Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ustawianie anteny Cyfra +

mortalbird 27 Lip 2011 22:37 5277 10
  • #1 27 Lip 2011 22:37
    mortalbird
    Poziom 15  

Witam.
    Mam problem z satelitą a mianowicie, mam Cyfrę + ustawiał mi to fachowiec wszystko było ok potem zakupiłem drugi dekoder telewizji na kartę zamontowałem sam talerz działa (z drugiej strony domu).
    Minęło kilka tyg i straciłem sygnał w TNK a na cyfrze straciłem kilka programów między innymi TVN i POLSAT więc wezwałem kolesia wymienił mi wtyczki i działało (jakiś czas), znów awaria.
    Wymieniłem wszystkie kable nowe końcówki przeniosłem antenę cyfry na TNK, złączyłem dwoma konwerterami ustawiłem sam i działa 2 tyg.
    Wczoraj znikła. Postanowiłem sam ustawić. Nie da rady. Kupiłem miernik poziomu sygnału do satelity i nic po prostu nie ma w ogóle sygnału.
    Zmieniałem kilka razy konwerter. Żaden nie działa na HOTBIR ale Astrę wyszukuje. Wymieniałem kable też nic.
    Sprawdziłem wszystko co jest możliwe?
    Najciekawsze jest to, że wszyscy sąsiedzi wokoło oglądają doskonale nie ma żadnych kłopotów, czego więcej samemu szukać.
    POMOCY proszę.

0 10
  • Pomocny post
    #2 27 Lip 2011 22:42
    LoLek85
    Poziom 28  

Masz coś po drodze anteny?
    Uchwyt jest dobrze zamocowany?

0
  • #3 27 Lip 2011 23:11
    kajron
    Poziom 28  

Jakie to konwertery single + przełącznik diseqc czy monoblock na obu dekoderach masz identyczny problem ? zobacz ewentualne ustawienia portów

0
  • Pomocny post
    #4 28 Lip 2011 09:01
    LeDy
    Poziom 43  

mortalbird napisał:
    najciekawsze jest to ze wszyscy sąsiedzi w około oglądają doskonale nie ma żadnych kłopotów, czego więcej samemu szukać. POMOCY prosze
    Sąsiedzi mają bo sami nie grzebią. Pozostaje ci ponownie poprosić tego " kolesia " co zakładał.

0
  • #5 28 Lip 2011 22:51
    mortalbird
    Poziom 15  

Może zacznę tak i po kolei odpowiem na pytania
    LoLek85 na drodze nie mam nic czysta przestrzeń
    kajron używam jednego konwertera na 4 wyjścia ale podłączałem kilka różnych
    LeDy wzywałem już kilku każdy naprawi na tydz może dwa i od nowa jazda
    nawet dziś był klient ustawił wszystko działało a teraz już brakuje TVN i POLS a ustawił jakieś 4 godz temu pierwszy raz sie spotkałem z takim problemem a posiadam satelitę od 1995 roku
    W każdym razie dziękuje za pomoc i nadal czekam na jakieś sugestie

0
  • Pomocny post
    #6 28 Lip 2011 23:15
    mihal2002
    Poziom 43  

To może byś zdradził jakim dekoderem dysponujesz? A ci "fachowcy" to pewnie z rogu.

0
  • #7 30 Lip 2011 00:51
    mortalbird
    Poziom 15  

1 dekoder to TNK optimum 08X 2 dekoder to cyfra+ pionier BTC-1330
    3 dekoder to PACE DSR 2221 a co do fachowców to nie mam pojecia natomiast nie wyglądają na takich co by nie wiedzieli o co chodzi, jeden tylko przyszedł bez niczego popatrzył na ustawienia dekodera i na sygnał 1 raz potem wyszedł do anteny przekręcił kilka razy talerz kilka razy konwerter i powiedział ze musi iść teraz drugi raz nie podchodził do telewizora chodziło najdłużej po jego ustawieniu a reszta miała mierniki, komputery, no cuda i nie dali rady. A tak w ogóle zakupiłem nowy talerz 1m średnicy i nowy konwerter przez neta zamontuje i jak przyjdzie i opisze co się dzieje. A kolegę mihal2002 proszę o odpowiedz co ma wspólnego dekoder z tym bo jeżeli ma to proszę o podanie nazw i modelu dobrych deków to zakupie, nie miałem pojęcia ze dekodery grają rolę. Wiem tylko że dekoder cyfra+ pionier BTC-1330 to najlepszy jaki wyszedł i wierze w to bo mam go od 1997r

0
  • Pomocny post
    #8 30 Lip 2011 07:22
    mihal2002
    Poziom 43  

Kolego Pionier BCT 1330 to stary lipny sprzęt C+. Do kosza z takim sprzętem. Gdy byś napisał że masz BCT 1430, 1530 to już co innego.
    Drugie to trzeba sprawdzić całość odpinając poszczególne dekodery od konwertera. Może któryś z dekoderów robić taką rewolucję(1330).
    Co to za opticum 08X?
    I czegoś tu nie rozumiem masz jeden konwerter quad a dbierasz z astry i hotbirda?

0
  • #9 31 Lip 2011 10:09
    mortalbird
    Poziom 15  

Witam faktycznie mam dekoder 1430 moja pomyłka dlatego go własnie nie wymieniam od 97r bo każdy mi mówił ze warto go mieć a co do optimum 08x to jest jakiś dek z telewizji na karte nie wiem mam go dopiero 2 miesiąc. Odpinałem wszystkie dekodery i nadal nic. Mam 3 różne dekodery i na każdym nic więc raczej to nie ich wina jak już pisałem wcześniej kupiłem nowy talerz i konwerter założe i zobaczymy co sie stanie

0
  • #10 31 Lip 2011 10:25
    LeDy
    Poziom 43  

mortalbird napisał:
    co do optimum 08x to jest jakiś dek z telewizji na karte nie wiem mam go dopiero 2 miesiąc.
    Jak już to X80 . To się czyta z góry na dół.
    Opticum 08X zamiast X80, PCT1330 zamiast PCT1430 same pomyłki? Może jednak nie bierz się za tą antenę?

0
  • #11 03 Sie 2011 01:16
    mortalbird
    Poziom 15  

.Dziękuje antenę zamontowałem wielkości 90 i działa wszystko sam ustawiłem. Naprawdę dziękuje za każą pomoc.

Zbędny tekst usuwam. Na przyszłość proszę o tym pamiętać. [TS]

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo