.

0 5
  • #2 27 Lip 2011 22:37
    ROBSON33
    Moderator AGD

Termostat do wymiany.

0
  • #3 27 Lip 2011 22:43
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda

Może pomyliłeś przewody na tym termostacie. Jak będziesz ew. "kasował" tą pralkę to chętnie odkupię programator.

0
  • #4 27 Lip 2011 22:52
    gadulec007
    Poziom 8  

No właśnie,tylko jestem ciekaw czy to tylko to jest przyczyną...
    A jeśli spod grzałki leci woda to oznaczy że trzeba zmienić grzałkę czy wystarczy wyjąć,dobrze uszczelnić i będzie ok?Stało się to po wyjęciu grzałki do sprawdzenia.

Dodano po 7 [minuty]:

cezet napisał:
    Może pomyliłeś przewody na tym termostacie. Jak będziesz ew. "kasował" tą pralkę to chętnie odkupię programator.

Przewody są ok,zresztą zobaczcie sami. Oddałbym pralkę do fachowca,ale to są tacy fachowcy że kupiłbym drugą pralkę ze te pieniądze co oni skasują...

Kasować raczej nie będę gdyż trochę części ostatnio wymieniłem,chyba że by udało się je sprzedać...:)

0
  • #5 30 Lip 2011 00:09
    luna
    Poziom 22  

Szanowny kolego .W pralkach Polara typu : pdn 1085 i 1285 są dwa hydrostaty ,proponuję wyczyścić obydwa kubki hydrostatów i powinna grzać. Do kubków hydrostatów dojdziesz po wężykach.

1
  • #6 30 Lip 2011 12:37
    gadulec007
    Poziom 8  

Dzięki. zrobię to wkrótce i zobaczymy jaki będzie tego efekt.

0