Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak uszczelnić rozszczelniony pojemnik z preparatem w aerozolu?

tomybb 27 Lip 2011 23:16 1152 4
  • #1 27 Lip 2011 23:16
    tomybb
    Poziom 26  

Mam następujący problem: rozszczelnił mi się spray z preparatem PLASTIK 70, dokładnie na dole na zagięciu - pojemnik był tam chyba łączony.
    Cały czas preparat lekko podcieka, widać tworzące się bąbelki - moje pytanie co z tym zrobić?
    Jakiś klej?
    Lutowanie?

0 4
  • #2 27 Lip 2011 23:24
    REVISOR
    Poziom 25  

lutowanie odpada, pojemnik się nagrzeje i bum lub wyciekający płyn się zapali, klej pewnie nie złapie a jak już to ciśnienia nie wytrzyma, jedynie zostaje zlokalizowanie dokładnie miejsca przecieku i próba dogięcia miejsca szwu a raczej zaprasowanego złącza, jeżeli środek kupiony niedawno to bym reklamował, a nóż widelec uznają.

0
  • #3 27 Lip 2011 23:26
    vodiczka
    Poziom 42  

ciśnienie wypycha preparat więc raczej nie dasz rady uszczelnić, jeżeli wyciek jest minimalny spróbuj owinąć taśmą izolacyjną mocno ją naciągając, może wytrzyma.

0
  • #4 27 Lip 2011 23:43
    tomybb
    Poziom 26  

Ok, na gwarancji to raczej się nie opłaca bo było to kupowane wysyłkowo, jak na razie docisnąłem lekko kombinerkami, zobaczymy jak jutro będzie - nie chciałem za bardzo ściskać żeby jeszcze nie pogorszyć sprawy

0
  • #5 28 Lip 2011 23:09
    krzysiek7
    Poziom 34  

Wystarczy nieco żywicy epoksydowej rozrobić w puszce po konserwie. Możesz najpierw zrobić próbę ale w takiej puszce żywica mocno się nagrzewa i zasycha bardzo szybko, zachodzi jakaś reakcja z blachą lub powłoką wewnętrzną. Jakiś czas już tego nie robiłem ale myślę, że skład puszek się nie zmienił. Tak rozrobioną i nagrzaną żywicę nakładasz szybko na to miejsce i za kilkanaście sekund masz uszczelnione. Wiem, że takich pojemników nie powinno się podgrzewać ale to nie powinno w tym przypadku mieć znaczenia. Gorącej żywicy będzie niewiele i nie nagrzeje pojemnika. Możesz go nawet zanurzyć prawie cały w zimnej wodzie. Wcześniej dobrze odtłuścić klejone miejsce.

0