Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

hubryda telefoniczna do odbierania połączeń z wyjsćiem audio

koziorozec 21 Nov 2004 23:44 1901 9
 • #1
  koziorozec
  Level 17  
  mam wielką prośbę

  potrzebuje uządzenia tylko doautomatycznego odbierania połączeń z wyjściem audio,

  jestem w trakcie instalacji radiowęzła, kierowkictwo sobie wymyśliło , zamiast mikrofonu będą kożystać z telefonów [wewnętrzna centrala] do połączenia się ze strefami radiowęzłowymi, czyli , ktoś wybiera numer i dzwoni do linję nr"x" i potrzeba mi użądzenie które by odebrało połączenie i wypuściło sygnał audio na jakieś gniazdo wyjściowe, potem zakońcyło połączenie po odłożeniu słuchawki ..

  moze ktoś ma jakiś patencik ,lub podpowie coś , albo już gotowy układ lub schemat ?
 • #2
  W.Wojtek
  Phones specialist
  NO to może byle jaka "automatyczna sekretarka???
  da sie ustawic na króciutki komunikat (np wita cię radiowęzeł za chwilę po sygnale idziesz na głośniki uważaj co i na kogo mówisz!) a wyjście? zamiast głośnika sekretarki z odpowiednim dopasowaniem.
  WW
 • #3
  koziorozec
  Level 17  
  tylko muszę mieć 6 linii, a to podwyzsza koszt urzadzenia..
 • #4
  kaz69
  Level 34  
  Wiem że centralka kx td1232 miała takie wyjście. Po zaprogramowaniu każdy z uprawnieniami mógł zadzwonić na ustalony numer i był przekierowywany na radiowęzeł.
 • #5
  zbv
  Level 20  
  Jeżeli centrala nie ma wyjścia audio na pager tak jak np. centrale Panasonic, to proponowałbym wykorzystać interfejsy linii miejskich (jeżeli są wolne , na numerach wewnętrznych jest dużo trudniej wykryć sytuację że ktoś się już rozłączył). Pod linie miejskie podłączamy prosty układ który symuluje centralę miejską dla naszej centralki, a z tego układu wychodzimy sygnałem audio koniecznie przez transformatorek. Jeżeli opis ten jest niewystarczający i będzie taka potrzeba to mogę zamieścić skan takiego interfejsu który parę lat temu robiłem do podłączenia radiowęzła.
 • #6
  koziorozec
  Level 17  
  w sumie mam do dyspozycji 6 linii wewnętrznych do wykozystania radiowęzłowego , no i tylko potrzeb ami coś użądzenie do odbierania połączeń z wyjściem audio, wieczorkiem sprawdzę jaka to jest dokładnie centrala i umieszcze jej pełną nazwę, może ktoś z Panów będzie coś więcej wiedział o niej..

  myślałem trochę nad tą "hybrydą" i faktycznie, układ jest teoretycznie prosty do zrobienia, ale jak zauważył >zbv< jest problem z wykryciem rozłączenia się.

  zbv<
  jeśli nie było by problemu , proszę o umieszczenie skanu. z góry dziękuje
 • #7
  zbv
  Level 20  
  Zamieszczam skan interfejsu podpinanego pod linie miejskie centralki.
  Rezygnując ze sterowania przekażników i zaznaczania sygnałem wejścia w radiowęzeł układ się znacznie uprości.
 • #8
  koziorozec
  Level 17  
  zbv wrote:
  Zamieszczam skan interfejsu podpinanego pod linie miejskie centralki.
  Rezygnując ze sterowania przekażników i zaznaczania sygnałem wejścia w radiowęzeł układ się znacznie uprości.


  bardzo dziekuje za schemat, widac , ze wlozono w niego troche pracy.
  Mam jeszcze pytanie, układ audio niejest za bardzo skomplikowany,

  ale mam problem jak zrealizowac odbieranie połączenia i jego koniec... ??

  linia bedzie podłączona bezpośrednio do urzadzenia i do niczego więcej .. więc musi automatycznie odebrać [raczej nie problem] i rozłączyć się , po zakończeniu przychodzącego połączenia..
 • #9
  zbv
  Level 20  
  W moim układzie wykorzystane były porty miejskie. Wobec czego użytkownik zajmował konktetną linię miejską i już był połączony z interfejsem. Np. w PANASONICU linie miejskie można przypisać do grupy i potem zajmuje się je 8 i nr grupy czyli dla linii z grupy 1 byłoby 81. Koniec połączenia to odłożenie słuchawki. Układ wykrywał ten fakt przez transoptor (gdy prąd płynie to dioda led świeci i tranzystor się nasyca, brak prądu sytuacja odwrotna). Układy różniczkujące powodują że układ sygnalizacji (wysyła beep) początku i końca połączenia reaguje na zbocza a nie na poziom.
  Próba podłączenia się do portów wewnętrznych pewnie nie będzie taka prosta.

  W automatycznej sekretarce konies połączenia jest wykryfany poprzez detekcję tonu (425-440 Hz). w najprostrzym przypadku można do tego użyć układu 567 (np. ne567). Ale jak słychać na nagraniach w sekretarkach na końcu zawsze nagra sę kilka okresów tego tonu i tu w torze audio też będzie ten ton słyszalny. Myślę że aby tego uniknąć to do wyjścia interfejsu sygnał powinien dochodzić z dużym opóżnieniem i tu zaczynają się schody. Gdybym to ja miał zaprojektować taki układ to chyba bym zdecydował się na zastosowanie jakiegoś taniego procesora DSP lub przynajmiej jakiegoś ATMELA z przetwornikami A/C C/A.
 • #10
  koziorozec
  Level 17  
  w suemi pięknie by było , jakbym mógł wykorzystać cokolwiek od centrali , ale niestety , dziś jest jakaś centrala a "jutro inna", firma chce zmienic centrale i niechce , zeby cokolwiek było do niej podłaczonego prucz telefonów.

  wieć urządzenie musi być samodzielne ...

  myślałem nad wykorzystaniem układów od sekretarek automatycznych , niebardzo wiem na jakiej zasadzie one wykrywają koniec połączenia, moze ktoś by mi wyjaśnił ? pomogło by to mi bardzo zrozumieć tą kwestie i moze wpadł bym na jakiś nowatorski pomysł ...

  a moze ktoś ma jakeiś stare sekretarki telefoniczne , bądź schematy od nich ?

  bo skończeniu projektu postaram się umieścić całość i podzieliś sie z wami tą hybrydą. o ile ktoś jest oczywiście zainteresowany ...