Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VirtualBox i Neostrada - udostępnianie połączenia

recover_99 28 Lip 2011 19:31 2314 7
  • #1 28 Lip 2011 19:31
    recover_99
    Poziom 11  

Witam.

Może było, może nie było, w każdym razie:

posiadam system Windows 7 64 bit i neostradę z modemem Sagem Fast 800, którego nie da rady pogodzić z tym systemem. W tą stronę nie ma co już szukać sterowników i kombinacji bo po prostu chyba próbowałem wszystkiego.

Ale zrobiłem inaczej: zainstalowałem ten modem na wirtualnej maszynie w VirtualBox na Win XP.
    No i sobie ładnie działa.

Moje pytanie jest następujące:
    Czy jest to możliwe, a jeśli tak, to w jaki sposób skonfigurować ustawienia aby dało się udostępnić neta z wirtualnej maszyny do głównego systemu?

0 7
  • #3 28 Lip 2011 20:02
    recover_99
    Poziom 11  

No tak podpowiada pewnie logika każdemu.

Ale po prostu nie chcę już siekać BSODami systemu i kompa, no bo ileż można.
    Próbowałem sterowniki pod Vistę, jakieś dedykowane ze strony TP. Z prawami administratora i bez, ze zgodnością od Win XP przez Vistę i Vistę SP 2 i bez i też nic. I z ustawieniami na vcmux 0/35 i też żadnych efektów.

Jak system się nie wykrzacza, to wtedy zero oznak życia na modemie - brak świecących diod.

Z resztą ludzie piszą, że niektórym te sterowniki działają, niektórym nie.
    U mnie jednak nie... Gdyby jednak może coś, to oznaczenie modemu E2T.

Nie da się nijak z tego VirtualBoksa udostępnić?

0
  • #4 28 Lip 2011 21:00
    WojtasJD
    VIP Zasłużony dla elektroda

Zakładając, że udostępniłeś port USB maszynie wirtualnej i działa w niej internet, można próbować poprzez karte 'VirtualBox Host-Only Network'
    W maszynie wirtualnej włącz karte sieciową i udostępnij połączenie z drugiej.

'VirtualBox Host-Only Network' ma domyślnie IP 192.168.56.1/24 i włączony serwer DHCP na 192.168.56.100/24 i przydziela klinetom 192.168.56.101...254 (ustawienia globalne - sieć) a XP pewnie ustawi karcie, która korzysta z udostępnionego połączenia 192.168.0.1 więc w razie problemu/konfliktu można to zmienić/ustawić na sztywno.

0
  • #5 28 Lip 2011 21:10
    gosztekseba
    Poziom 31  

A po co tak kombinować? Używany kablowy router adsl można dostać nawet za 10 zł na alledrogo.

0
  • #6 28 Lip 2011 22:24
    recover_99
    Poziom 11  

No próbowałem teraz chwilkę te sieciówki pogodzić, ale coś nie wychodzi.
    Próbowałem jeszcze przez mostek puścić, ale też lipa. Wydaje mi się, że na wirtualce to nie problem jest przepuścić, tylko gorzej problem odebrać na głównym systemie.

Póki co jednak wolałbym nie wydawać kasy, bo w sumie jakieś 2 miesiące tylko będę miał tego neta.

0
  • #7 29 Lip 2011 00:40
    WojtasJD
    VIP Zasłużony dla elektroda

XP - dwie karty sieciowe : USB ADSL WAN Adapter i jakaś, którą właczysz w ustawieniach maszyny np.:
    Karta 1: Intel PRO/1000 MT Desktop (Karta sieci izolowanej, 'VirtualBox Host-Only Ethernet Adapter')

Na XP powinna działać usługa: Zapora systemu Windows/Udostępnianie połączenia internetowego.
    Włącz udostępnianie we właściwościach połączenia neostrady, karta LAN pewnie dostanie adres 192.168.0.1/24

Win7 - VirtualBox Host-Only Network

W ustawieniach globalnych VBox menedżera dla VirtualBox Host-Only Ethernet Adapter ustaw 192.168.0.100/24 i wyłącz DHCP
    Przydałoby się jeszcze adres bramy i DNS wpisać - uzupełnij we właściwościach połączenia (w Sieć i Internet / Połączenia sieciowe)

Uruchom sobie pod gospodarzem (Win7) i pod gościem (XP) konsole i pinguj...

dodatkowo https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=9219209#9219209

(w razie czego: nie testowałem udostępniania internetu z maszyny wirtualnej)

0
  • #8 29 Lip 2011 20:32
    recover_99
    Poziom 11  

Nie wiem, może coś źle robię, w każdym razie nie chce to za bardzo współpracować. Pomiędzy wirtualnymi maszynami internet da się udostępniać, jednak do gospodarza nie idzie. Może po prostu jest to niemożliwe i twórcy programu nie wzięli tego faktu pod uwagę, może trzeba gdzieś jeszcze pogrzebać...

Znajdę trochę czasu to spróbuję się pobawić z tym jeszcze, a na chwilę obecną dziękuję za chęć pomocy.

Po prostu jeśli zachodzi taka konieczność to na chwilę obecną udostępniam neta przed drugiego laptopa, który ma 32 bitową Win 7 i tam modem nie miał problemów, a jak nie to wirtualna maszyna też dobrze się sprawuje.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo