Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Niewidoczna a zainstalowana drukarka w Windows 7

28 Lip 2011 13:05 15725 10
  • Poziom 8  
    Witam, mam problem z drukarkami zainstalowanymi w systemie Windows 7. Otóż w aplecie Urządzenia i drukarki nie jest widoczna żadna drukarka. Podczas ponownej instalacji drukarki system informuje, że jest ona już zainstalowana i obecna w systemie.
    Co ciekawe drukarki są widoczne np. podczas drukowania z Worda czy Acrobat Readera. Z kolei podczas wydania komendy drukowania np. w systemowej przeglądarce plików graficznych lista dostępnych drukarek jest całkowicie pusta. W rezultacie z części programów można normalnie drukować, a część nie widzi żadnych drukarek.
    Próbowałem restartować usługę buforu wydruku i próbować uruchamiać system w trybie awaryjnym, jednak problem nadal nie ustępuje.
  • Poziom 25  
    Zainstaluj właściwy sterownik do drukarki. Na domyślnym sterowniku systemowym zazwyczaj tak jest.
  • Poziom 8  
    Dzięki za radę, ale próbowałem już instalować sterowniki z oficjalnej strony HP, dedykowane dla tego konkretnego modelu. Niestety lista zainstalowanych drukarek powiększa się np. w Wordzie, a w aplecie Urządzenia i drukarki dalej nie ma żadnej drukarki.
    Zapomniałem jeszcze dodać, że jest to drukarka wpięta do lokalnej sieci, a nie podpięta bezpośrednio do komputera.
  • Poziom 35  
    Przez otoczenie sieciowe dojdź do tej drukarki i sprawdź jej właściwości.
  • Poziom 8  
    Jakoś nie mogę do niej dojść poprzez otoczenie sieciowe. Natomiast wpisując jej adres sieciowy w przeglądarce mam normalny dostęp do panelu. Na innych komputerach można drukować bez problemu więc wydaje mi się, że problem tkwi w samym systemie.
    Dodam jeszcze, że próbowałem instalować inne drukarki i absolutnie ŻADNA nie pojawia się w panelu sterowania. Może to jakiś problem z usługami? Tylko jak wytłumaczyć fakt, że np. w Wordzie jest normalna lista drukarek i można bez problemu drukować?
  • Poziom 35  
    Nie wiem czy w Win7 jest tak samo lub podobnie jak w Win2000 i w WinXp... Sprawdź czy w swoim katalogu usera masz katalog PrintHood. Jeśli jest taki katalog to utwórz w nim skrót do tej drukarki i sprawdź czy jest jakaś poprawa.
  • Poziom 8  
    Mam katalog PrintHood, ale jest on pusty. Czy mógłbyś mi napisać w jaki sposób dodać ten skrót? Klikam prawym i wybieram Nowy -> Skrót ale nie wiem co wpisać w pole lokalizacja...
  • Poziom 35  
    W lokalizacji wpisujesz adres ten który:
    uuuggg napisał:
    Natomiast wpisując jej adres sieciowy w przeglądarce
  • Poziom 8  
    Niestety to też nic nie daje.
    Porównałem ten felerny system z innym komputerem z Win7 i applet Urządzenia i drukarki nie posiada w ogóle sekcji "Drukarki i faksy"
  • Poziom 8  
    Pomogło usunięcie zawartości folderu System32/spool/Drivers/w32x86/3/ oraz usunięcie wpisów z rejestru dotyczących drukarek.