Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Satellite X205 - nagle zgasło podświetlenie matrycy

mateusz_7 28 Lip 2011 15:04 1985 2
  • #1 28 Lip 2011 15:04
    mateusz_7
    Poziom 8  

Witam.
    Problem pojawił się miesiąc temu. Podczas przeglądania internetu matryca nagle zgasła. Po podłączeniu laptopa do plazmy wszystko działa jak należy.
    Wstępna diagnoza wszystkich osób które poprosiłem o pomoc to inwerter,ale jest jeden drobny szczegół, sądzę ,że dość ważny.
    Gdy włącze laptopa to matryca oczywiście nie podświetla obrazu, ale gdy zamkne pokrywę i otworzę podświetlenie całego obrazu działa przez 1 sek po czym gaśnie.Mogę tak robić w nieskończoność i zawsze dzieje sie tak samo. Po wystąpieniu usterki przez 1-2min podświetlenie działało w prawej czesci matrycy po czym tez przestało świecic. Najbardziej dziwi mnie to swiecenie matrycy przez 1 sek po otwarciu pokrywy co wskazuje,że inwerter powinien być sprawny.

Prosiłbym o pomoc. Moze wystarczy kupić tasme matrycy? no ale skoro byłaby zepsuta to nie wyswietlałaby pulpitu. Świetlówka?

EDIT
    Przed chwilka rozebrałem całą matryce i przeprowadziłem pewien eksperyment. Uruchomiłem laptopa bez podpiętego inwertera, monitor wyświetla pulpit ba nawet lepiej bo jest swiatło dzienne. Z podpietym inwerterem jest tak jak byłby niepodpiety.

Juz sam nie wiem;/ zamawiac inwerter?

0 2
  • #2 28 Lip 2011 20:28
    tepro
    Poziom 14  

Ostatnio miałem podobny problem z Toshibą, podswietlenie zapalało się tylko na moment ekranu startowego toshiby i potem gasło. Okazało się, że tak głupio zachowuje się sama świetlówka, po wymianie świetlówki problem ustąpił, podświetlenie działa cały czas jak trzeba, polecam podpięcie jakiejs swietlówki do invertera i zobaczyć co bedzie.

0
  • #3 03 Sie 2011 18:34
    mateusz_7
    Poziom 8  

Jednak to nie świetlówka , uszkodzony okazał się inwerter.Koszt naprawy 100zł. Problem rozwiązany.

0