Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dysk z czarnej listy- naprawa

28 Lip 2011 15:02 3108 10
 • Poziom 8  
  Witam serdecznie. Jakiś czas temu mój dysk: STM3500320AS odmówił współpracy- silnik się rozpędza, dysk nie wydaje żadnych dziwnych dźwięków tylko po prostu nie jest widziany w biosie... Zamówiłem na allegro terminal dyskowy, przez dwa dni walczyłem aż w końcu udało się uzyskać w hyperterminalu:
  LED:000000CE FAddr:0028E24B
  LED:000000CE Faddr:0028E24B

  No i terminal się zablokował- nic nie mogłem wpisywać więc postępowałem dalej według instrukcji... Odłączyłem dysk, odkręciłem 3 śrubki, włożyłem zapałke i podłączyłem zasilanie- dysk zaczął się rozkręcać, potem stanął- wyciągnałem następnie zapałkę i wkręciłem 3 śrubki. Jednak w terminalu nie ma żadnej reakcji na crtl+z... :< Czy ktoś jest w stanie powiedzieć mi co źle robię i jak to zrobić, żeby dysk zaczął żyć? Pozdrawiam!
 • PCBway
 • Specjalista HDD Recovery
  Pokaż nalepkę dysku od przodu.
 • Poziom 29  
  Jakie 3 śrubki odkręciłeś ?
  Otworzyłeś obudowę ?

  Ja wymieniałem niedawno Seagate-a z czarnej serii, bez żadnych paragonów faktur nic,
  Wysyłasz do Seagate, w zamian odsyłają ci Funkiel-nówkę sztukę.

  Tylko pytanie czy sam nie zepsułeś dysku swoimi "pracami"
 • Poziom 8  
  serwisor: Zrobiłem według poradników, które znalazłem tutaj na forum. Odkreciłem 3 śrubki na elektronice tak, żeby włożyć zapałkę i odizolować głowice. Niestety, ale dyskowi gwarancja skończyła się 2 lipca a popsuł się 8 więc z gwarancji nici. I tak dobrze, że działał 3 lata... A zależy mi na danych...

  Załączam zdjęcie naklejki:
 • PCBway
 • Specjalista HDD Recovery
  Przestańcie pisać bzdury. JAKA CZARNA SERIA !!. Czy wy nie widzicie że to jest 7200.10 !

  Co to za ściema totalna z jednej strony piszesz o STM3500320AS i serii 7200.12 (i to Maxtora!) a na zdjęciu jest 320 GB i 7200.10 (i to Seagate).
 • Poziom 8  
  Przepraszam bardzo, dodałem złe zdjęcie... Już dodaje poprawne, po prostu mam dwa zdjęcia na pulpicie i złe upload'nalem. Na szczęscie tamten dysk jeszcze działa... =) Jeszcze raz sry za zamieszanie.

  A teraz prezentuje ten popsuty:
  Dysk z czarnej listy- naprawa
 • Specjalista HDD Recovery
  Solucja na ten dysk jest opisana : tutaj
 • Poziom 8  
  Jeżeli ktoś miał już do czynienia z tego rodzaju dyskiem byłbym wdzięczny za przełożenie tekstu na język polski. Lub chociaż podanie w równoważnikach co powinienem zrobić, żeby mieć kontrole nad wydawaniem poleceń.... Niestety, ale nieudolny translator nie poradził sobie za dobrze z przełożeniem na angielski...

  "First, you should read the startup disk to withhold from the surface of a short circuit can be read channel. Tada diskas pora kartų stuktels galvutėmis ir sustabdys variklį , arba padaryti taip kaip yra parodyta aprasime nuo salvation data (Data Recovery from 0 GB Barracuda 7200.11.rar) iškart turime atjungti pcb nuo HDA, pajungiam viska įskaitant terminalą ir įjungiam maitinimą, diskas turėtu išeiti i level F3 T> o tada mes turime įvesti tokias komandas : Then drive a couple of times stuktels heads and stop the engine, or do so as it is shown discloses the use of the Salvation date (date of recovery from 0 GB Barracuda 7200.11.rar) as soon as we disconnect the PCB from the HDA, gets connection to everything, including the terminal and switched the power, the drive should go to Level F3 T> and then we enter the following commands:"
 • Specjalista HDD Recovery
  To poszukaj na elektrodzie tematów było od groma wystarczy wpisać : 0028E24B site:www.elektroda.pl w np. operze
 • Poziom 8  
  Dzięki za info, że było już o tym na forum ale przeczytałem większość tematów i nadal nie potrafię dojść co jest źle skoro nie mogę uzyskać dostępu i nie wyświetla mi się nic po wciśnięciu ctrl z.... Oczywiście próbowałem odblokowywać ale bez żadnego efektu...
 • Specjalista HDD Recovery
  Cóż czasem proste rzeczy są trudne dlatego ponieważ są proste. Może też być tak ,że coś co wydaje się być proste jest dużo trudniejsze.

  1) Przejdź krok po kroku szukaj kiedy jest różnica.
  2) Daj to komuś kto sprawdzi czy aby to jest typowa usterka a nie coś więcej.