Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung SyncMaster 2333HD jaki tuner do odbierania telewizji cyfrowej?

Momonisan 14 Cze 2012 15:16 22910 54
  • #31 14 Cze 2012 15:16
    ugrzech
    Poziom 10  

Wracjając do mojego problemu z dzodziną.
    Pomogło zresetowanie telewizora do ustawień fabrycznych.

• #32 14 Cze 2012 15:25
    jlatk
    Poziom 11  

ugrzech napisał:
    Dziwne ja mam ten monitor i nie mam problemu z odbiorem cyfrowej telewizji naziemnej mpg4
    (...)

A jaki masz soft w monitorze? Czy możesz zamieścić zdjęcie tabliczki (naklejki) znamionowej monitora? Znajduje się ona z tyłu monitora, po lewej stronie.

• #33 14 Cze 2012 16:49
    aarek68
    Poziom 17  

jlatk napisał:
    mihal2002 napisał:
    Ludzie to jest DVB-T MPEG2!!! A wy potrzebujecie DVB-T MPEG 4. Więc proszę sobie zakupić dekoder.

i mihal2002 ma rację. Mozna dokupić kartę CI (Common Interface), która będzie konwertował MPEG-4 do MPEG-2. W monitorze Samsung 2333HD jest na nią wejście. Ale wydaje się, że lepszym rozwiązaniem jest dokupienie zewnętrznego tunera do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej.

Monitor-TV Samsung SyncMaster 2333hd posiada w pełni funkcjonalny tuner cyfrowy DVB-T / C (MPEG4). Sam oglądam na nim przekaz NTC (MUX1, 2, 3) bez pomocy żadnych dodatkowych dekoderów, tunerów czy kart CI. Kolega mihal2002 posiada chyba jakieś nie pełne dane dotyczące tego sprzętu i próbuje tym samym wprowadzić w błąd innych.

jlatk napisał:
    Jak sprawdzić wersję oprogramowania w tym modelu monitora?

Menu - Pomoc techniczna - Aktualizacja oprogr. - tam na samej górze wyświetla się wersja softu - w moim przypadku to: 2009/09/04_001005

• #34 15 Cze 2012 14:36
    jlatk
    Poziom 11  

aarek68 napisał:

Menu - Pomoc techniczna - Aktualizacja oprogr. - tam na samej górze wyświetla się wersja softu - w moim przypadku to: 2009/09/04_001005

A widzisz. Wygląda na to, że masz nowszy model tego monitora. Czy możesz pokazać zdjęcie z tabliczki (naklejki) znamionowej z tyłu monitora?

U mnie tabliczka jest taka:

I mam taki soft:
    Samsung SyncMaster 2333HD jaki tuner do odbierania telewizji cyfrowej?.

Czyli:
    Wersja oprogramowania: T-TMZLDEUC-1000
    Wersja Firmware: T-EMMA2DEUB-0106

Widać więc po dacie w wersji softu, że twój monitor jest nowszy. Mój był wyprodukowany w marcu 2009 a twój soft jest z września 2009.

Powraca więc pytanie:
    1. skąd pobrać aktualne oprogramowanie do tego monitora (oprogramowanie oraz firmware)?
    2. jak wgrać nowe oprogramowanie do tego monitora (oprogramowanie i firmware)?

Dodano po 3 [godziny] 26 [minuty]:

Z chatu z serwisem Samsunga:

Model 2333HD na polskim rynku był sprzedawany w trzech wersjach:
    LS23CFDKF/EN
    LS23CFEKF/EN
    LS23CFVKF/EN
    Tylko wersja LS23CFVKF/EN posiada obsługę kodeka MPEG-4, który umożliwia fabryczny odbiór naziemnej telewizji cyfrowej.

Jednak z tego postu widać, że oprogramowanie z LS23CFVKF/EN pasuje prawdopodobnie do LS23CFEKF/EN.

• #35 19 Cze 2012 22:38
    ted125
    Poziom 10  

ugrzech napisał:
    Czy też masz problem z przewodnikiem i błędną godziną rozpoczęcia programów?
    (Tak jakby został w czasie zimowym)

Witam!Również mam ten monitorTV, SM Samsung 2333HD,i też mam podobny problem z przewodnikiem.Tylko rzecz w tym że różnica czasu u mnie jaka występuje to nie jest 1 godzina lecz aż 2 godziny!Czyżby wystepował inny problem niż przesunięcie czasu zimowego?Może w tym tkwi innego rodzaju problem,bo sie wyrażnie z tym niezgadza,mianowicie że chodzi o zmianę czasu z zimowego na letni.
    Po ustawieniu Auto EPG ustawia sie o 2 godz.do tyłu!Może ktoś z szanownych kolegów dotrze skąd takie rozierznośći?Pozdrawiam!

P.s.Błędnie wyedytował mój wpis,miałbyć w i nnym temacie dotyczącego owego problemu,może ktoś to umieści we właściwym miejscu>

• #36 19 Cze 2012 23:23
    jlatk
    Poziom 11  

@ted125 musisz wybrać ten przycisk -> Samsung SyncMaster 2333HD jaki tuner do odbierania telewizji cyfrowej?, który znajduje się po prawej stronie twojego wpisu a następnie w trybie edycji usunąć zbędny tekst. Po usunięciu tekstu należy wybrać przycisk [wyślij]. Jeśli tego nie zrobisz, to twój wpis zostanie zaraportowany do moderatora a ty możesz dostać jakąś karę za spam.

@ted125 może w menu masz ustawiony kraj lokalizacji inny, np.: Wielką Brytanię lub Hiszpanię. Wtedy może być taka różnica czasu.

• #37 20 Cze 2012 15:12
    ted125
    Poziom 10  

jlatk napisał:
    @ted125 musisz wybrać ten przycisk -> Samsung SyncMaster 2333HD jaki tuner do odbierania telewizji cyfrowej?, który znajduje się po prawej stronie twojego wpisu a następnie w trybie edycji usunąć zbędny tekst. Po usunięciu tekstu należy wybrać przycisk [wyślij]. Jeśli tego nie zrobisz, to twój wpis zostanie zaraportowany do moderatora a ty możesz dostać jakąś karę za spam.

@ted125 może w menu masz ustawiony kraj lokalizacji inny, np.: Wielką Brytanię lub Hiszpanię. Wtedy może być taka różnica czasu.

Witam!I Bardzo Dziękuję!Podwójnie!Za wyjście z opresji spowodowane wpisem również!

Faktycznie,mam takie ustawienie,W.Brytania.Myślałem że wystarczy wybór języka,pominąłem ustawienie "kraj",tu faktycznie tkwi błąd,tylko poszukam na temat tego pinu,coś mi mówi że mają byc same zera,ale nie jestem pewny,gdybyś wiedział to podaj!Będę Bardzo wdieczny!Pozdrawiam Serdecznie Dziekuje za pomoc!Tadeusz z Krakowa.

• #38 20 Cze 2012 16:02
    aarek68
    Poziom 17  

ted125 napisał:

Faktycznie,mam takie ustawienie,W.Brytania.Myślałem że wystarczy wybór języka,pominąłem ustawienie "kraj",tu faktycznie tkwi błąd,tylko poszukam na temat tego pinu,coś mi mówi że mają byc same zera,ale nie jestem pewny,gdybyś wiedział to podaj!Będę Bardzo wdieczny!Pozdrawiam Serdecznie Dziekuje za pomoc!Tadeusz z Krakowa.

Oryginalny kod (jeżeli nic nie zmieniałeś) to 4 zera (0000).
    Pozdrawiam

• #39 20 Cze 2012 16:33
    ted125
    Poziom 10  

aarek68 napisał:
    ted125 napisał:

Oryginalny kod (jeżeli nic nie zmieniałeś) to 4 zera (0000).
    Pozdrawiam

Dzięki!Tylko że tam nie ma wyboru "Polska",dałemCzechy.ale dalej jest przesunięcie,tylko że 1godz.Wiesz może jakiego wyboru,kraju,trzeba tu dokonać"Niejaki ugrzech napisał że pomogło zresetowanie do"ustwienia fabryczne"?Wobec tego chyba trzeba będzie spróbować?!

• #40 20 Cze 2012 17:06
    aarek68
    Poziom 17  

ted125 napisał:

Dzięki!Tylko że tam nie ma wyboru "Polska",dałemCzechy.ale dalej jest przesunięcie,tylko że 1godz.Wiesz może jakiego wyboru,kraju,trzeba tu dokonać"Niejaki ugrzech napisał że pomogło zresetowanie do"ustwienia fabryczne"?Wobec tego chyba trzeba będzie spróbować?!

Problem w tym, że sam nie wiem - osobiście mam chyba ustawione na Niemcy i ta sam rozbieżność czasowa występuje:

Pozdrawiam

• #41 20 Cze 2012 17:34
    ted125
    Poziom 10  

ugrzech napisał:

Mam podobny problem,z tąd pytanie,jak to wykonac, reset ustawien fabrycznych,czy chodzi i ponowne wejście na Plug Play?i od nowa programowanie ustawień?Czy inny nie znany mi sposób w tel.Samsung SM 2333HD.
    I jeszcze w ustawieniach "kraj" jaki wybrać kraj,już po przywróceniu ustawień fabrycznych?Poprostu jak to zrobiłeś?Proszę o pomoc!Pozdrawiam!

• #42 20 Cze 2012 17:56
    jlatk
    Poziom 11  

ted125 napisał:
    ugrzech napisał:

Mam podobny problem,z tąd pytanie,jak to wykonac, reset ustawien fabrycznych,czy chodzi i ponowne wejście na Plug Play?i od nowa programowanie ustawień?Czy inny nie znany mi sposób w tel.Samsung SM 2333HD.
    I jeszcze w ustawieniach "kraj" jaki wybrać kraj,już po przywróceniu ustawień fabrycznych?Poprostu jak to zrobiłeś?Proszę o pomoc!Pozdrawiam!

W zależności jaki masz Model Code tego monitora. Może ustaw kraj jako Inny i wtedy będzie można ustawić czas taki, jaki Ci pasuje. Model Code możesz znaleźć z tyłu na monitorze. W tym temacie jest to pokazane. Możliwe, że te monitory w ogóle nie mają zdefiniowanego kraju Polska. Nie wiem jak inne modele. Mój nie ma.

• #43 20 Cze 2012 18:19
    ted125
    Poziom 10  

jlatk napisał:
    W zależności jaki masz Model Code tego monitora. Może ustaw kraj jako Inny i wtedy będzie można ustawić czas taki, jaki Ci pasuje.
    jlatk napisał:
    W zależności jaki masz Model Code tego monitora. Może ustaw kraj jako Inny i wtedy będzie można ustawić czas taki, jaki Ci pasuje.

Zrobiłem tak jak pisałeś,ale bez zmian,nadal pokazuje np Panorama 17:00 - 17:35

Próba ręcznego ustawienia czasu też nic nie dała.

• #44 20 Cze 2012 18:28
    jlatk
    Poziom 11  

Sfotografuj swoją tabliczkę (naklejkę) znamionową i powołaj nowy post w innym temacie, np.: "TV Serwis" czy "Monitory Serwis". Ten post jest w temacie: "RTV Co kupić?".

• #45 20 Cze 2012 20:43
    ted125
    Poziom 10  

Liczyłem na ugrzechu,podaje,jak wyżej,że sie z tym problemem uporał.Napisałem do niego na priva,ale i tu do niego sie odniosłem,liczę na niego!Nie umię umieścić tu fotki.ale podam dane z tabliczki - SM.2333HD Samsung.

Model Code:LS23CFVKF/EN

Mnufactured:August 2009

• #46 21 Cze 2012 10:03
    jlatk
    Poziom 11  

ted125 napisał:
    Nie umię umieścić tu fotki.ale podam dane z tabliczki - SM.2333HD Samsung.

Wynika z tego, że masz najnowszy model tego monitora z dekoderem MPEG-4. Jeśli monitor był przeznaczony na polski rynek, to warto zapytać się producenta (autoryzowany serwis) o nowy soft, który wprowadzić kraj lokalizacji jako Polskę. Wtedy zapewne czas w EPG powinien być poprawny.

• #47 21 Cze 2012 12:29
    ted125
    Poziom 10  

jlatk napisał:
    ted125 napisał:
    Nie umię umieścić tu fotki.ale podam dane z tabliczki - SM.2333HD Samsung.

Wynika z tego, że masz najnowszy model tego monitora z dekoderem MPEG-4. Jeśli monitor był przeznaczony na polski rynek, to warto zapytać się producenta (autoryzowany serwis) o nowy soft, który wprowadzić kraj lokalizacji jako Polskę. Wtedy zapewne czas w EPG powinien być poprawny.

Dzięki!Chyba masz rację,chociaż tu jednemu rzekomo sie udało,a ze zmaiana softu to trochę kłopotu jest.Ale na razie to i tak zmiana wyświetlania poza godziną programową,EPG właściwie wyświetla "teraz",wcześniej było to przesunięte o 2godz.Wystarczy dodac tylko 1godz,w podawanym czsie danej audycji,no i spojrzeć na rzeczywisty czas,ten w prawym górnym rogu ekranu EPG.
    Maże jeszcze z tym przywróceniem ustawień fabrycznych pokombinuję!
    Ciekawe jest że zaprogramował mi multiplrksy już od 1 kanału,a nie jak wcześniej od nr.800!Co mnie bardziej wkurzało!Tak że jest nieżle już!Panu to zawdzięczam!Pozdrawiam!Tadeusz z Krakowa.

• #48 11 Lip 2012 09:18
    jlatk
    Poziom 11  

Zadałem problem do serwisu zajmującego się naprawą telewizorów i gościu przewertował wszystkie trzy specyfikacje. Jest tak, że tylko najnowszy model, czyli LS23CFVKF/EN ma sprzętowy dekoder MPEG-4. Nieprawdą jest stwierdzenie użytkownika @Jarando:

Jarando napisał:
    Edithhh napisał:
    Dziś rozmawiałam z konsultantem serwisu Samsung i monitor TV 2333HD nie posiada MPEG4 więc odbiór programów cyfrowych na tym modelu nie jest możliwy. Tak więc nie wprowadzajcie ludzi w błąd bo nie ma także możliwości aktualizacji softu jak tu ktoś napisał

Wygląda na to, że konsultanci ch**a więdzą o możliwościach serwisantów SAMSUNGa.
    Od tygodnia ciesze się nowym softem w monitorze i cyfrowymi kanałami naziemnymi.

Przy takim oprogramowaniu jakie on miał, to wskazuje, że miał pierwszy z modeli tego monitora. A wtedy te monitory nie miały MPEG-4 tylko MPEG-2. A w serwisie nie wgrali mu oprogramowania tylko zamontowali nową płytę z dekoderem MPEG-4.

• #49 16 Wrz 2012 23:36
    Dawidoff00
    Poziom 2  

Witam

Czy posiadając Samsung SM 2333HD model: LS23CFEKF/EN istnieje jakaś szansa/możliwość by móc odbierać telewizje cyfrową?
    Czy w rachubę wchodzi tylko i wyłącznie zmiana softu/oprogramowania (z najnowszej wersji), o której wspominał - jlatk? Jeśli tak to w jaki sposób i gdzie można tego dokonać? Czy też zmiana płyty z MPEG-4 o której także pisał - jlatk? Czy to się w ogóle "opłaca"? Jakie koszta?

Z góry dziękuje wszystkim za pomoc i sugestie.

Pozdrawiam

• #52 30 Paź 2012 10:35
    ugrzech
    Poziom 10  

Dawno tu nie zaglądałem.
    Napisałem kiedyś, że mi się udało zmienić czas ale...
    Teraz była znowu zmiana i zegar znowu się rozjechał.
    Niestety przywrócenie ustawień fabrycznych kasuje listę programów.
    Ale w odróżnieniu od sytuacji z początku wątku tym razem udało mi się przestawić zegar ręcznie i wygląda i zegar i EPG są poprawne.

U mnie też nie ma kraju polska.
    Samsung nie dopracował tego modelu w tej sprawie jak również w dodawaniu nowych kanałów. Za każdym razem gdy chcę sprawdzić czy pojawiły się jakieś nowe kanały cyfrowe przeprogramowuje mi już istniejące.:(

• #53 13 Lis 2012 19:04
    ugrzech
    Poziom 10  

To może dokładnie opiszę co zrobiłem aby działa zegar poprawnie

1. wiosną 2012 Reset telewizora (ustawienia->plug&play->i postępowałem zgodnie z zaleceniami kreatora)
    Oczywiście znikają wszystkie kanały i trzeba ustawiać wszystko od nowa ale zegar ustawił się poprawnie
    2. Zmiana czasu jesienią 2012 zegar nie zauważył zmiany czasu. Ale tym razem zadziałało zmiana ustawień zegara na ustawianie ręczne i powrót ponowny do ustawienia automatycznego. Przynajmniej nie trzeba było programować kanałów od początku.

Pozdrawiam
    Mam nadzieje, że lepiej późno niż wcale:)

• #54 28 Lis 2012 13:49
    ted125
    Poziom 10  

ugrzech napisał:
    To może dokładnie opiszę co zrobiłem aby działa zegar poprawnie

1. wiosną 2012 Reset telewizora (ustawienia->plug&play->i postępowałem zgodnie z zaleceniami kreatora)
    Oczywiście znikają wszystkie kanały i trzeba ustawiać wszystko od nowa ale zegar ustawił się poprawnie
    2. Zmiana czasu jesienią 2012 zegar nie zauważył zmiany czasu. Ale tym razem zadziałało zmiana ustawień zegara na ustawianie ręczne i powrót ponowny do ustawienia automatycznego. Przynajmniej nie trzeba było programować kanałów od początku.

Pozdrawiam
    Mam nadzieje, że lepiej późno niż wcale:)

Niesamowite!Przepraszam niemal o tym już zapomniałem,również z tym sie pogodziłem!A tu taka miła wiadomość!Oczywiście teraz w związku z czasem zimowym jest zgodność czasowa w przwodniku,ale na wiosnę,chętnie spróbuję przeprogramować według Twoich wskazówek,wiadomo dlaczego!Baaardzo Dziękuję!Naprawdę jestem pod wrażeniem!Gorąco Pozdrawiam!Tadeusz z Krakowa!

• #55 01 Maj 2014 08:57
    plamy1969
    Poziom 1  

Hi, guys! Greetings from Bulgaria!
    Sorry for the English reply, but that's the only way I can join all of you here.
    So:
    My 2333HD is the Model Code: LS23CFEKF/EN
    Software Version: T-TMZLDEUC-1000
    Firmware version: T-EMMA2DEUB-0106.
    I know it supports DVB-T MPEG-2 only, so useless. BUT:
    I found the mainboard (BN94-02939L) of a screen broken 2333HD LS23CFVKF/EN and I wonder if the monitor will work with no any issues if I only replace the mainboard, so that it can support DVB-T and DVB-C MPEG-4.
    Anyone, what do you think?