Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

swiata do jazdy dziennej ktory model wzbrac?

wirussieci 28 Lip 2011 11:18 2759 13
  • #1 28 Lip 2011 11:18
    wirussieci
    Poziom 2  

Witam przymierzam się do zakupu światełek podoba mi się wzór Vertex 501 i 504 ? 504 bardzo przypominają model eleniak ,a może wybrać eleniak proszę o podpowiedz które z nich były by lepsze. nacyztalem się o modelu 507 ze sieja po eterze a jak jest z tymi modelami używa ich ktoś?

0 13
  • #2 28 Lip 2011 12:02
    baraka
    Poziom 17  

witam

kup jakie chcesz , ale pamiętaj o podstawach , w skrócie ::

Świateł dziennych można używać zamiast obowiązkowych świateł mijania w warunkach normalnej przejrzystości powietrza, od świtu do zmierzchu. Na kloszu lampy musi widnieć oznaczenie RL.

* Intensywność światła reflektora do jazdy dziennej od 400 do 1200 kandeli.
    * Minimalna powierzchnia świetlna każdej lampy 20 cm²
    * Automatyczne włączanie świateł dziennych równocześnie z rozruchem pojazdu.
    * Włączanie i wyłączenie świateł dziennych bez użycia dodatkowych narzędzi.

Jak chcesz wiedzieć więcej wpisz w wyszukiwarce i poczytaj .

0
  • #3 28 Lip 2011 15:25
    wirussieci
    Poziom 2  

to akurat wiem :) pytam który model był by lepszy bo na innym poście była dyskusja na temat 507HP ale został zamknięty , wiec prosił bym o opinie użytkowników którzy je posiadają jak sprawują się te modele które podałem wcześniej :)

0
  • #4 28 Lip 2011 15:38
    CameR

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.ph...tdays=0&postorder=asc&highlight=507hp&start=0

Przeczytaj opinie o tych światłach.

Ja zamontowałem kilka takich zestawów i nigdy nie zdażyło mi się, aby klient wrócił z powodu zakłóceń w radiu, telefonie itp.
    Bywają natomiast z nimi inne problemy, np w VW Passat B6 - gdy silnik nie jest uruchomiony, to LED'y pracują prawidłowo, natomiast po uruchomieniu silnika i włączeniu świateł mijania - nie gasną całkowicie - żarzą się. Wymagają zastosowania dodatkowego przekaźnika.

0
  • #5 14 Sie 2011 13:59
    Dariusch
    Poziom 18  

baraka napisał:
    witam

kup jakie chcesz , ale pamiętaj o podstawach , w skrócie ::

Świateł dziennych można używać zamiast obowiązkowych świateł mijania w warunkach normalnej przejrzystości powietrza, od świtu do zmierzchu. Na kloszu lampy musi widnieć oznaczenie RL..

Czy mógłbyś wskazać mi podstawę prawną, dokładnie punkt w którym to Twoje stwierdzenie jest ujete. Dla ułatwienia Link

0
  • #7 14 Sie 2011 23:32
    Dariusch
    Poziom 18  

Niestety nie o to pytałem, stronkę, którą podałeś znam, powielane są tam rzeczy i sformułowania z innych stron (dokładnie tak, jak Ty to zrobiłeś) Podaj mi stronę lub przepis prawny (paragraf, punkt) w dokumencie gdzie wyraźnie jest napisane to co stwierdziłeś wcześniej.
    W załączniku UE Regulamin 87 jest opisane umiejscowienie

Code:
    Note:The approval number and the additional symbol must be placed close to the circle and either above or below the "E" or to the left or right of that letter.The digits of the approval number must be on the same side of the "E" and face the same direction. The use of roman numerals as approval numbers should be avoided so as to prevent any confusion with other symbols.

jest jeszcze jedno zdanie w aneksie 2 tego regulaminu na str. 18
    swiata do jazdy dziennej ktory model wzbrac?

Niech mi ktoś wytłumaczy czy "The main body" oznacza klosz reflektora?
    Bo według mnie jest to obudowa, czy też korpus.
    Tutaj jest ZAŁĄCZNIK48 czytaj strona 50, pokaż mi gdzie jest wspomniane cokolwiek o umiejcowieniu znaków na kloszach?

0
  • #9 14 Sie 2011 23:41
    Dariusch
    Poziom 18  

@CameR, z całym szacunkiem, ale jest akurat odwrotnie jak piszesz :)

0
  • #10 14 Sie 2011 23:58
    CameR

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów

Dariusch napisał:
    @CameR, z całym szacunkiem, ale jest akurat odwrotnie jak piszesz :)

Masz rację, całe życie się myliłem :D
    Ważne jest tylko oznaczenie RL !
    DRL, to chyba tylko chiński chwyt marketingowy.
    Wszystko jest tutaj: Regulamin EKG ONZ nr87 (str.4)

0
  • #11 15 Sie 2011 10:21
    baraka
    Poziom 17  

witam

kolego Dariusch[u] [u] jakie założysz twoja sprawa , Ty będziesz w razie czego się tłumaczył czy są dobre czy też złe , wybór należy do ciebie , ja chciałem tylko podpowiedzieć abyś uważał na niehomologowane lampy które niby mają jakąś homologację
    Moim zdaniem Policja powinna mocno ścigać osoby które jeżdżą na pseudo lampach ( światłach ) do jazdy dziennej , niektóre lampy przy rowerach lepiej świecą niż te "dzienne" , nie wspomnę o tych co montują paski diodowe w reflektorach

nie będę więcej polemizował na ten temat , dla mnie to strata czasu jakie , gdzie i co , na jakiej podstawie , jakie przepisy itp , wystarczy wpisać w wyszukiwarkę i poczytać

pozdrawiam
    [/i]

0
  • #12 15 Sie 2011 11:49
    Dariusch
    Poziom 18  

baraka napisał:
    witam

jakie założysz twoja sprawa , Ty będziesz w razie czego się tłumaczył czy są dobre czy też złe , wybór należy do ciebie , ja chciałem tylko podpowiedzieć abyś uważał na niehomologowane lampy które niby mają jakąś homologację

Wydaje mi się,że fora internetowe nie powinny powielać bzdur, a w szczególności już elektroda, dlatego zwróciłem uwagę i zapytałem na jakiej podstawie prawnej się opierałeś. Do czego zmierzam, otóż zakupiłem i zamontowałem lampy do jazdy dziennej firmy HELLA Światła do jazdy w dzień o przezroczystym szkle Na kloszach jest tylko lekko (jak gdyby wypiaskowany) napis hella, konstruktor uznał, że nie może być żadnych wypukłości, co prawdopodobnie zmniejszałoby bezpieczeństwo uzywania takich lamp. Lampy przeszły rygorystyczne niemieckie badania homologacji, wszystkie stosowne oznaczenia sa wytłoczone E1 RL numery badań certyfikatów i homologacji na górnej części korpusu, która jest ukryta w karoserii samochodu. Więc powielanie takich bzdur na forach internetowych, które czytają nasi policmajstry, część z nich jest "inteligentna inaczej", efektem czego będzie zabranie mi, lub podobnym użytkownikom dowodu rejestracyjnego za "niemanie" znaków homologacyjnych na KLOSZU... Posanie o "jakiejś homologacji to też sprawa ryzykowna. Sądzisz,że tanie lampy za 40 zł z alledrogo posiadają homologację? :) Mimo, że według podobnie myślących osób - tak. Sądzisz, że zamawiając w Chinach 1000 szt takich lamp nie dostaniesz napisów na kloszach jakich tylko sobie życzysz? Chińczycy mogą Ci nawet Twoje imię wypukle na kloszach umieścić jeżeli im tylko zapłacisz :)
    Jestem uczulony na takie "polskie" zachowania polcmajstrów, opierających się na obiegowych plotkach, a nie na prawie. Znam to w nieco innej sytacji, a sprawa skończyła się w sądzie.

0
  • #13 16 Sie 2011 09:40
    MaLy_RaDeK
    Poziom 14  

wirussieci napisał:
    Witam przymierzam się do zakupu światełek podoba mi się wzór Vertex 501 i 504 ?

Mam w Audi A6 2002 rok Vertex model 501 i bardzo sobie chwalę.
    Pasowały idealnie w kratki - nawet nie było dużo rzeźby - trochę mocnego, czarnego silikonu i gitarra.
    Co prawda jedna była nieszczelna, ale na szczęście zauważyłem to przed montażem i skleiłem.
    Od czterech miesięcy spisują się na medal.
    Świecą mocno, a po włączeniu silnika nic nie mruga.
    Nie są tanie, ale mogę je spokojnie polecić.

0
  • #14 20 Sie 2011 15:53
    baraka
    Poziom 17  

Kolego Dariusch jak trafisz na poje......... Policjanta który będzie chciał zobaczyć homologację to będziesz musiał wymontować lampę i pokazać , a jak nie to np. mandat -- taka jest prawda ( "kartka papieru" na pewno nie wystarczy ) . Jechałem kiedyś z kolegą który miał zamontowane zwykłe lampy ( żarówki) jako dzienne i nie interesowało go to co napisane na "kartce " tylko chciał dowodu w postaci homologacji na lampach , dobrze że były wybite na szkle ( można wymontować lampę i pokazać o ile jest ) , gdyby nie było - mandat za jazdę na halogenach

pozdrawiam

0